Známe plány Nvidie. Tegra 4 s Cortexem A15 už příští rok

8. 4. 2012  |  David Kovařík  |  komentovat

Čínský server VR-Zone přišel s informacemi o plánech Nvidie, které poukazují na novou generaci procesoru Tegra. Čtvrtá generace přijde už příští rok a bude postavena na architektuře ARM Cotex A15.

Před nedávnem se výkonný ředitel obchodní společnosti Nvidia – Jen-Hsun Huang, nechal slyšet, že jejich společnost plánuje každý rok na trh uvést novou generaci mobilního procesoru z řady Tegra. Tomuto tvrzení dává za pravdu čínský server VR-Zone, který uvedl plány Nvidie pro rok 2013. V něm se můžeme těšit celkem na čtyři varianty čipu – tři postavené na architektuře Cortex A15 s frekvencí od 1,2 do 2 GHz, a jednu na starší architektuře Cortex A9. Také zde se bude využívat koncepce čtyř jader procesoru včetně jednoho úsporného.


Tabulka Tegry pro rok 2013 vydaná serverem VR-Zone

Tabulka také ukazuje zaměření procesorů. Modely T40 a T43 jsou určené jako vlajkové lodě a budou tak nasazovány do high-endových zařízení. Naproti tomu AP40 a SP3X spadají do tzv. mainstreamu, a budou tedy určeny pro co nejširší skupinu zákazníků. Zajímavým údajem je integrace LTE čipu do modelu SP3X.

Samozřejmě se jedná prozatím pouze o neoficiální informace, které je potřeba brát s nadhledem. Skutečnou jistotu pravděpodobně získáme až po vyjádření samotné Nvidie, na které si budeme muset ještě nějaký čas počkat.

zdroj: VR-Zone via Engadget

Články: ,

Komentujte

avatar
Tip: Pro hlasování v diskuzi se musíte přihlásit, či nejprve registrovat

NOVÉ ČLÁNKY

Huawei brzy odhalí nové barvy pro oblíbený model P20 Pro

Huawei P20 Pro je globálně velice úspěšným smartphonem, a to především díky trojitému fotoaparátu na zadní straně. Nyní značka chystá nové exkluzivní barvy, které zaujmou… (diskuze 0)

Radek Chlup  |   publikováno: DNES

Recenze Samsung Galaxy Note 9: ultimátní a všestranná mašina

Samsung Galaxy Note 9 skvěle navazuje na předchozí úspěšné generace a i v poslední iteraci zůstává nejlepším mobilním zařízením pro práci všeho druhu. Disponuje… (diskuze 2)

Luboš Srb  |   publikováno: DNES

Mladí Číňané neznají internet bez cenzury. Změnu nechtějí

Vypadá to jako z nějakého antiutopického románu. V Číně vyrůstá generace, která nepoznala většinu webu tak, jak ho známe. Google, Facebook, Twitter, Instagram, Wikipedia a stránky… (diskuze 0)

Daniel Fousek  |   publikováno: DNES

Nokia 5.1 Plus a 6.1 Plus: finský závan z Číny

Nokia X6 a X5 se dočkají celosvětové premiéry. Představeny byly jejich celosvětové odnože přejmenované Nokia 5.1 Plus a 6.1 Plus. HMD Global oznámila příchod… (diskuze 1)

Dominik Hlásný  |   publikováno: DNES

Uniká render velkého displeje u ZTE Nubia Z18

Společnost ZTE uveřejnila plakát propagující chystaný telefon Nubia Z18. Na snímku lze spatřit displej chystané novinky. Tip: Další únik ZTE Nubia Z18. Že by bezrámečkový design? Obraz… (diskuze 0)

Radek Chlup  |   publikováno: DNES
Dodržujeme pravidla o ochraně osobních údajů.
K analýze návštěvnosti a personalizaci reklam používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.
Klasické zobrazení