Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Život s mobilem #3: Online forever!

  |  16 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Ve třetím dílu seriálu Život s mobilem se podíváme na dnešní sociální život. Ten stále častěji probíhá prostřednictvím mobilního telefonu či tabletu a zejména pak přes sociální síť Facebook. Zde vás asi jen tak něco nepřekvapí…

Tento díl zřejmě nebude pro většinu našich čtenářů ničím novým, přesto ale do nejběžnějších situací s mobilním telefonem, a tedy do Života s mobilem, rozhodně patří. Máme pro vás opět Terezu a některá zajímavá čísla. Co se týče aplikací, zřejmě málokdo nezná Facebook, Twitter, Google+ a další sociální sítě, na kterých dnes lidé tráví opravdu mnoho svého času.

Dnešní doba je doba mobilních zařízení a sociálních sítí. Zatímco před několika lety byl online jen zpravidla člověk sedící u stolního PC, dnes můžeme být online kdekoliv a kdykoliv. A také kdokoliv. V ČR je podle podle letošního průzkumu až 70 % populace online alespoň jednou týdně, třetina Čechů pak dokonce 24 hodin denně a celých 7 dní v týdnu, tedy pořád. Jedná se o připojení z mobilního telefonu. Přes tablet se pak připojuje v ČR zhruba 10 % lidí. A obě čísla každoročně narůstají.

Mobilní připojení v ČR

přes mobilpřes tablet
2012necelých 20 %zhruba 3 %
2013zhruba 27 %zhruba 6 %
2014zhruba 32 %necelých 10 %

Internet v mobilu slouží k různým věcem. A to už de facto od rána a po celý den až do večera. Zajímavé je, že zatímco muži převážně přes internet hledají různé informace (mapy, zprávy a magazíny apod.), ženy dávají přednost komunikaci, zejména přes sociální sítě. Nejpočetnější a nejpoužívanější je dnes stále Facebook, lidé ale také využívají Google+ či Twitter a další.

Počet uživatelů na sociálních sítích

Aktivní uživatelé za měsíc
Facebookpřes 1,23 miliardy
Google+přes 550 milionů
Twitterpřes 270 milionů

Co sociální sítě přinášejí za možnosti, asi netřeba vůbec zmiňovat. Obecně se dnes přes sociální sítě sdílí všelijaké informace a pocity a názory, také se ale běžně komunikuje – přes Facebook Messenger či Google Hangouts. Z dalších komunikačních aplikací jsou nejznámější Skype, Viber či WhatsApp. Který je váš favorit?

Mnozí říkají, že jsou díky sociálním sítím a fenoménu internetu k sobě blíže, ale stejně tak zase naopak i o to dále – můžete sice jednoduše napsat komukoliv ze svých stovek či tisíců přátel, ale kdo z nich vám skutečně dojede na pomoc, když budete v nesnázích?

Rozsáhlé téma sociálních sítí už necháme dále otevřené a zajímá nás, co si myslíte vy? Používáte některé sociální sítě? A co vidíte jako jejich výhody a nevýhody?


[poll id=“41″]


V příštím týdnu pokračujeme 4. dílem seriálu Život s mobilem a můžete se těšit na díl s názvem „Haló, slyšíme se?“.

Přehled všech epizod, které vás čekají, najdete v našem úvodním díle s Terezou.

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

avatar
9 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
TomášRRrrrrHonza21Jaroslav Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Luke
Luke

Sociální sítě jsou zlo. Lidé by se spolu měli normálně bavit, podle mě to je jakýsi moderní epidemie!

Pastelka
Pastelka

Jsou takové, jaké si je uděláte. Pro mě je například g+ zdrojem informací a učebních podkladů. Tedy něco jako rss :)

pawouczech
pawouczech

Tak ahoj.

Lukáš
Lukáš

Jen detail aplikace se jmenuje WhatsApp.

Luboš Srb
Luboš Srb

Díky, to mi v článku uteklo. Opraveno.

Michal
Michal

Tyhle články mě baví :) Mimochodem, pěkné beatsy, ty musely stát balík :D

dkdkd
dkdkd

Ta holka asi o peníze nouzi nemá :-D Minule měla LG G3 a dnes to vypadá na HTC One + ten Huawei nahoře + beaty + iPad.

Ladislav
Ladislav

To nejsou její telefony. Jsou redakce. Ten nabízela redakce mobilizujeme ten Huawei do prodeje na FB.

Matisek
Matisek

nie je to HTC ale Huawei ascend mate 7 a pochybujem, že tie telefóny alebo ipad z minulého dielu sú jej, podľa mňa jej ich požičala redakcia na fotenie …btw tento „seriál“ je strašne odveci a hlavne pointa tohto článku mi uniká…žiadne zaujímavé informácie sa v ňom nenáchádzajú ….ale celkovo tento web ide dolu vodou, tie vaše články už nie sú ako kedysi a stoja za h*vno a častokrát ich vydávate s oneskorením aj niekoľkých dní oproti konkurencii…. len môj názor

Drezir
Drezir

Souhlasím. Tohle totálně ničí lidskou komunikaci. Mám to už zažité, když jdete ven s kámoši a pořád ťukají něco do smartphonů. Nejhorší, když mají čerstvý vztah, to jsou schopni u toho být nalepení furt = klidně 2500 zpráv měsíčně. Zbydou jim pak nějaká slova i na osobní setkání, anebo si prostě jen udržují vztah jen proto, aby na to mohli hupnout? A nejvíce ze všech ženský. Snažíte se o oční kontakt, navázat nějakou komunikaci, ale ani to nezkusíte, protože byste ji otravovali, neboť na vás nemá čas a musí odepisovat. Tohle je špatná doba a bude hůř.

Honza21
Honza21

To máš absolutní pravdu, protože na FB jim to mele jako kafemlýnek, ale jakmile si mají něco říci z očí do očí, tak mlčí. Sám jsem si toho užil dost.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Instagram neusíná na vavřínech a se svými direct messages se chce s novými updaty stále přibližovat ke klasickým chatovacím…

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  3 komentáře

Společnost HMD Global, která má na starosti smartphony značky Nokia, pořádá již za několik dní v Londýně akci, na…

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (1)

FixjeiPhone je nizozemský web zaměřující se na rozebírání telefonů. Tentokrát na YouTube ukázali video vnitřností iPhonu XS a vyšla…

Mobilní zobrazení