Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Život s mobilem #1: Vstáváme s Terezou (premiérový díl seriálu!)

  |  25 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Minulý týden jsme vás navnadili na náš nový seriál Život s mobilem, který na Mobilizujeme.cz poběží každý týden. Postupně vám v jednotlivých dílech naservírujeme scény typické pro dnešní mobilní svět. A začínáme se vstáváním. V hlavní roli Tereza a hlavně zajímavosti, které jste možná nevěděli!

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, aplikace na nejlepší spánek
» 2. Kam s ním, aplikace po vzbuzení, anketa

Každý z nás musí chodit spát a ráno zase vstávat. Zatímco před mnoha mnoha mnoha lety se lidé řídili kohoutím zakokrháním, v době nedávné řada z nás už používala spíše klasický budík (analogový či digitální). Jenže i tomu stejně jako sebepřesnějšímu kohoutovi odzvonilo. Dnes stačí mít de facto jakýkoliv mobilní telefon a budík máte přímo v něm. A nejen budík, ale i řadu chytrých funkcí, díky kterým se lépe vyspíte…

Pokud chcete mít co nejlepší spánek, můžete se řídit podle vědců. Jen ve zkratce – aby se člověk ráno cítil co nejlépe, svěží a odpočatý, obecně platí, že by měl spát alespoň 8 hodin a probuzení by mělo přijít ve fázi spánkové bdělosti. Jak toho docílit a zároveň nezaspat důležitou ranní schůzku? Stačí využít chytrou aplikaci do mobilu, ideálně ve spojení s chytrým náramkem. Ten pak sám monitoruje váš spánek (jestli ležíte klidně nebo se vrtíte) a probudí vás třeba i dříve, než máte nastavený budík (v ideální „vrtící se fázi“ lehčího spánku). Vyspíte se možná méně, ale budete se paradoxně cítit lépe!

„Jsem holka z vesnice, takže mě kohouti pod oknem budí dodnes. Obejdu se stále bez aplikací a na kvalitě spánku mi to neubírá.“ říká Tereza.

Spánkové cykly vám dokáží spolehlivě sledovat například aplikace: Sleep as Android na zařízení s Androidem, Sleep Cycle pro iOS či Sleep Well pro systém Windows Phone. Aplikace fungují samy o sobě – přes akcelerometr měří neustále pohyb telefonu položeného pod polštářem a tím rozeznají krátké cykly od delších. Jenže aplikace telefon zpravidla rychle vybíjejí a je tak potřeba neustálého připojení do zásuvky (což poměrně dost ničí baterii). Další nevýhodou je elektromagnetické záření z telefonu – mít telefon přímo pod polštářem rozhodně není zdravé.

Co je tedy řešením? Můžete vyzkoušet různé chytré hodinky či chytré náramky, které spánek ve spojení s telefonem také monitorují (přes energeticky úspornější Bluetooth a hlavně bez signálu u hlavy). Z možností mohu doporučit chytré hodinky Pebble, chytrý náramek Sony SmartBand a další. Fungují spolehlivě vesměs s každým novějším Androidem a některým od třetích stran není ani iPhone cizí. Telefon pak necháte někde stranou.

Kam dát před spaním telefon? A jaké chytré aplikace doporučíme na ráno? To se dozvíte rovnou v naší další kapitole.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, aplikace na nejlepší spánek
» 2. Kam s ním, aplikace po vzbuzení, anketa

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Harry
Harry

Pěkný nápad i jako seriál… :-) držím palce.

ulaga
ulaga

Tak nevim…takova plamenna diskuse tu probehla pri avizovani teto rubriky…take docela urcite tu za svuj nazor nachytam nepocitane zapornych „laiku“, ale…musim napsat, ze jestli bude pokracovani ve stejnem duchu, slo o mnoho povyku pro nic!

Honza
Honza

Za mě super! Fotky naprosto parádní a text je také informačně zajímavý :)) a komu se to nelíbí, je buď nějaká žárlivá nána nebo je asi z Marsu!

ulaga
ulaga

Pokud se kvalita obsahu clanku hodnoti podle fotek…tak ano, jsem z Marsu! Jako ostatne vsichni kluci! Doufam pak, ze Tereza je zase z Venuse :) A ano, pockam si na pokracovani. Snad bude dil od dilu jen lepsi!

Lenka P.
Lenka P.

Ahoj, tak tohle předčilo mé očekávání. Coby holka se asi na fotky nedívám tak jako vy kluci tady, ale z článku jsem si odnesla dost zajímavých informací, kdyby něco, zavolejte mi taky někdo ráno, používám aplikaci:D

Majkkl
Majkkl

Ptákovina…

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Fixed pen se tváří jako stylus, ale zvládne toho více

Fixed pen se tváří jako stylus, ale zvládne toho více

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Pero pro ovládání dotykových obrazovek nemusí být vždy pouze obyčejná tyčinka, která je na konci přizpůsobena právě k ovládání…

Apple prý dodatečně chystá zlatou variantu iPhonu X

Apple prý dodatečně chystá zlatou variantu iPhonu X

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Když vloni v září Apple představil svůj jubilejní iPhone X, všichni jsme měli čelist tak nízko, že jsme docela…

Sony nyní přidává hodnotné dárky i k loňským Xperiím

Sony nyní přidává hodnotné dárky i k loňským Xperiím

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Nejen zájemci o nejnovější vlajkové modely Xperia XZ2 a Xperia XZ2 Compact, ale i zákazníci pořízující si loňské nejvybavenější…

Mobilní zobrazení