Žena si spletla sluchátko s ibuprofenem a spolkla ho. Bolest to naopak vyvolalo
- Bezdrátová sluchátka jsou čím dál menší a v uchu skoro neviditelná
- Kromě komfortu při nošení to však nese i riziko pozření sluchátka, třeba při spánku
- Americká uživatelka sítě TikTok dokonce sluchátko „snědla“ v bdělém stavu
![Žena spolkla sluchátko](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fbackend.mobilizujeme.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F11%2Fcarli-b-sluchatko-1.jpg&w=3840&q=75)
Situaci, kdy někdo neúmyslně (ale klidně i úmyslně) snědl, nebo lépe řečeno pozřel bezdrátové sluchátko, už možná dobře znáte z našich předchozích článků. Ovšem incident podobný tomu 27leté američanky Carli B, které tvoří obsah na sítí TikTok, tu ještě nebyl.
Sluchátko polkla místo ibuprofenu
I ona spolkla sluchátko, konkrétně AirPod do Applu. Namísto toho, aby se ji to přihodilo v spícím stavu, udělala to kompletně vzhůru. Když zrovna přes sluchátka v uších telefonovala se svým přítelem, jedno si z ucha vyndala a šla si zapít lék proti bolesti.
Myšlenkami zřejmě odplula jinam a namísto ibuprofenu si do úst vhodila sluchátko. Zapila, spolkla a propukla v pláč, protože sluchátko s sebou neslo i bolestivý průchod do jejího trávicího traktu. Namísto, aby si od bolesti ulevila analgetikem, si ji naopak přivodila.
O svém nestandardním zážitku se žena pochlubila na sociální síti TikTok, kde právě vysvětluje, jak k celé bizarní situaci došlo. Zároveň dodala, že sluchátko v břiše celou dobu fungovalo – přítel, se kterým stále telefonovala, totiž slyšel prapodivné praskání a bublání žaludečních kyselin.
Doporučujeme: Bezdrátová sluchátka mohou zabít, dokazuje případ z Indie. Co se stalo?
![Žena spolkla sluchátko](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fbackend.mobilizujeme.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F11%2Fzena-spolkla-sluchatko.jpg&w=3840&q=75)
Dávejte si na to pozor
Carli se pak pokoušela sluchátko vyzvracet, ale nefungovalo to a tak musela chtě nechtě s pláčem zamířit do nemocnice. Tam už pak vyšetření rentgenem potvrdilo, že AirPod skutečně je v jejím břiše a následovala obligátní rada v podobných případech – počkat, těleso vyjde přirozenou cestou.
V každém případě se ale nemusí vyplatit s tímto ledabyle experimentovat nebo dokonce sluchátka polykat záměrně. Žaludeční šťávy, jako třeba kyselina chlorovodíková, mohou plast na sluchátku roztavit a ten se pak rozptýlí do břicha svého uživatele.