Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Zaměstnanec Samsungu byl zatčen za krádež 8474 smartphonů

  |  5 komentářů  |  autor: Jan Hobler

Práce pro výrobce mobilních telefonů s sebou nese řadu benefitů. Pro některé by to byla možnost osahat si nadcházející model jako první, či si ho rovnou vyzkoušet. Najdou se ale i tací, kteří by si nevydaný telefon nejradši v kapse odnesli domů. Věřte nebo ne, ale přesně toto se stalo ve společnosti Samsung.

Podle zprávy od The Investor byl tělesně postižený zaměstnanec jihokorejského Samsungu zatčen po obvinění z krádeže hned 8474 telefonů. Prováděl takto na velitelství společnosti Samsung v Suwonu v Jižní Koreji, pak logicky zařízení prodával prodejcům z druhé ruky.

Ačkoli je číslo odcizených telefonů obrovské, pro giganta jako Samsung jde jen o malinkou hodnotu. Pravdivost tomuto tvrzení pak jednoznačně dodává, jakže si jihokorejská firma vůbec krádeže všimla. Zaměstnanec Lee totiž prodal dosud nepředstavené smartphony, které se začaly pomalu objevovat na vietnamském trhu, to už nemohla přehlédnout.

Obrovské číslo ukradených telefonů s sebou nese také velký výdělek pro proviněného. Jak je vám asi jisté, částka hravě přeskakuje hranici milionu korun, míjí deset milionů a zastavuje se až na 16 a půl milionech.

Z důvodu tělesného postižení se obviněný muž pohybuje na vozíčku, ten však také sehrál u krádeže velkou roli. Samsung si je totiž jistý tím, že by se podobné krádeže mohly dít a tak každý zaměstnanec musí projít před odchodem z firmy elektronickým scannerem těla. Nyní už je vám asi jasné jak telefony Lee dostal ven, zkrátka se s vozíčkem do scanneru nevlezl a od obsluhy dostal svolení tento postup vynechat. Pak už to měl jednoduché, odjel, prodal, vydělal a ráno zase do práce.

Smutnější část celého příběhu tvoří důvod krádeže. Lee totiž nebydlel ve vile a nevozil se ve Ferrari, jak se vám může z nakradené částky zdát, nýbrž splácel a že má co. V hazardních hrách se mu asi moc nedařilo a proto si dokázal nahrát dluh 18 a půl milionu, který však ani po kuriózní krádeži nezvládl zaplatit celý. Zde se hodí hláška „Chyběl jen kousek.”

Ačkoli se může zdát že takovýto čin kazí jméno značky, nenechte se vyvést z míry. Samsung totiž není zrovna andílek mezi firmami a co se týče jeho zaměstnanců, nějaký ten závan problémů jde silně cítit. Například šéf společnosti Lee Jae-yong byl v únoru obviněn z úplatkářství, zpronevěry a skrytí majetku v zahraničí. I tak ale v tomto obrovském mobilním gigantovi pracují jistě miliony poctivých pracantů, jenž každým rokem přepisují mobilní dějiny a tvoří nejlepší telefony světa.

Zdroj: Android Authority

ČLÁNKY:, , , ,
Recenze Samsung Gear Fit 2 Pro: ve stínu chytrých hodinek

Recenze Samsung Gear Fit 2 Pro: ve stínu chytrých hodinek

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Gear Fit 2 Pro od Samsungu patří mezi současnou špičku, pokud jde o chytré náramky. Umí toho opravdu hodně, nicméně chytré…

Černý pátek na Geekbuyingu: rekordní slevy až 90 procent

Černý pátek na Geekbuyingu: rekordní slevy až 90 procent

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Prodejce Geekbuying již za pár hodin odstartuje největší vlnu zvýhodněných prodejů v rámci předvánoční akce Black Friday. Slevy budou dosahovat až…

Samsung Gear S3 dostávají Tizen 3.0 se spoustou novinek

Samsung Gear S3 dostávají Tizen 3.0 se spoustou novinek

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Pro uživatele chytrých hodinek Gear S3 máme velmi dobrou zprávu. Dnes pro ně Samsung uvolňuje důležitou aktualizaci Tizen 3.0 a přináší…

Mobilní zobrazení