Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Zaměstnanec Samsungu byl zatčen za krádež 8474 smartphonů

  |  5 komentářů  |  autor: Jan Hobler

Práce pro výrobce mobilních telefonů s sebou nese řadu benefitů. Pro některé by to byla možnost osahat si nadcházející model jako první, či si ho rovnou vyzkoušet. Najdou se ale i tací, kteří by si nevydaný telefon nejradši v kapse odnesli domů. Věřte nebo ne, ale přesně toto se stalo ve společnosti Samsung.

Podle zprávy od The Investor byl tělesně postižený zaměstnanec jihokorejského Samsungu zatčen po obvinění z krádeže hned 8474 telefonů. Prováděl takto na velitelství společnosti Samsung v Suwonu v Jižní Koreji, pak logicky zařízení prodával prodejcům z druhé ruky.

Ačkoli je číslo odcizených telefonů obrovské, pro giganta jako Samsung jde jen o malinkou hodnotu. Pravdivost tomuto tvrzení pak jednoznačně dodává, jakže si jihokorejská firma vůbec krádeže všimla. Zaměstnanec Lee totiž prodal dosud nepředstavené smartphony, které se začaly pomalu objevovat na vietnamském trhu, to už nemohla přehlédnout.

Obrovské číslo ukradených telefonů s sebou nese také velký výdělek pro proviněného. Jak je vám asi jisté, částka hravě přeskakuje hranici milionu korun, míjí deset milionů a zastavuje se až na 16 a půl milionech.

Z důvodu tělesného postižení se obviněný muž pohybuje na vozíčku, ten však také sehrál u krádeže velkou roli. Samsung si je totiž jistý tím, že by se podobné krádeže mohly dít a tak každý zaměstnanec musí projít před odchodem z firmy elektronickým scannerem těla. Nyní už je vám asi jasné jak telefony Lee dostal ven, zkrátka se s vozíčkem do scanneru nevlezl a od obsluhy dostal svolení tento postup vynechat. Pak už to měl jednoduché, odjel, prodal, vydělal a ráno zase do práce.

Smutnější část celého příběhu tvoří důvod krádeže. Lee totiž nebydlel ve vile a nevozil se ve Ferrari, jak se vám může z nakradené částky zdát, nýbrž splácel a že má co. V hazardních hrách se mu asi moc nedařilo a proto si dokázal nahrát dluh 18 a půl milionu, který však ani po kuriózní krádeži nezvládl zaplatit celý. Zde se hodí hláška „Chyběl jen kousek.”

Ačkoli se může zdát že takovýto čin kazí jméno značky, nenechte se vyvést z míry. Samsung totiž není zrovna andílek mezi firmami a co se týče jeho zaměstnanců, nějaký ten závan problémů jde silně cítit. Například šéf společnosti Lee Jae-yong byl v únoru obviněn z úplatkářství, zpronevěry a skrytí majetku v zahraničí. I tak ale v tomto obrovském mobilním gigantovi pracují jistě miliony poctivých pracantů, jenž každým rokem přepisují mobilní dějiny a tvoří nejlepší telefony světa.

Zdroj: Android Authority

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

5
Komentujte

avatar
1 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
HarloRobertJan HoblerLibbJiří Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Jiří
Jiří

To si dělíte srandu s tvrzením: „Na muže na vozíčku celkem slušné, nemyslíte?“?!

Libb
Libb

Oni si dělají srandu s více věcmi, třeba s interpunkcí.

Robert
Robert

Kdyby jen s (chybějící) interpunkcí… Nejvíc mě „dostalo“ toto: „Samsung si je totiž jistý tím, že by se podobné krádeže mohli dít“. Opravdu mohli s měkkým i? Váš čéštin být dobrá. Dále: “ Pravdivost tomuto tvrzení pak jednoznačně dodává, jakže si jihokorejská firma vůbec krádeže všimla.“ Slovo jakže neexistuje, píše se jak že. A dále: „Jak je vám asi jisté,“ Česky je to „jak je vám asi jasné“ Teď jedna skutečná hrůza: „se s vozíčkem do scanneru nevlezl“ Nevlezl? Snad nevešel, pane redaktore! To už ani není čéštin, to už je nějaká haťmatilština. Píšete, že se ten zaměstnanec nevozil ve… Číst vice »

Harlo
Harlo

Jiri len sa neposer! Dobre to napisali a redakcia to to mala nechat tak bez opravy. Tu sa pise o tom ako nechutne kradol a zneuzival svoj stav a ty kretene riesis co napisali s humorom?! Typicke americke. Redakcia len tak piste dalej ved aj preto vas citam. Ne nuda jak inde.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Unikly fotografie připravovaného Samsungu Galaxy Note 9

Unikly fotografie připravovaného Samsungu Galaxy Note 9

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Jedna z nejočekávanějších novinek tohoto roku se na nás usmívá z fotografií, které unikly na internet. Ač máme možnost vidět telefon…

Chystané hodinky od Samsungu prošly certifikací FCC

Chystané hodinky od Samsungu prošly certifikací FCC

DNES  |  Daniel Fousek  |  diskuze (0)

Prozatím tu bylo o designu letošních hodinek od Samsungu mnoho spekulací. Nyní do toho vnáší světlo dokumenty z amerického úřadu FCC s detailním…

Unikly nové specifikace LG V40. Má konkurence důvod se bát?

Unikly nové specifikace LG V40. Má konkurence důvod se bát?

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Společnost LG tento rok obohatila náš mobilní rybníček o 3 vlajkové lodě a nyní se potvrzuje, že bychom se měli dočkat…

Mobilní zobrazení