Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Záloha kontaktů, sms a kalendáře jedině se službou ZYB

  |  komentovat  |  autor: Jindřich Srb

Situaci, kdy bychom neradi přišli o své kontakty, určitě většina z nás dobře zná. Předejít tomu lze jednoduše, stačí synchronizace s internetovou službou ZYB, která vaše data zálohuje.

Popíšeme si, jak takovou zálohu realizovat a vše, co je k takovému úkonu potřeba. Zcela nejdříve se ujistěte, že máte aktivovány datové přenosy u svého operátora, případně ne nějaké drahé. Budete je k přenesení dat na portál zyb.com potřebovat.


Registrace je velice jednoduchá, stačí zvolit svůj telefon a vyplnit registrační údaje

Na počítači přejdeme na stránku www.zyb.com, kde zvolíme nejprve možnost registrace. Po vyplnění příslušných údajů svého účtu postupujeme k volbě mobilního telefonu, kterým budete data přenášet. Na výběr je široká škála výrobců a konkrétních modelů. Databáze je navíc pravidelně aktualizována.

Přenos dat (kontaktů, kalendáře, zpráv) trvá poměrně krátkou chvíli, přičemž na displeji telefonu i počítače přesně vidíte, kolik % ještě chybí. My jsme zkoušeli variantu zálohy kontaktů, něco málo přes 200 položek v adresáři. Ve vytvořeném účtu ZYB na webu byly okamžitě po přenosu k dispozici.


Rozhraní ZYB umožňuje kromě prohlížení údajů např. také psát sms

Adresář řadí položky podle abecedy a dovoluje k nim ukládat další potřebné údaje. Umí i odstranit duplikáty (jméno, číslo), což je věc někdy užitečná, ani nevíte jak. Tlačí vás čas a potřebujete přesto někomu z adresáře poslat sms? Netruchlete, webové rozhraní ji umí kterémukoliv kontaktu poslat.

Stejným způsobem zálohujete kalendářní údaje, které poté budou k nahlédnutí na internetových stránkách. Profil dovoluje částečnou komunikaci s přáteli a ukládání např. obrázků na Flickr nebo Facebook.

Po zisku nebo koupi nového telefonu či SIM karty následuje postup obrácený, kterým „nalijete“ data zpět. Díky jednoduchému a přehlednému prostředí si dovolíme tvrdit, že to zvládne téměř každý. Pozor opět jen na správné datové připojení a změnu svého telefonu za jiný, pokud došlo k jeho výměně např. za nový.

Způsob, jakým zálohovat svá data z telefonu, ZYB, nás rozhodně nezklamal. Svým snadným provedením a pozdějšími možnostmi úprav dat, si nás získal. V případě potřeby jej rádi znovu využijeme.

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Další Číňané okopírovali iPhone X včetně vykrojeného displeje

Další Číňané okopírovali iPhone X včetně vykrojeného displeje

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Číňané jsou pro své kopírování opravdu známí a pokud jde konkrétně o telefony, nejčastěji se snaží napodobit výrobky…

Nubia má za lubem schovat fotoaparát pod displej

Nubia má za lubem schovat fotoaparát pod displej

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  2 komentáře

Doba zvětšování telefonů už pominula a nyní se výrobci soustředí hlavně na to, jak do menšího těla nacpat…

Xiaomi Mi Note 3 zaujalo odborníky. Umí fotit lépe než iPhone 7

Xiaomi Mi Note 3 zaujalo odborníky. Umí fotit lépe než iPhone 7

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Zhruba v polovině září došlo ke změně metodiky testování fotoaparátů DxOMark ve smartphonech. Od té doby již odborníci…

Mobilní zobrazení