Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Zákazníci Vodafonu v zahraničí mají velký problém. Roaming nefunguje

  |  4 komentáře  |  autor: Jindřich Srb

Vodafone se ve středu v pozdním odpoledni potýká s rozsáhlým výpadkem služeb v zahraničí – roamingem. Podle vyjádření operátora se jedná o omezení kapacity přenosů v roamingu. Zasaženi jsme i my, ve španělské Barceloně, kde se nám z telefonu stala aktuálně nepoužitelná cihla.

Vodafonu přestal fungovat roaming. Zároveň nefunguje ani samoobsluha. Vydal proto vyjádření na svém Facebooku prostřednictvím tiskového mluvčího, Miroslava Čepického, ve znění:

Vážení zákazníci, kvůli přerušení kabelového spojení na území Německa (poblíž Frankfurtu nad Mohanem) došlo odpoledne k omezení kapacity přenosů v roamingu a k výpadku samoobslužných systémů. Naši zákazníci, kteří jsou v cizině, mohou mít potíže s voláním či odesíláním a přijímáním zpráv. Na odstranění závady technici intenzivně pracují. Zákazníkům, které omezení postihlo, se velmi omlouváme. O dalším vývoji vás budeme informovat. Aktuální informace hledejte na odkazu níže. Děkujeme za pochopení.

(aktualizováno I. 20:05) – Naši technici nyní pracují ve spolupráci s německými kolegy na přesměrování provozu. Budeme vás průběžně informovat. Děkujeme za pochopení, Běta Houzarová, tiskové oddělení.

(aktualizováno II. 21:35) – První ze SIM karet Vodafone se nám opět přihlásila do sítě po usilovném manuálním boji. Druhá stále nikoliv. Problém je tak odstraňován postupně a s velkým zpožděním. Již více než 4 hodiny jsou lidí v zahraničí bezmocní.

(aktualizováno III. 22:30)„Technikům se podařilo v průběhu noci závadu opravit a všechny služby jsou opět funkční. V současné době důkladně prověřujeme, že včerejší porucha nemá další následky.Všem zákazníkům, které komplikace postihly, se velmi omlouváme“ říká Miroslav Čepický

Na Facebooku Vodafonu se objevila podobná informace s dodatkem: Dobrý večer, podle posledních informací již většina roamingového spojení funguje díky náhradnímu řešení, které naši technici zprovoznili. Porucha postihla i fungování služeb Blackberry a MMS v České republice. Všem, kteří komplikace pocítili nebo pociťují, se velmi omlouváme. Technici dál intenzivně pracují na nápravě. Informace o vývoji budeme aktualizovat v Centru péče.

(18:00) O čase nápravy zatím operátor neinformoval. Jakou formu odškodnění pro postižené klienty zvolí, také ne. Vzhledem k rozsahu a možným problémům klientů v zahraničí by však jen omluva stačit nemusela. Postiženi výpadkem jsme i my, v Barceloně na kongresu MWC 2012. Aktuálně s telefonem lze leda tak podložit nohu od stolu.

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Jirka
Jirka

Nefunguji nam ani jedna ze 3 simek Českého Vodafonu v Německu. Dostat heslo k internet bance, je tedy nemožné… Musím přidat i to, že to není poprvé že roaming nefunguje a z mobilu se tak stává jen lampička a FM rádio….

Tomáš Flaška
Tomáš Flaška

Hm. Já nemohu dobíjet kredit ani v tuzemsku pomocí sms. Na infolince mi sdělili, že upgradují systém. Utajení musí být, že soudruzi!

Veronika
Veronika

Nemám signál už od včerejška, co mám dělat? Máte někdo tip, co se mohlo stát? Kam se mám obrátit? Poznámka 1.12.2012

Kateřina
Kateřina

To samé se mi děje už přes 3 měsíce při každé cestě do zahraničí. V prodejně mi poradili ať vypnu a zapnu telefon jenže to nefunguje a je to i celkem hloupost. Bohužel tu pracuji a kontakt s rodinou udržuji pouze formou internetu, který nebývá vždy dostupný :-(

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Jihokorejští giganti odhalí své novinky již na veletrhu CES

Jihokorejští giganti odhalí své novinky již na veletrhu CES

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

V lednu se bude konat veletrh CES 2018 v Las Vegas. A právě na této akci se chystají své novinky představit…

Face ID opět chybuje. Tentokrát však lidé nejsou příbuzní

Face ID opět chybuje. Tentokrát však lidé nejsou příbuzní

VČERA  |  Jakub Fišer  |  6 komentářů

Světem mobilních technologií vládne tzv. biometrie, tedy autorizace uzamčených dat na základě biologických originalit uživatele (oční duhovka, obličejové rysy, otisk prstů).…

Google ukončuje projekt Tango. Jeho náhradou je ARCore

Google ukončuje projekt Tango. Jeho náhradou je ARCore

16. 12. 2017  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Před třemi lety představil Google světu projekt Tango. Jedná se AR, jenž je určená pro smartphony. V reálném čase dokáže mapovat…

Mobilní zobrazení