Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Zákazníci Vodafonu v zahraničí mají velký problém. Roaming nefunguje

  |  4 komentáře  |  autor: Jindřich Srb

Vodafone se ve středu v pozdním odpoledni potýká s rozsáhlým výpadkem služeb v zahraničí – roamingem. Podle vyjádření operátora se jedná o omezení kapacity přenosů v roamingu. Zasaženi jsme i my, ve španělské Barceloně, kde se nám z telefonu stala aktuálně nepoužitelná cihla.

Vodafonu přestal fungovat roaming. Zároveň nefunguje ani samoobsluha. Vydal proto vyjádření na svém Facebooku prostřednictvím tiskového mluvčího, Miroslava Čepického, ve znění:

Vážení zákazníci, kvůli přerušení kabelového spojení na území Německa (poblíž Frankfurtu nad Mohanem) došlo odpoledne k omezení kapacity přenosů v roamingu a k výpadku samoobslužných systémů. Naši zákazníci, kteří jsou v cizině, mohou mít potíže s voláním či odesíláním a přijímáním zpráv. Na odstranění závady technici intenzivně pracují. Zákazníkům, které omezení postihlo, se velmi omlouváme. O dalším vývoji vás budeme informovat. Aktuální informace hledejte na odkazu níže. Děkujeme za pochopení.

(aktualizováno I. 20:05) – Naši technici nyní pracují ve spolupráci s německými kolegy na přesměrování provozu. Budeme vás průběžně informovat. Děkujeme za pochopení, Běta Houzarová, tiskové oddělení.

(aktualizováno II. 21:35) – První ze SIM karet Vodafone se nám opět přihlásila do sítě po usilovném manuálním boji. Druhá stále nikoliv. Problém je tak odstraňován postupně a s velkým zpožděním. Již více než 4 hodiny jsou lidí v zahraničí bezmocní.

(aktualizováno III. 22:30)„Technikům se podařilo v průběhu noci závadu opravit a všechny služby jsou opět funkční. V současné době důkladně prověřujeme, že včerejší porucha nemá další následky.Všem zákazníkům, které komplikace postihly, se velmi omlouváme“ říká Miroslav Čepický

Na Facebooku Vodafonu se objevila podobná informace s dodatkem: Dobrý večer, podle posledních informací již většina roamingového spojení funguje díky náhradnímu řešení, které naši technici zprovoznili. Porucha postihla i fungování služeb Blackberry a MMS v České republice. Všem, kteří komplikace pocítili nebo pociťují, se velmi omlouváme. Technici dál intenzivně pracují na nápravě. Informace o vývoji budeme aktualizovat v Centru péče.

(18:00) O čase nápravy zatím operátor neinformoval. Jakou formu odškodnění pro postižené klienty zvolí, také ne. Vzhledem k rozsahu a možným problémům klientů v zahraničí by však jen omluva stačit nemusela. Postiženi výpadkem jsme i my, v Barceloně na kongresu MWC 2012. Aktuálně s telefonem lze leda tak podložit nohu od stolu.

ČLÁNKY:

Diskuze

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
KateřinaVeronikaTomáš FlaškaJirka Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Jirka
Jirka

Nefunguji nam ani jedna ze 3 simek Českého Vodafonu v Německu. Dostat heslo k internet bance, je tedy nemožné… Musím přidat i to, že to není poprvé že roaming nefunguje a z mobilu se tak stává jen lampička a FM rádio….

Tomáš Flaška
Tomáš Flaška

Hm. Já nemohu dobíjet kredit ani v tuzemsku pomocí sms. Na infolince mi sdělili, že upgradují systém. Utajení musí být, že soudruzi!

Veronika
Veronika

Nemám signál už od včerejška, co mám dělat? Máte někdo tip, co se mohlo stát? Kam se mám obrátit? Poznámka 1.12.2012

Kateřina
Kateřina

To samé se mi děje už přes 3 měsíce při každé cestě do zahraničí. V prodejně mi poradili ať vypnu a zapnu telefon jenže to nefunguje a je to i celkem hloupost. Bohužel tu pracuji a kontakt s rodinou udržuji pouze formou internetu, který nebývá vždy dostupný :-(

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Armani má nové chytré hodinky s Wear OS a přijatelnou cenou

Armani má nové chytré hodinky s Wear OS a přijatelnou cenou

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Společnost Armani se znovu přidává ke skupině výrobců chytrých hodinek. Ty svoje, které běží na Wear OS, samozřejmě nabízí…

Vývojáři z Telltale končí. Jejich hry najdeme i na Androidu a iOS

Vývojáři z Telltale končí. Jejich hry najdeme i na Androidu a iOS

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Slavné herní studio Telltale Games je nejspíš na konci své cesty. Firma propouští 225 z 250 svých lidí a chystá…

První Samsung se čtyřmi zadními fotoaparáty uniká na renderu

První Samsung se čtyřmi zadními fotoaparáty uniká na renderu

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  2 komentáře

Jak známo, chystá Samsung na 11. října představovací akci, kde by měl být představen nový smartphone řady Galaxy se…

Mobilní zobrazení