Mobilizujeme.cz

Zahoď mobil – mistrovství ČR v hodu mobilem (reportáž)

  |  1 komentář  |  autor:

V Česku se od 17.5. do 16.6. konná ojedinělá akce s názvem Zahoď mobil. Úkolem soutěžících je doslova zahodit mobilní telefon do co největší vzdálenosti. K tomu řada doprovodných aktivit a koncert skupiny Kryšťof. Navštívili jsme kolo v Českých Budějovicích.

Projekt Zahoď mobil je unikátní road-show po České republice. Pořádá ji nezisková společnost ASEKOL s. r. o., která organizuje sběr a recyklaci elektroodpadu, za podpory měst a krajů. Tour navštíví třináct měst. Jejím cílem je zábavnou formou propagovat třídění mobilních telefonů a dalších vysloužilých elektrozařízení. A také najít mistra republiky v hodu mobilem do dálky. Zakličkujte si vozítkem Segway mezi elektrospotřebiči, soutěžte ve vzpírání mikrovlnné trouby a na závěr toho všeho si poslechněte kapelu Kryštof. Vaše výkony navíc vtipně okomentuje známá moderátorská dvojice sporťáků České televize Petr Svěcený a Vojtěch Bernatský.

Házet mobilem na několik způsobů

Hod mobilem ze stoje: Hlavní cenu vyhrává soutěžící, který dohodí nejdále. Průběžné pořadí bude zveřejňováno na webových stránkách. Nejlepší vrhači z každého města se příští rok v Praze utkají o titul mistra ČR v hodu mobilním telefonem. Soutěží se ve dvou kategoriích – muži a ženy.
Hod mobilem z kolečkového křesla: podmínky jsou ztížené právě kolečkovým křeslem, které se mnohdy může zachovat nevyzpytatelně, dáváme také možnost porovnat síly s handicapovanými spoluobčany. Vítěz získá telefon SAMSUNG Galaxy Ace.
Hod mobilem na cíl: důležitým faktorem je přesnost. Měřena bude vzdálenost hozeného mobilu od cíle – červeného kontejneru ASEKOL. Zvládnete to jako Bára Špotáková?
Freestyle – co nejoriginálnější hod mobilem: soutěž je určena pro ty, kteří se nebojí předvést něco nevšedního, originálního a kreativního. Váš výkon natočíme na kameru a umístíme na naše facebookové stránky. Svůj hod si však můžete natočit kdykoliv a kdekoliv jinde a na stránky umístit sami. Vyhrává ten, kdo bude mít nejvíc „like“.

Vítěz z každého města bere Samsung Galaxy Ace

Navštivte některé z těchto měst v uvedený den a pokuste se dohodit co nejdál. Odměnou vám bude zbrusu nový Samsung Galaxy Ace.

TIP: přečtěte si naši recenzi Samsungu Galaxy Ace.

Liberec – 17.05.2011 – Náměstí Dr. Eduarda Beneše
České Budějovice – 19.05.2011 – Náměstí Přemysla Otakara II
Ústí n/L – 31.05.2011 – Mírové náměstí
Karlovy Vary – 01.06.2011 – Koupaliště Rolava
Pardubice – 08.06.2011 – parkoviště u ČEZ Areny
Hradec Králové – 09.06.2011 – Ulrichovo náměstí
Mladá Boleslav – 15.06.2011 – Staroměstské náměstí
Plzeň – 16.06.2011 – Náměstí Republiky

Reportáž a fotogalerie z házení v Českých Budějovicích

Hned první zastávka v Liberci určila prvního vítěze telefonu, který zahodil telefon do vzdálenosti 67,5 metru. Zdá se vám to přehnané? Nejste sami. Vydali jsme se proto na náměstí v Českých Budějovicích, kde vznikl improvizovaný házecí sektor s vysokým plotem a gumovou podložkou, aby odhozené telefony nemusely být hned sbírány do koše, ale posloužily opakovaně.

Zajímalo nás, se kterými mobilními telefony se tu háže. Budete se hodně divit, když prozradíme, že mezi značkami nebyl Samsung, který je hlavním partnerem akce. Všechny telefony byly umístěny do silikonových obalů, aby „něco vydržely“. Našel se mezi nimi model od Siemensu, Alcatelu, Nokia i Sony Ericsson. Samé klasiky mezi telefony, na které by po shlédnutí zavzpomínal snad každý.

Sektor pro hod je hodně ztísněný a omezený úzkou výsečí, kudy lze telefon hodit do dálky. Mnoho zájemců tak skončilo na této ochranné síti s výsledkem 0 metrů. Celkově měří dráha na délku zhruba 50 metrů. Čtyři nejlepší „hodaři“ postupují do finále, ke kterému je odpoledne odváží minibus mimo město, kde mohou naplno předvést svůj dálkařský um.

Nakonec zvítězil v Českých Budějovicích hod dlouhý neuvěřitelných 74,42 metrů, který předvedl odvážlivec na fotografii níže. Blahopřejeme. Telefonem jaké značky házel v samém finále, se nám ale nepodařilo zjistit.

ČLÁNKY:, , ,
Projekt Android One ožívá. Uzavře Xiaomi s Googlem partnerství?

Projekt Android One ožívá. Uzavře Xiaomi s Googlem partnerství?

DNES  |    |  diskuze (0)

Google si po příchodu na indický trh liboval ve vývoji levných zařízení s čistým Androidem. Projekt s názvem Android One by teď mohl…

Dostane nový Samsung Galaxy A5 (2018) duální fotoaparát?

Dostane nový Samsung Galaxy A5 (2018) duální fotoaparát?

DNES  |    |  diskuze (0)

Modelová řada Galaxy A od Samsungu je velice oblíbená. A to hlavně díky prémiovému designu nebo kvalitní výbavě. Do představení modelů Galaxy…

Alcatelu předčasně unikají čtyři nové telefony střední třídy

Alcatelu předčasně unikají čtyři nové telefony střední třídy

DNES  |    |  diskuze (0)

Čínský Alcatel produkuje smartphony, které svou výbavou většinou spadají do střední nebo nižší třídy. A výjimkou zřejmě nebudou ani čtyři chystaná zařízení,…

Mobilní zobrazení