Mobilizujeme.cz

Trendy: zpravodajství z MWC 2018 | jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Za vybuchlá sluchátka prý nemůže Apple, ale výrobce baterií

  |  8 komentářů  |  autor: Martin Skořepa

Jedna z cestujících letu z čínského Pekingu do australského Melbourne zažila před 3 měsíci opravdu nepříjemnou situaci – vzplála ji sluchátka a popálila ji obličej.

Tip: Apple AirPods jsou špatný produkt, tvrdí odborníci z iFixit

Cestující, jejíž jméno nebylo z bezpečnostních důvodů zveřejněno, měla neznámý model sluchátek značky Beats (která tedy patří po akvizici společnosti pod křídla Applu) nasazený kolem krku. Podle cestujících se ozvala „hlasitá exploze“ a poté sluchátka začala hořet.

Apple daný incident prošetřil a došel k závěru, že za problém nemůže jeho produkt, ale baterie vyrobená jinou firmou, resp. baterie od třetí strany – žena nepoužila originální baterii, se kterou byla sluchátka prodána. Nemá tak žádný nárok na jakoukoliv kompenzaci.

Žena se však bránila tím, že Apple nikde nepíše, že by bylo zakázané používat baterie od třetí strany. A ačkoliv byla popálena na tváři a na rukou, prý chtěla po Applu náhradu jen za zničená sluchátka a oblečení, nic víc. Ale Apple nezaplatí ani to.

zdroj: Engadget

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Imba
Imba

Nemá ta husa blbá používat neoriginální baterie! Dobře jí tak

Martin
Martin

– žena nepoužila originální baterii, se kterou byla sluchátka prodána. Nemá tak žádný nárok na jakoukoliv kompenzaci… To je ale kravina a je to dukaz ze apple je srac.ka nic vic a jen se vymlouva na treti stranu. Chyba je na strane applu.

Mario
Mario

Kazdopadne je to chyba applu, samsung taky svedl vybuchujici baterie na jinou firmu.. vsecko to jsou smuky a lidi jim to žerou…

Radek
Radek

Záleží na tom co bylo uvedeno v podmínkách, Apple třeba požaduje používání originálního příslušenství, tedy měl by být v právu. Na druhou stranu firma s miliardovými zisky jí ta sluchátka mohla dát, Apple jen ukázal, že mu jde jen o hrabání peněz a ne o spokojenost zákazníků. Nad tím se ale musí iOvce zamyslet sami.

Douglas
Douglas

No ta určitě zůstane skalním fanouškem značky :D Bouchnout může kde co i srajda mobil za 3 tisíce. Ale tyhle arogantní firmy jako Apple a Samsung nemají k lidem žádný vztah. Jen je oškubat o co nejvíc peněz a zneužít jejich debility kdy si myslí, že když mají v kapse jejich telefon za 20 tisíc a víc tak že nad ně není. Není to poprvé co Apple se zákazníky pěkně vyjebal a vidíte někde nějaký pokles jeho příjmů? Je to o debilitě lidí o ničem jiném.

Jan C.
Jan C.

Apple odmítl zaplatit jakou koliv kompenzaci hlavně z důvodu možné spekulaci o spoluvině (vadných sluchátek)..

Radek
Radek

Ale to si stejně myslím, že zkrat mohl vzniknout ve sluchátkách a od toho pak teprve mohla bouchnout baterie. Holt Apple se zachoval jak se zachoval, zbytečná negativní reklama.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Některé Pixely se přebíjí. Jedná se o nebezpečnou chybu

Některé Pixely se přebíjí. Jedná se o nebezpečnou chybu

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Pixely od Googlu jako by byly prokleté. Koncem minulého roku prakticky každý týden vycházely nové zprávy ohledně dalších chyb…

Apple v tichosti vyvíjí nový microLED displej

Apple v tichosti vyvíjí nový microLED displej

DNES  |  Filip Matějka  |  diskuze (0)

Americká společnost se dosud o trh s displeji nijak zvlášť nezajímala. Vzpomeňme třeba odběr displejů od konkurenčního Samsungu, kdy…

Lenovo S5: moderní smartphone s přijatelnou cenou

Lenovo S5: moderní smartphone s přijatelnou cenou

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Číňané představili nový smartphone Lenovo S5, který se pokusí zaujmout moderním protáhlým displejem, solidní výbavou, nebo rozumnou cenou. Hned…

Mobilní zobrazení