Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Za vybuchlá sluchátka prý nemůže Apple, ale výrobce baterií

  |  8 komentářů  |  autor: Martin Skořepa

Jedna z cestujících letu z čínského Pekingu do australského Melbourne zažila před 3 měsíci opravdu nepříjemnou situaci – vzplála ji sluchátka a popálila ji obličej.

Tip: Apple AirPods jsou špatný produkt, tvrdí odborníci z iFixit

Cestující, jejíž jméno nebylo z bezpečnostních důvodů zveřejněno, měla neznámý model sluchátek značky Beats (která tedy patří po akvizici společnosti pod křídla Applu) nasazený kolem krku. Podle cestujících se ozvala „hlasitá exploze“ a poté sluchátka začala hořet.

Apple daný incident prošetřil a došel k závěru, že za problém nemůže jeho produkt, ale baterie vyrobená jinou firmou, resp. baterie od třetí strany – žena nepoužila originální baterii, se kterou byla sluchátka prodána. Nemá tak žádný nárok na jakoukoliv kompenzaci.

Žena se však bránila tím, že Apple nikde nepíše, že by bylo zakázané používat baterie od třetí strany. A ačkoliv byla popálena na tváři a na rukou, prý chtěla po Applu náhradu jen za zničená sluchátka a oblečení, nic víc. Ale Apple nezaplatí ani to.

zdroj: Engadget

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Imba
Imba

Nemá ta husa blbá používat neoriginální baterie! Dobře jí tak

Martin
Martin

– žena nepoužila originální baterii, se kterou byla sluchátka prodána. Nemá tak žádný nárok na jakoukoliv kompenzaci… To je ale kravina a je to dukaz ze apple je srac.ka nic vic a jen se vymlouva na treti stranu. Chyba je na strane applu.

Mario
Mario

Kazdopadne je to chyba applu, samsung taky svedl vybuchujici baterie na jinou firmu.. vsecko to jsou smuky a lidi jim to žerou…

Radek
Radek

Záleží na tom co bylo uvedeno v podmínkách, Apple třeba požaduje používání originálního příslušenství, tedy měl by být v právu. Na druhou stranu firma s miliardovými zisky jí ta sluchátka mohla dát, Apple jen ukázal, že mu jde jen o hrabání peněz a ne o spokojenost zákazníků. Nad tím se ale musí iOvce zamyslet sami.

Douglas
Douglas

No ta určitě zůstane skalním fanouškem značky :D Bouchnout může kde co i srajda mobil za 3 tisíce. Ale tyhle arogantní firmy jako Apple a Samsung nemají k lidem žádný vztah. Jen je oškubat o co nejvíc peněz a zneužít jejich debility kdy si myslí, že když mají v kapse jejich telefon za 20 tisíc a víc tak že nad ně není. Není to poprvé co Apple se zákazníky pěkně vyjebal a vidíte někde nějaký pokles jeho příjmů? Je to o debilitě lidí o ničem jiném.

Jan C.
Jan C.

Apple odmítl zaplatit jakou koliv kompenzaci hlavně z důvodu možné spekulaci o spoluvině (vadných sluchátek)..

Radek
Radek

Ale to si stejně myslím, že zkrat mohl vzniknout ve sluchátkách a od toho pak teprve mohla bouchnout baterie. Holt Apple se zachoval jak se zachoval, zbytečná negativní reklama.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Obří Xiaomi Mi Max 3 má zpoždění. Dorazí až v červenci

Obří Xiaomi Mi Max 3 má zpoždění. Dorazí až v červenci

DNES  |  Radek Chlup  |  diskuze (0)

Od vydání očekávaného obrovitého telefonu Xiaomi Mi Max 2 uplynul jeden rok. Příznivci modelu tedy chtějí vidět jeho nástupce.…

Výrobce Nokií získal finanční injekci ve výši 100 milionů dolarů

Výrobce Nokií získal finanční injekci ve výši 100 milionů dolarů

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

HMD Global, výrobce telefonů Nokia, od investorů získává 100 milionů amerických dolarů v rámci druhého kola financování vedeného společností Ginko…

Nejmodernější elektrický holicí strojek Xiaomi nyní ve slevě

Nejmodernější elektrický holicí strojek Xiaomi nyní ve slevě

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Xiaomi nabízí mnohé produkty do domácnosti, nicméně ne všechny musejí být automaticky i chytré. Příkladem je elektrický holicí strojek.…

Mobilní zobrazení