Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Za úmyslné zpomalování iPhonů čeká Apple soudní tsunami

  |  6 komentářů  |  autor: Tomáš Richter

Na konci prosince jsme vás informovali, že díky zpomalování starších iPhonů půjde Apple před soud. V tu dobu se vědělo o dvou až třech žalobách. Vypadá to, že celá kauza začíná nabírat na pořádných obrátkách a na firmu se valí doslova soudní tsunami.

Tip: Apple čelí žalobě kvůli zaměrnému zpomalování starších iPhonů

To, že díky této kauze skončí Apple u soudu, bylo na konci loňského roku téměř jisté. Nová funkce řízení spotřeby, která měla lépe koordinovat výkon zvláště u starších telefonů a v případě opotřebovaných baterií jej rapidně snížit, vyvolala vlnu kritiky. Uživatelé se cítili nejenom podvedeni, ale také nabyli dojmu, že je to od Applu úmyslný tah, jak zákazníky „donutit“, aby si koupili novější zařízení.

Tou dobou na území USA probíhalo několik soudních sporů. Žalující strany jak v Chicagu, tak Los Angeles nebo New Yorku argumentovaly, že jim vadí, že při nástupu nových telefonů dochází k záhadnému zpomalení těch starších bez toho, aniž by si o tom stávající uživatel mohl rozhodnout sám. A dále se pozastavují nad tím, že tato situace není otázkou několika dní, ale že správce spotřeby byl implementován do systému iOS 10.2.1 již předloni.

Apple se omluvil a ujistil, že v budoucnu si zákazník bude moci tuto funkci vypnout. Znovu vysvětlil, že důvodem tohoto kroku byla rostoucí obava z kolapsu u starších zařízení s ohledem na baterii, ne aby lépe prodával nové modely. Jenže to nestačí. Spousta uživatelů argumentuje, že když přišla aktualizace 10.2.1, v informacích mohli vyčíst, že „opravuje chyby a zlepšuje bezpečnost jejich iPhonu nebo iPadu“. O zpomalování procesoru nepadlo ani slovo.

V tento okamžik se na společnost valí 32 soudních žalob. A to je jen výčet na území Spojených států. Další žaloby se chystají ve Francii, Kanadě, Austrálii nebo Jižní Koreji. Podle jejich právních zástupců se Apple dopustil zásadního a úmyslného provinění, protože bez vědomí zákazníka omezil výkon procesoru a telefon tak neodpovídal parametrům, se kterými jej uživatel koupil. Snížení cen baterií k výměně byl sympatický krok, ale to na věci nic němění. Vypadá to, že Apple tento rok nezačal úplně optimálně.

zdroj: phoneArena

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

6
Komentujte

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
VildaRadekPetr DvořákBRudolphMarek+Studnicka Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Marek+Studnicka
Marek+Studnicka

32 žalob!!!!!Další žaloby se hrnou,tento článek je docela hustota.Ovšem podle Iovcí je toto v pořádku.To opravdu s Vámi ani tato situace nehne?Situce,kdy globálně všichni uživatelé z vašich řad mají plné zuby jednání Vaší skvělé firmy Apple?Podle Vás Všichni,kdo podávají žalobu jsou tedy nesoudní a nesvéprávní?Ano,máte pravdu,mezi žalujícími jsou i vzdělaní lidé,inženýři,IT Pracovníci,ale nikdo tomu nerozumí-Jenom Vy!!!!Takže Vám Gratuluji-To je skvělá Vizitka-můžete to nazvat Hon na čarodejnice-Apple.

BRudolph
BRudolph

Apple v tomto udělal jedinou chybu, a to v tom, že uživatele neinformoval o tom, že aku už prostě dosluhuje a je třeba servis. Jinak je to ale lepší, než kdyby neudělali nic a telefon se mi samovolně vypínal, když dělám něco důležitého. jinak, to o těch IT odbornících jsi vzal kde?

Petr Dvořák
Petr Dvořák

Marek Studnička třeští jako by mu vybrali konto a je skoro hysterický. Ovšem vaše reakce pane BRudolphe je taky ukázková. Jeden by řekl, že jste členem nějaké sekty, kde guru má vždy pravdu. Reakce obou skoro jako u volby prezidenta. Kvůli telefonu.

Radek
Radek

To nebyla chyba ale záměr, přeci Apple neřekne iOvcím, že pokud chtějí aby jejich předražený telefon aspoň trochu fungoval, tak si musí každých osm měsíců koupit novou baterii. BRudolph si jich koupí třeba deset, ale každý není takový debil.

Marek+Studnicka
Marek+Studnicka

Omyl,netřeštím,jsem jen zhnusen,Apple mne nezajímá,jen opravdu zhnusen tímto přístupem a tím,že žaloby se hrnou ze všech stran a Iovce to zametají pod koberec,v podstatě se NIC NESTALO a z veřejnosti,která se oprávněně vzbouřila dělají TUPCE!!Obecně je to jednání,jaké mezi slušnými lidmi nemá obdoby!!!Místo toho abych přiznal chybu,že jsem něco zvoral,tak to ještě budu obhajovat a názory veřejnosti mne nezajímají????Tak to je vrchol!!!!Pro mne jako nestranného pozorovatele zvenčí je to promyšlený podvod a manipulace se zákazníky a Ti co podávají žaloby jsou snad nesvéprávní TUPCI????To myslíte vážně?

Vilda
Vilda

At vykoupí Appl své telefony zpět jak to udělal Samsung u note nebo jak v americe Volkswagen automobily prostě oklamaly zákazníky.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Australský teenager se opakovaně naboural do sítě Applu

Australský teenager se opakovaně naboural do sítě Applu

DNES  |  Daniel Fousek  |  diskuze (1)

Co jste dokázali v šestnácti letech vy? Nabourat se do sítě Applu se rozhodně podaří málokomu. Jenže mladík z Melbourne byl podle…

Chytré hodinky Oukitel W1: základní hodinky pro nenáročné

Chytré hodinky Oukitel W1: základní hodinky pro nenáročné

VČERA  |  sponzorovaný obsah  |  2 komentáře

Chytré hodinky se krátce po svém nástupu na trh staly naprostým hitem. Je trendy mít hodinky s displejem, které vám…

Mobilní hra PUBG zaznamenala 100 milionů stažení

Mobilní hra PUBG zaznamenala 100 milionů stažení

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (1)

Tato populární hra má za sebou masivní úspěch na PC, a teď drtí rekordy i na smartphonech. Tip: První vlna…

Mobilní zobrazení