Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Za prvních 24 hodin přešlo 18 až 36 % zařízení na iOS 7

  |  5 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Při středeční aktualizaci podporovaných iOS zařízení na nejnovější verzi iOS 7 Apple očekávaný velký zájem nezvládal a ne každý aktualizaci provedl. Jak ukazují výsledky, úspěšných předchodů byl nakonec větší počet než při přechodu na předchozí iOS 6.

Podle analytické firmy Mixpanel přešlo během prvních 24 hodin od uvolnění aktualizace na iOS 7 hned 36 % všech zařízení (počítají se i nepodporované starší iPhony, iPady a iPody touch), takže zhruba každé 3. zařízení s iOS po celém světě.

Jiné měření, Chitika, pak přišlo s informací o přechodu u zhruba 18 % zařízení. A adaptace byla podle tohoto měření rychlejší než v případě předchozího iOS 6, kde se aktualizovalo o něco pomalejším tempem. Co je ale nutné dodat, ani při přechodu na iOS 6, ani na letošní iOS 7, v obou případech Apple a jeho servery nezvládaly obrovský nápor zájemců po celém světě. Někteří si tak raději počkali.

Apple při uvedení nejnovějšího iOS 7 prohlásil, že půjde o nejpopulárnější operační systém. I když neřekl, v jakém časovém období, pravdu zřejmě mít tak úplně nebude. Konkurenční Android totiž k začátku letošního září překonal hranici 1 miliardy aktivovaných zařízení, zatímco Apple má taktéž k září na kontě 700 milionů prodaných iOS zařízení. A vyšší nárůst počtu prodaných Android zařízení oproti iOS zařízení je více než zřejmý. Takže se dá očekávat, že se bude rozdíl spíše prohlubovat a po této stránce tak iOS nebude nejpopulárnějším systémem ve smyslu nejrozšířenějším mezi lidmi. Co měl ale možná Apple na mysli, je popularita při stažení nové verze iOS 7. Aby během prvních 24 hodin aktualizovala taková část uživatelů, není u nikoho jiného než Applu k vidění.

zdroje: Mixpanel, VentureBeat

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Ha
Ha

Dodal bych, ze Apple pristroju je tak 10 a naopak androidich zatizeni jsou stovky ne-li tisice..a nejnovejsi android ma tak 5% za nekolik mesicu..Apple ma 36% za 24hodin!!!!!

Ravi
Ravi

Nooo … po stažení iOS 7 do iPhonu jsem prožil hodně rozpačité chvíle a zatím si nejsem zcela jist, zda se nevrátím zpět k 6.1.3. Ovšem iOS 7 pro iPad se zdá býti dokonalým disasterem. Ve fotografiích vyvedla zmatek, jen co je pravda a tak jsme hned sedli a vraceli iPad zpět do iOS 6.1.3.

ruda
ruda

iOS7 docela na prd moc spokojen nejsem jak se muzu v iPHONE 5 vratit na zpet na 6.1.3?? ty barvy na pozadi jsou jak vyblite a tapeta se neda zmensit moc me nepotesili

flex
flex

Nevím zatím yda si ios 7 ponechám jsem na rozpacích..odemikání iphonu se změnilo tak že to vypadá jak nějaký samsung..a ty barvy ikon to vypadá jak nějaká dětská hračka..na druhou stranu příjde mi že iphone se zrychlil a má to spoustu vychytávek..tak nevím ..:-)

Kouba
Kouba

Tak jsem provedl podotýkám nechtěně aktualizaci a jsem přímo zhrozen. Chci spět svojí původní verzi. Poradí mi někdo? Foto album bez map děs, diktafon obsluha zmatek a děs. Seznam jmen chaos vyhledat jméno hrůza zdržuje jen částečná abeceda. Volal jsem na zastoupení o původní verzi a rada kupte si noví se starou verzi. Nechápu proč není možnost byt za poplatek mít možnost přejít spět .Nejraději bych ho tet rozbil. Poradí mi někdo jak mít původní verzi a tuto at si strčí do prdele.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Trest smrti za pašování kokainu v krabičkách od iPhonů

Trest smrti za pašování kokainu v krabičkách od iPhonů

20. 1. 2018  |  Jakub Mokříš  |  12 komentářů

Poslední dobou se díky jedné české, velice chytré slečně dostalo pozornosti složité problematice pašování drog. Dotyčná, která poslední dobou tak nějak…

Vivo X20 Plus UD: první se čtečkou otisků prstů pod displejem

Vivo X20 Plus UD: první se čtečkou otisků prstů pod displejem

20. 1. 2018  |  Tomáš Rajnoch  |  6 komentářů

Vivo, v našich končinách sice méně známý výrobce, se postaral o první smartphone, který nabízí čtečku otisků prstů pod displejem. Své…

Názor: Jak moc jste vydíratelní skrz vaše data?

Názor: Jak moc jste vydíratelní skrz vaše data?

20. 1. 2018  |  Jakub Mokříš  |  3 komentáře

Používáním smartphonů, tabletů, nositelné elektroniky, počítačů a v podstatě všech těchto zařízení se na nich stáváme závislými. Tento druh závislosti tak…

Mobilní zobrazení