Mobilizujeme.cz

Za prvních 24 hodin přešlo 18 až 36 % zařízení na iOS 7

  |  5 komentářů  |  autor:

Při středeční aktualizaci podporovaných iOS zařízení na nejnovější verzi iOS 7 Apple očekávaný velký zájem nezvládal a ne každý aktualizaci provedl. Jak ukazují výsledky, úspěšných předchodů byl nakonec větší počet než při přechodu na předchozí iOS 6.

Podle analytické firmy Mixpanel přešlo během prvních 24 hodin od uvolnění aktualizace na iOS 7 hned 36 % všech zařízení (počítají se i nepodporované starší iPhony, iPady a iPody touch), takže zhruba každé 3. zařízení s iOS po celém světě.

Jiné měření, Chitika, pak přišlo s informací o přechodu u zhruba 18 % zařízení. A adaptace byla podle tohoto měření rychlejší než v případě předchozího iOS 6, kde se aktualizovalo o něco pomalejším tempem. Co je ale nutné dodat, ani při přechodu na iOS 6, ani na letošní iOS 7, v obou případech Apple a jeho servery nezvládaly obrovský nápor zájemců po celém světě. Někteří si tak raději počkali.

Apple při uvedení nejnovějšího iOS 7 prohlásil, že půjde o nejpopulárnější operační systém. I když neřekl, v jakém časovém období, pravdu zřejmě mít tak úplně nebude. Konkurenční Android totiž k začátku letošního září překonal hranici 1 miliardy aktivovaných zařízení, zatímco Apple má taktéž k září na kontě 700 milionů prodaných iOS zařízení. A vyšší nárůst počtu prodaných Android zařízení oproti iOS zařízení je více než zřejmý. Takže se dá očekávat, že se bude rozdíl spíše prohlubovat a po této stránce tak iOS nebude nejpopulárnějším systémem ve smyslu nejrozšířenějším mezi lidmi. Co měl ale možná Apple na mysli, je popularita při stažení nové verze iOS 7. Aby během prvních 24 hodin aktualizovala taková část uživatelů, není u nikoho jiného než Applu k vidění.

zdroje: Mixpanel, VentureBeat

ČLÁNKY:, ,
Nokia 8: finský klenot s nejlepší výbavou oficiálně

Nokia 8: finský klenot s nejlepší výbavou oficiálně

DNES  |    |  3 komentáře

Velmi očekávaný smartphone Nokia 8 je konečně tady. Po modelech střední třídy tu tak máme i vlajkový model, který nese tu nejlepší…

Apple Watch 3 budou podporovat rychlá data LTE

Apple Watch 3 budou podporovat rychlá data LTE

DNES  |    |  diskuze (0)

Mobilní svět se pomalu přehoupl do druhého pololetí, a to se nese především ve znamení Apple Keynote. Přesně té konference, na které…

Údajné specifikace chystaných Xperií XZ1, XZ Compact a X1

Údajné specifikace chystaných Xperií XZ1, XZ Compact a X1

DNES  |    |  diskuze (0)

Jak už je u japonské značky Sony zvykem, tak i letos nás čeká v pořadí druhý vlajkový model. Jako jeden z mála…

Mobilní zobrazení