Mobilizujeme.cz

Trendy: zpravodajství z MWC 2018 | jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Za nový telefon utrácíme v průměru stále více. Kolik je to nyní?

  |  3 komentáře  |  autor: Tomáš Rajnoch

V dnešní době stojí smartphony i několik desítek tisíc. Největší prodeje však společnosti hlásí u svých méně drahých modelů, za které člověk nenechá celou svou výplatu. Jak je na tom ale průměr? Kolik zhruba zaplatíme za smartphone?

Pokud si chcete zakoupit vlajkový model výrobce, musíte se připravit na to, že vás to bude stát poměrně slušný balík peněz. Vždyť třeba nový iPhone X (recenze) stojí až 35 000 korun. Máte však možnost si koupit i smartphone, který vašemu rozpočtu nijak neublíží. V dnešní době se dají totiž sehnat poměrně slušné telefony třeba i do 5 000 korun, příkladem může být Xiaomi Redmi 4X (recenze).

Výzkumná společnost GfK nyní vydává statistiku, ve které se můžeme dočíst, kolik průměrně utratíme za nový telefon. A kolik že to je? Tato částka se vyšplhala na 363 dolarů, což je v přepočtu asi 7 400 korun. To je zároveň o 10 % více, než kolik jsme za smartphone utratili minulý rok. Co se týče rozdílu mezi třetím a čtvrtým čtvrtletím roku 2017, nárůst byl o pouhé jedno procento. Tržby však vzrostly o 17 %.

Největší meziroční skok analytici zaznamenali ve střední a východní Evropě. Zde prodej oproti minulému roku vzrostl o 7 %. Ještě lépe jsou na tom ale tržby. Oproti loňskému roku totiž tržby porostly o 28 %. Naopak prodejní pokles byl zaznamenám v západní Evropě a Číně, kde prodej klesl o 3 %. Výrobci však nemusí smutnit, jelikož tržby vzrostly, a to o rovných 17 %.

A co vy? Kolik utratíte za telefon? 

zdroj: GSM Arena

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Douglas
Douglas

Taky jsem kupoval šlupky kolem 7 tisíc a byl nešťastný s těch fotek za horších podmínek. Až mi došla trpělivost a koupil jsem teď smartphone za 16 tisíc, kterému nechybí nic s toho co jsem od nového požadoval. A je to úplně někde jinde. Ono kupovat vlajkové modely má svůj smysl.

Radek
Radek

Je mi 35 a mám 7 let Samsung B7722 DUOS (jeden z prvních dvousimkových mobilů od velkých světových výrobců). Stál mě 6000 a stále šlape. Mám na něm dokonce ještě fólii :-D. Jelikož má svůj uzavřený systém, baterie zpočátku držela týden, nyní 2-3 dny.
Nepořizuji si stále ještě lepší, protože si říkám „doma mám PC“, „v práci mám PC“ a nebudu ještě v tramvaji opět čučet na web… :o) ooo)

kazan
kazan

Pane jo, to musí být děsný:) Já mam zkušenost že radeji nedotykový telefon, než starej dotykáč.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Huawei P20 a P20 Pro: známe evropské cenovky

Huawei P20 a P20 Pro: známe evropské cenovky

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Do oficiálního představení v Paříži zbývá ještě více jak týden, ale dá se říct, že z dostupných informací o…

Oppo R15 je tady: dvojče očekávaného OnePlus 6

Oppo R15 je tady: dvojče očekávaného OnePlus 6

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Nové Oppo R15 je pro nás ze všeho nejzajímavější na papíře, neboť vesměs stejně by měl vypadat i chystaný…

Samsung chce vyrobit 3D čtečku tváře po vzoru iPhonu X

Samsung chce vyrobit 3D čtečku tváře po vzoru iPhonu X

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (1)

Čtečku tváře už nabízejí telefony v různých cenových relacích, nicméně údajně nejvyspělejší řešení od Applu, zdá se, zatím nikdo…

Mobilní zobrazení