reklama

Mobilizujeme.cz

reklama
reklama

Xperia Z5 bude mít hned 3 varianty, známe i jejich specifikace

  |  15 komentářů  |  autor:

Jak se blíží veletrh IFA, utíkají neustále nové a nové informace o novinkách Sony. Nejnovější snímky pouzder určených pro novinky nám tak už odhalují jejich podobu a známý leakster Evan Blass nám zase prozradil některé specifikace všech překvapivě tří telefonů.

 CLtmyWsWIAEGTue

Sony nám totiž na nadcházející akci představí nejen klasický model Xperia Z5, tedy nástupce Xperia Z3+, ale také inovovaný model Xperia Z5 Compact, který je nástupcem Xperia Z3 Compactu. Novinkou by měl být model Xperia Z5 Premium, ten svými rozměry bude nástupcem Xperia Z Ultra. U posledního jmenovaného si nejsme jisti, zda-li jeho specifikace je přesná.

Xperia Z5 bude mít displej s úhlopříčkou 5,2″ a Full HD rozlišením. Zde se tedy nekoná žádné překvapení. Sony je jedním z posledních výrobců, kteří se nevydali cestou využívání vysokého rozlišení QHD. Je to částečná výhoda, protože je už při 1080p rozlišení tak jemné, že rastr nezpozorujete pouhým okem a přinese o poznání lepší výdrž na baterii než konkurence.

Xperia Z5 Compact zůstane opět kompaktní, její displej zůstává na 4,6″ a dosahuje HD rozlišení 720p. Jsme rádi, že Sony svůj kompaktní model nevybavila větším displejem, vzhledem k tomu, že hardware uvnitř bude stejný jako o větších sourozenců, tak si na své přijdou i uživatelé hledající dobře vybavený smartphone s menšími rozměry.

CLow-zOWsAAJCe5

Xperia Z5 Premium je opravdu překvapením. Poslední generace phabletu od Sony se nedočkala úplně vřelého přijetí, firma proto Xperii Z Ultra vyprodávala za neuvěřitelně nízkou cenu. Bude o novou generaci zájem? Její displej má mít úhlopříčku 5,5″, tady oproti předchozí generaci ubrala novinka skoro 1″. To zajistí daleko lepší mobilitu a možná zvýší zájem o tento phablet. Rozlišení má být 4K Ultra HD. Na papíře vypadá tato specifikace velmi mocně. Jemnost panelu má být přes 800 ppi. Nicméně jediná firma, která takový panel představila, byl Sharp letos na jaře. Jen velmi těžko se věří tomu, že by tento panel mohla novinka skutečně obsahovat, spíše si myslíme, že se bude jednat o mylnou informaci.

xperia_z_ultra

Všechny tři novinky mají mít nový 20+ Mpx fotoaparát, jeho specifikace vypadá skvěle. Mělo by se jednat o nový senzor IMX230, koneckoncům ten obsahuje i model Xperia M5. Světelnost objektivu f/1.8, nový systém automatického ostření, který funguje na bázi fázové detekce tzv. Phase Detection Autofocus, to budou hlavní taháky nového foto čipu, který Sony představí u novinek. Poslední, co víme určitě, je přítomnost čtečky otisků prstů. Podle posledních informací bude umístěna do zapínacího tlačítka na boční straně zařízení.

CLfYSvsWUAAKyhS

To je zatím vše, co víme, nicméně další informace určitě budou k dispozici ještě před oficiálním představením na veletrhu IFA v Berlíně. Všechny novinky vám budeme samozřejmě i na dále přinášet. Jak se vám líbí nové modely Sony?

Zdroj: Twitter, Phonearena

ČLÁNKY:, , , , , , , , ,
Alcatel A5 LED, A3 a U3: levné telefony pro mladší generace

Alcatel A5 LED, A3 a U3: levné telefony pro mladší generace

DNES  |    |  diskuze (0)

Na Světovém mobilním veletrhu v Barceloně byl samozřejmě i Alcatel, který představil hned několik mobilních telefonů určených pro nenáročné uživatele…

Xperia Touch: chytrý projektor, který udělá Android téměř ze všeho

Xperia Touch: chytrý projektor, který udělá Android téměř ze všeho

DNES  |    |  diskuze (0)

Společnost Sony představila na MWC v Barceloně zajímavý produkt, který půjde již tento rok do prodeje. Jedná se o chytrý…

Sony Xperia XA1 a XA1 Ultra: střední třída se zaměřením na selfie

Sony Xperia XA1 a XA1 Ultra: střední třída se zaměřením na selfie

DNES  |    |  2 komentáře

Sony dnes v Barceloně představilo nejen high-endové kousky, ale došlo také na cenově dostupnější telefony střední třídy – Xperie…

Mobilní zobrazení