Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Xperia Z dostala větší aktualizaci, přesto zůstává na Androidu 4.1.2

  |  9 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Japonské Sony vydalo větší aktualizační balík pro vlajkovou loď Xperia Z. Dobrou zprávou je, že k dispozici ji mají rovnou i čeští uživatelé, špatnou pak, že stále se čeká na slibovanou verzi 4.2 Jelly Bean.

Aktualizace na nejnovější verzi firmwaru s označením 10.1.A.1.253 je pro majitele smartphonu Sony Xperia Z dostupná skrze program PC Companion (na Windows) a Sony Bridge for Mac (na Mac OS X). Pomocí OTA aktualizace (česky vzduchem, z anglického „Over The Air“) nám telefon aktualizovat na tuto verzi nedovolil. Před zahájením aktualizace se doporučuje mít telefon co nejvíce nabitý, aby během aktualizačního procesu nedošlo k jeho vypnutí a přerušení celého procesu.

Stažení nové verze firmwaru nejprve do počítače a následné nainstalování do telefonu nezabralo více než půl hodiny. Vše je maximálně jednoduché, v rámci programu by měli aktualizaci zvládnout i méně zdatní uživatelé. Po podstoupení celého aktualizačního procesu můžeme začít objevovat nové funkce a vylepšení.

Nepřehlédněte: podrobná recenze Sony Xperia Z: královna přichází

V celém prostředí je nyní u některých prvků černá barva skutečně černá, nejde jen o tmavě šedivou, což působilo dojmem, jako kdyby byl displej Xperie Z horších kvalit než např. AMOLED displeje. Jistě, že AMOLED displeje stále produkují lepší černou barvu, ale bez přímého srovnání je to již prakticky nepostřehnutelné. Dále výrobce přidal možnost vyvážení bílé barvy displeje – nastavit si můžete nasycení a barevný tón. Díky tomuto si každý majitel Xperie Z může nyní vyladit displej podle svého gusta.

  

Méně zřejmou, ale možná právě o to pro někoho důležitější změnou, je ponechání funkčnosti indikační LED diody i v úsporném režimu STAMINA. Už tak nepřijdete o nová oznámení, pokud chcete z telefonu dostat co nejdelší dobu fungování na jedno nabití. S tím ještě naopak souvisí navýšení výkonu celého zařízení, konkrétní výkonnostní testy jsme neprováděli, ale podle informací je přístroj hbitější.

 

V neposlední řadě došlo k nutnému výraznému vylepšení fotoaparátu a jeho výsledných kvalit. Snímky jsou nyní o úroveň výše a již se mohou porovnávat se současnou elitou fotomobilů. Tím však výčet nekončí, Sony dále vylepšilo citlivost Wi-Fi. Našli jste ještě nějaká další vylepšení a změny?

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

9
Komentujte

avatar
5 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
AnnamhpudlSteveLuboš Srb Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
fremy
fremy

By mě zajímalo, když mám stejnou verzi jako ostatní, nemohu se k aktualizaci dostat.

Luboš Srb
Luboš Srb

Dobrý den,

a odkud máte telefon zakoupený?

S pozdravem

fremy
fremy

Kdepak, model je zapůjčený skrze zastoupení Sony.

Luboš Srb
Luboš Srb

Zastoupení Sony má kusy „Not For Sale“, takže bych se nedivil, pokud pro ně aktualizace nebude, alespoň zatím, dokud si je interně neaktualizují..

Steve
Steve

Jen pro informaci (a pro nematení čtenářů), číslo té verze, o které píšete, není 10.1.A.1.434 ale 10.1.1.A.1.253, jak mimochodem vidno na va3em posledním screenshotu. Verze už je k dispozici více než týden ke stažení i pro mobily z oficiální CZ distribuce. Sám jsem aktualizoval asi před dvěma týdny. Pozorovaná vylepšení:

– Stavový a tlačítkový pruh jsou černé, zdá se mi, že se zlepšil kontrast displeje
– Přibylo nastavení vyvážení bílé
– Notifikační LED funguje i ve STAMINA módu (hurá!)
– Telefon je subjektivně svižnější
– Přibyla miniaplikace internetového prohlížeče
– Kvalita fotek z fotoaparátu se DRAMATICKY zbýšila (hurá!)
– WiFi se zdá být citlivější

Luboš Srb
Luboš Srb

Dobrý den,

díky za upozornění, špatně jsem to opsal, jak je z hned ze dvou našich screenshotů viditelné.

Díky za vaše poznatky.

S pozdravem

pudl
pudl

Stejna verze je i pro Xperia ZL.

mh
mh

teraz, po tejto aktualizácii sa pýtam či mám ísť do xperie Z alebo samsung galaxy s4… prosím je tu niekto, kto mi dokáže dať opodstatnenú odpoveď?

Anna
Anna

Jak se dá šetřit baterie nebo energie v mobilu sony xperia?

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Niantic se zaměřil na cheatery v Pokémon GO

Niantic se zaměřil na cheatery v Pokémon GO

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (1)

Dnes Niantic oznámil změny v postupech proti cheaterům v Pokémon GO. Nová pravidla budou taková, že nejdříve přijdou dvě varování a…

Samsung možná plánuje spojit řadu Note s modely S

Samsung možná plánuje spojit řadu Note s modely S

VČERA  |  Jakub Fišer  |  2 komentáře

Informace o tomto smělém činu přinesl korejský server The Bell. Ten tvrdí, že pusu na špacír si pustil sám zástupce ředitele…

Ulefone Armor 5: první superodolný smartphone s výřezem

Ulefone Armor 5: první superodolný smartphone s výřezem

VČERA  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Číňané nám poskytli exkluzivní oficiální snímky připravovaného telefonu Ulefone Armor 5, který se má zapsat do historie jako první superodolný smartphone…

Mobilní zobrazení