Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Xiaomi roste, prosazuje se v Číně. Co stojí za jeho úspěchem?

  |  18 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Čínský výrobce mobilních telefonů Xiaomi se dokázal za 2 roky dostat na nejrychleji rostoucím čínském trhu mezi předních 5 výrobců. A aktuálně patří mezi nejrychleji rostoucí výrobce. Jeho plány jsou tak neskromné.

Xiaomi je společnost, o které zřejmě budete slyšet stále častěji. Podobně jako jiní čínští výrobci, kteří již na českém trhu oficiálně působí (zmínkou Huawei, ZTE), začala společnost působit ve své domovské zemi – Číně, kde je rychle rostoucí trh mobilních telefonů. A za zhruba 2 roky dokázala tahle firma vybudovat téměř z ničeho hned 5. top výrobce v Číně. Před Xiaomi jsou aktuálně jen Samsung, Apple, Nokia a Huawei. Za zádami tak nechala HTC, Sony, LG, ZTE a další.

Úspěch Xiaomi spočívá v tom, že zařízení tohoto výrobce přinášejí hardwarově atraktivní produkty za nižší ceny, než konkurence. A výrobce tím rychle získává tržní podíl, který mu pomáhá k tomu, že má větší přínosy za prodávání mobilních aplikací na svém „app storu“. Dnes už navíc nejsou Xiaomi smartphony zajímavé jen kvůli hardwaru, ale také softwaru a konkrétně prostředí MIUI, se kterým výrobce začal už před samotnou výrobou mobilních telefonů a vydával jej v podobě stažitelných ROM verzí. U nejnovějších modelů jde o velmi atraktivní a pokročilé prostředí, které přináší řadu funkcí a odladěnost, která je řadě Androidů cizí.

Plány do budoucna Xiaomi jsou známé. Společnost chce expandovat do světa. Pomoci ji k tomu má známá tvář Hugo Barra, který působil řadu let na předních pozicích v Googlu. Pokud ale chce Xiaomi pokračovat v aktuální firemní strategii, bude muset vydat hodně úsilí, aby dokázalo dostat své produkty všude po světě a společně s nimi samozřejmě i svůj obchod s mobilními aplikacemi, na kterém má postavený svůj byznys. Na aktuálním obchodě s čínskými aplikacemi by si asi jen málo Evropanů (a nejen jich) zakoupilo aplikace.

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
gonga
gonga

Xiaomi má skutečně našlápnuto, nicméně je před ním ještě moře práce – vzhledem k tomu, že bude muset vybudovat celosvětovou servisní a prodejní síť, dá se očekávat, že ceny telefonů půjdou nahoru. Dále excesy typu výrazného zpoždění Mi3 se Snapdragonem věrohodnosti Xiaomi také moc nepřidají.

sony
sony

vidis to moc cierno,dohodnu sa napr z huawei a pojdu cez nich…samozrejme za nejaku proviziu o ktorej sa nebude hovorit…

oksanka
oksanka

Uvažoval jsem původně o Mi3, ale prostředí Miui , ten Mi launcher chudý proti next 3d, nova launcher, je takový nepřehledný a celý zmatený……..

gonga
gonga

Pozor, MIUI není pouze launcher, jde o komplexní nadstavbu , launcher je pouze viditelná část. Navíc naprosto jednoduchá, přehledná a vymakaná. Plus neuvěřitelná spousta výborných vychytávek. Nesrovnávat s pouhým Miui launcherem.

LTE
LTE

Až budou mobily od Xiaomi podporovat LTE sítě, lze o pořízení takového mobilu uvažovat.

harlo
harlo

A tebe je na co LTE? Len zacina v CR a aj to bude dostupne len na 20% uzemia tak co riesis? To len pre vypatlancov co potrebuju mat vo svojich hrackach veci, ktore nevyuziju a potrebuju machrovat a nejako skritizovat inak dobry mobil.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Note 8, ale i 2 roky starý Samsung mají nejnovější zabezpečení

Note 8, ale i 2 roky starý Samsung mají nejnovější zabezpečení

DNES  |  Tomáš Richter  |  3 komentáře

Majitelé smartphonů Galaxy Note 8 ve Francii hlásí, že obdrželi lednovou záplatu a v Mexiku to samé potvrzují vlastníci výběhového Galaxy…

Vyzkoušeli jsme všechny 3 fotoaparáty u nového Samsungu A8

Vyzkoušeli jsme všechny 3 fotoaparáty u nového Samsungu A8

DNES  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Samsung tvrdí, že je jeho nový telefon přímo dělaný pro generaci mileniálů, a tomu je vše maximálně podřízeno. Tip: Samsung Galaxy A8 a…

Apple stojí za Microsoftem ve sporu s vládou USA

Apple stojí za Microsoftem ve sporu s vládou USA

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Poměrně nedávno jsem napsal názor o tom, jak vlády některých zemí, zejména těch „západních“ mají takovou zvláštní úchylku. Rády získávají data svých…

Mobilní zobrazení