Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Xiaomi pokračuje v kopírování. Přebírá gesta z iPhonu X

  |  2 komentáře  |  autor: Jakub Fišer

Xiaomi je jedna z prvních společností, ne-li rovnou docela první z průkopníků, která přišla s tzv. bezrámečkovým displejem. Apple je k tomu firmou, která jako první přišla s přelomovým ovládáním těchto bezrámečkových displejů. Gesta, kterými lze ovládat iPhone X, se ale již brzy posunou dále. A není bez zajímavosti, že se nebude jednat o další iPhone.

Tip: iPhone X se ovládá gesty, která prý porušují patenty Qualcommu

Ano, Xiaomi je samozvaným otcem bezrámečkových displejů, respektive celodisplejových smartphonů, ale jeho smartphony Xiaomi Mi Mix a Mi Mix 2 běží na klasickém Androidu a pro speciální softwarové prvky k ovládání tak velkého displeje jednoduše nezbylo místo.

Zato na druhé straně světa, u Applu, je situace úplně jiná a kalifornským inženýrům dovoluje vlastnictví systému iOS i zakomponovat do něj jakékoliv funkce budou chtít. Jejich poslední iPhone X (recenze) je prvním iPhonem bez rámečků a tudíž také prvním iPhonem bez domovského tlačítka. Právě kvůli tomu bylo nutné navrhnout do iOS 11 rozličná gesta, která se na velkém displeji budou příjemně používat.

Bohužel pro Apple, podobná gesta nebyla nijak patentově pošetřena a stalo se něco, co by se po chvilce uvažování i dalo předpokládat. Opravdu povedená gesta z iOS prý převezme čínské Xiaomi a chystá se je aplikovat do updatu pro své velké smartphony: kromě dvou bezrámečkových Mi Mixů ještě Redmi 5 a Redmi 5 Plus.

Popis „nových“ gest od Xiaomi nebude v žádném případě nic složitého, neboť jsou téměř identická s těmi u iPhonu X. Tak tedy: swipnutím zespoda se dostanete na domovskou obrazovku, případným zastavením a podržením při swipování se zobrazí otevřené aplikace, mezi kterými půjde pozvolna přepínat.

Že vám to zní nápodobně? Nedivte se, přesně to samé totiž bylo představeno na zářijové konferenci Applu při příležitosti uvedení nového iPhonu X. Čínské Xiaomi tak opět dokazuje svou specializaci v přehnané inspiraci, kopírování či eklekticismu, jak toto chování bývá nazýváno ze strany vedení firmy.

Xiaomi telefony a další produkty této značky seženete u ověřeného a doporučeného prodejce Xiaomimobile.cz, který kromě specializovaného prodeje poskytuje profesionální záruční i pozáruční servis.

zdroj: Phone Arena

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Martin
Martin

Palm a BB to měli dřív než iPrd.

Anon
Anon

Hmm… Představené ovládání se mi zdá pouze jako přirozený vývoj. Co jiného chcete vymýšlet? Zobrazit domovskou obrazovku poté, co se člověk dvakrát zatočí za pravou rukou a zatleská? Ovládání gesty (‚shodou okolností‘ návrhy často byly totožné s těmito) se na Xiaomi fóru řešilo už po vydání Mi Mix.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
I Huawei P20 přijede ve zbrusu novém Porsche designu

I Huawei P20 přijede ve zbrusu novém Porsche designu

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Při pohledu na společnost Huawei si nelze nevšimnout i partnerských firem, které se kolem tohoto čínského giganta točí. Ať už jde…

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Motorola již brzy představí trojici nových modelů. Konkrétně se můžeme těšit na Moto G6 Plus, Moto G6 a Moto G6 Play.…

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

DNES  |  Jakub Fišer  |  3 komentáře

Vloni Apple zaujal novátorským iPhonem X, který zboural všechny zajeté konvence fanoušků společnosti Apple; například co se týče ceny. Podle posledních…

Mobilní zobrazení