Recenze Xiaomi Pad 6S Pro – Prostě skvělý tablet, který si na nic nehraje

Tomáš Rajnoch
  • Do redakce se nám dostal nový tablet Xiaomi Pad 6S Pro
  • Má vysoký výkon, skvělý displej a špičkové zpracování
  • V rukávu toho ale novinka od Xiaomi skrývá mnohem více
V redakci jsme vyzkoušeli Xiaomi Pad 6S Pro
V redakci jsme vyzkoušeli Xiaomi Pad 6S Pro

Tablety sice již zákazníky nelákají tak jako dříve, i přesto se ale najde několik výrobců, kteří tomuto segmentu věnují značnou pozornost. Jmenovitě lze zmínit Apple nebo Samsung. Opomenout ale nesmíme ani Xiaomi. Asijský výrobce aktuálně na trh posílá model Pad 6S Pro, který má velký displej, špičkové vnitřnosti a příjemnou cenu.

Xiaomi Mi Pad 6S Pro: specifikace

Konstrukcehliník, 278,7 × 191,6 × 6,3 mm, 590 g
Displej12,4″, IPS LCD, 144 Hz, 2032 × 3048 px, jemnost 295 ppi
Operační systémAndroid 14 + HyperOS
Čipset8jádrový, 3,2 GHz, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2
Paměť8 GB RAM, 256 GB úložiště
Fotoaparátduální ( 50 Mpx hlavní + 2 Mpx hloubkový), clona f/1.8 + f/2.4 , HDR, 4K video; přední 32 Mpx, clona f/2.2
LTEWi-Fi
TechnologieBluetooth 5.3, Wi-Fi 6, GPS, USB-C, čtečka otisků prstů, šest reproduktorů
Baterie10 000 mAh, 120W nabíjení
Cena a dostupnostod 14 990 Kč, duben 2024

Recenze Xiaomi Pad 6S Pro – Precizní zpracování

Hned po vybalení tabletu Xiaomi Pad 6S Pro vás uchvátí jeho design a zpracování. Výrobce pro konstrukci zvolil hliník, jenž obepíná celé zařízení a využit je i na zadní ploše. Díky tomu tablet působí opravdu bytelně. Pocit kvalitního zařízení podporuje i vysoká váha 590 gramů. V rukou Pad 6S Pro zkrátka pocítíte. Celkově novinka vsadila na ostřejší design až nápadně připomínající konkurenci.

Xiaomi Pad 6S Pro
Xiaomi Pad 6S Pro

Inspirace u Applu

Především zadní strana evokuje produkt z Ameriky. Záda jsou designově čistá a nesou jen potřebné náležitosti. V levém spodním rohu jsou tři zlaté magnetické piny, které slouží pro připnutí klávesnice. Vedle nich umístilo Xiaomi své logo. Protější strana se stala domovem nutných značek certifikací. Naštěstí jsou nevýrazné a design nijak neruší.

Designový jazyk Xiaomi je znát především u fotoaparátu v levém horním rohu. Svým designem evokuje řadu Xiaomi 14. Modul je poměrně velký a vystupuje z těla. Při položení na stůl se díky tomu tablet kýve ze strany na stranu. Design modulu ve vás vyvolá pocit, že Xiaomi do tabletu nasadilo čtyři fotoaparáty. Ale nenechte se zmást. Jsou zde dva, zatímco zbylé kruhy ukrývají LED blesk s mikrofonem a nápis „50 MPX“.

Konečně se senzorem otisků prstů

V redakci jsme před nedávnem měli 11palcový Xiaomi Mi Pad 6, jenž právě testovanou novinku značně připomíná. Tehdy ale výrobce udělal chybu, kterou tady nezopakoval. V horní části je zamykací klávesa, která konečně obsahuje spolehlivou čtečku otisků prstů. Tato část rámečku dále ukrývá dva průduchy reproduktorů, které jsou doplněny o další dva vespod. Celkově je v zařízení ukryto šest reproduktorů.

A zvuk je opravdu parádní. Tablet nabízí výrazné basy, přičemž si dokáže vyhrát i s vokály nebo muzikou, kde je kladen důraz na nástroje. Zvuk je dostatečně hlasitý a kvalitu neztrácí ani při maximální hlasitosti. Skvěle si reproduktory poradí i s mluveným slovem nebo stereo efekty, jež oceníte při sledování filmů.

Xiaomi Pad 6S Pro
Xiaomi Pad 6S Pro

Kolébku hlasitosti výrobce umístil do pravé části rámu prakticky až na samotný vrchol. Zhruba v polovině je následně předěl připomínají SIM šuplík. Slouží ale pro magnetické uchycení stylusu a jeho dobíjení. Zmíněná část rámu navíc ukrývá další dva mikrofony. Levý bok Mi Padu 6S Pro zůstal naprosto čistý a nezbývá než zmínit USB-C konektor mezi spodními průduchy reproduktorů.

Při pohledu na displej, který si zhodnotíme později, zaujmou krásně symetrické rámečky. Vpravo je navíc uprostřed umístěna kamerka, kterou využijete především při videohovorech.

Displej jako z partesu

Hlavní roli v novince Xiaomi Pad 6S Pro hraje pochopitelně displej. Konstruktéři zde nasadili velký panel s 12,4palcovou úhlopříčkou. U takto velkých zobrazovačů je však důležité, aby výrobce nešetřil na vlastnostech. A Xiaomi rozhodně nešetřilo. Ačkoliv se jedná o IPS panel, jsou barvy velmi syté. Černá je sice malinko horší, to se ale dá výrobci odpustit. V tabletu navíc běží nadstavba HyperOS, která je barevná a napomáhá skvělému pocitu z barev panelu. Ty si ještě lze v nastavení upravit k obrazu svému.

Displej tabletu nás fakt baví
Displej tabletu nás fakt baví

Ani čistě technické parametry displeje nezklamou. Rozlišení panelu činí 2032 × 3048 pixelů (jemnost 295 bodů na palec). Je to naprosto dostačující hodnota pro krásně jemný displej bez viditelného rastru. Jas funguje automaticky a rychle, zde není problém. Jediný neduh spočívá ve svítivosti – není nejlepší a na přímém slunečním osvětlení je to znát. Displej dále zaujme svou 144Hz obnovovací frekvencí.

HyperOS pro maximální výkon

Po stránce softwaru Xiaomi pochopitelně vsadilo na svou novou nadstavbu HyperOS, která je postavena na Androidu 14. Nový systém asijského giganta šlape naprosto bezproblémově a je krásně plynulý. Dobrému chodu samozřejmě napomáhají skvělé specifikace a své si odvede i rychlý displej.

Co říkáme na HyperOS?
Co říkáme na HyperOS?

Ovládání a celkové používání HyperOS je zcela jednoduché. Systémem lze procházet pomocí známých gest nebo skrze softwarová tlačítka. Vaše aplikace jsou posléze rozmístěny po domovských plochách. Stažením lišty z pravého rohu zobrazíte přepínače pro Wi-Fi a ostatní. Stejné gesto v druhé polovině vyvolá přehled notifikací.

Šikovné funkce pro tablet

Do HyperOS přidal výrobce spoustu šikovných funkcí, které se snaží maximalizovat využitelnost velkého displeje. Z telefonů již například známe miniaplikace. V jeden moment lze přes internetový prohlížeč snadno spustit třeba poznámky. Díky velkému panelu je i ona druhá aplikace skvěle využitelná. V horní části jsou navíc přítomny tři tečky, po jejichž rozkliknutí uvidíte volby pro rozložení aplikací.

Naprosto intuitivně lze z miniaplikací přejít například do režimu, kdy se jedna aplikace zobrazí přes polovinu displeje, zatímco druhá přes zbývající část zobrazovače. Výborně funguje i speciální režim zvaný „Pracovní stanice“, kdy se tablet začne chovat jako počítač. Aplikace pouštíte přes plochu, přičemž spuštěny mohou být až čtyři v jeden moment. Ve spodní liště se následně zobrazí doporučené aplikace, možnost vyvolání přehledu spuštěných aplikací a domovské tlačítko. Zmiňovaný režim spustíte v nastavení nebo v ovládacím centru.

Práce s tabletem
Práce s tabletem

HyperOS nicméně nabízí i další skvělé funkce. Upravit si můžete domovskou obrazovku. Například zvolit styl hodin, font nebo přidat widgety. Dále je přítomen druhý prostor, kdy se tablet dokáže chovat jako odlišné zařízení. To využijete třeba v případě, že zařízení půjčujete dětem. V tu chvíli nebudou mít přístup k vašim aplikacím či datům. Hráči jistě ocení virtuální rozšíření paměti a nechybí ani Game Turbo pro maximální optimalizaci herního zážitku.

Průměrná baterie s rychlým nabíjením

Jednou ze slabin tabletu od Xiaomi je baterie. A to i přes fakt, že do těla konstruktéři vložili 10 000mAh akumulátor. Vzhledem k velkému displeji a náročnosti vnitřností je baterie opravdu ždímána. Při každodenním sledování filmů, hraní her nebo čtení knih, kdy je displej neustále zapnutý, vydrží novinka jeden den. Jakmile vypustíte hraní her a omezíte pouštění videí, zvládne Mi Pad 6S Pro dny dva.

Slabší výdrž ale kompenzuje extrémně rychlé nabíjení. Tablet podporuje 120 W, přičemž taková rychlost napumpuje baterku za neuvěřitelných 40 minut. Kvalitní práce zde následně byla odvedena při odvodu tepla, jelikož i při onom nabíjení je hliníkové tělo stále chladné.

Xiaomi Pad 6S Pro
Xiaomi Pad 6S Pro

Špičkový výkon pro každou hru

Nový tablet od Xiaomi míří na náročné zákazníky. I proto vsadil asijský gigant na prvotřídní specifikace, kterým vládne procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 ve spolupráci s 8 GB RAM. V benchmarku AnTuTu si tablet vysloužil krásný 1 564 885 bodů. Čísla ale nejsou vše a je důležité, jak si zařízení vede v každodenním použití.

Chod systému je plynulý, to jsme si již řekli. Tablet však nemá problém ani s načítáním náročných her a s jejich následným provozem. Jakmile hra dovolí, dostaví se i vyšší obnovovací frekvence. Přepínání mezi rozjetými aplikacemi je bleskurychlé a tablet udrží v paměti spoustu běžících aplikací bez zadýchání.

Xiaomi Pad 6S Pro
Xiaomi Pad 6S Pro

Na tablet slušný fotoaparát

Fotoaparáty nejsou u tabletů obzvláště důležitou součástí. Tento typ zařízení si zkrátka zákazníci nekupují z důvodu focení na dovolených a podobně. Přesto Xiaomi do své novinky nasadilo 50Mpx snímač se clonou f/1.8. Přítomný senzor zvládne krásné fotografie za dobrého osvětlení. Snímek má dostatek detailů a ostrost se nevytrácí ani v krajích fotografie.

Foťák Xiaomi Pad 6S Pro
Foťák Xiaomi Pad 6S Pro

V nočních hodinách je to samozřejmě horší a šum je poměrně zřetelný. Lepšího výsledku bohužel nedosáhnete ani při zapnutém nočním režimu. Fotoaparát se tak ideálně hodí například pro skenování dokumentů a pro kancelářskou práci. K této činnosti je použitý čip ideální volbou. Ke spolupráci senzor dostal 2Mpx snímač pro zachycení hloubky ostrosti.

Možná důležitějším fotoaparátem je přední snímač s vysokým rozlišením 32 Mpx. Přítomný senzor zvládne obstarat kvalitní selfie s dostatkem detailů a vysokou ostrostí. Navíc potěší možnost natáčení až ve FullHD rozlišení při 30 fps. Na videohovory je Xiaomi Pad 6S Pro jako dělaný.

Jak fotí Xiaomi Pad 6S Pro?

Tablet pro náročné za skvělou cenu

Novinka Xiaomi Pad 6S Pro má v rukávu mnoho trumfů. Na první dobrou zaujme moderním designem a skvělým zpracováním z prémiových materiálů. Zákazníky potěší i velký a hlavně kvalitní displej, ačkoliv svítivost by mohla být o něco vyšší. Po stránce výkonu je na tom tablet opravdu skvěle. Jedná se o výkonné zařízení, které nemá problém prakticky s žádným úkonem. Malinko slabší je baterie, nicméně tento neduh vynahradí skutečně rychlé nabíjení.

Svou práci si odvede i systém HyperOS. V první řadě je krásně plynulý. Nabízí ale spoustu zajímavých prvků, které na takto velkém displeji skvěle využijete. A zmínit se musí samozřejmě i sympatická cena, která se zastavila na 14 990 korunách.

Co se nám líbí?Co se nám nelíbí?
Plus elegantní design + zpracováníMinus slabší baterie
Plus krásný velký displejMinus nižší svítivost displeje
Plus rychlé nabíjení
Plus systém HyperOS
Sledujte nás v Google Zprávách

Autor článku

Tomáš Rajnoch - Redaktor

Zajímám se o technologie všeho druhu. Mám rád ověřené produkty, ale i gadgety, které je potřeba teprve pořádně objevit. Kromě věnování se vychytávkám všeho druhu pracuji v elektrotechnickém zaměstnání. Ve volných chvílích rád sleduji fotbal a cestuji.


Komentáře


Nejnovější články