Mobilizujeme.cz

Xiaomi Mi3 chce do ČR, cena u prodejců se liší až o 9 tisíc Kč!

  |  13 komentářů  |  autor:

Očekávaná vlajková loď od čínského Xiaomi, model Mi3, se blíží na český trh, i když velmi pomalu. Pokud však o tomto telefonu přemýšlíte, dobře zvažte, odkud přístroj zakoupíte.

Xiaomi Mi3 je pomalu smartphonem z říše snů, považte sami: 5″ Full HD displej, výkonný procesor Snapdragon 800, Android 4.2 Jelly Bean s obohacující nadstavbou MIUI nejnovější verze 5, dále 13 Mpx fotoaparát s dvojitým LED bleskem, baterie s vysokou kapacitou 3050 mAh a to vše v těle s jen 8,1 mm. A to není vše, čínský výrobce Xiaomi je proslulý velmi atraktivní nízkou cenovkou. Jenže ta se na českém trhu při vstupu očekávaného Xiaomi Mi3 u jednotlivých prodejců liší klidně o 5 tisíc korun. Jak je to možné?

Tip: Přečtěte si podrobné preview tohoto čínského dravce Xiaomi Mi3.

Čínské telefony na českém trhu prodává například eshop levnesmartphony.cz, který si za tuto novinku říká zhruba 10 tisíc korun. Nově s lákavým produktem od Xiomi přichází také známější prodejce CZC.cz či Mironet. Oba však tento model nabízejí za 15 až 19 tisíc korun! Rozdíl tedy činí přibližně 5 až 9 tisíc korun a s touto cenovkou již není produkt tak konkurenceschopný, když povážíme, že za výrazně nižší ceny dnes pořídíme top produkty zavedených značek jako je Samsung Galaxy S4, HTC One či Sony Xperia Z.

Graf ceny produktu Xiaomi MI3 poskytuje server Heureka.cz

Na obranu zmíněné dvojice eshopů, podle jejich stránek se zatím jedná o předběžné cenovky, které se mohou do doby zahájení prodeje ještě změnit a s cenou o něco slézt dolů. A to se pravděpodobně také stane, rozdíl 5 tisíc korun je totiž výrazný a rozhodně neodpovídá tomu, že uživatel navíc oproti obchodu levnesmartphony.cz získá jen klasickou záruku 2 roky (místo 1 roku a zajištění všech záležitostí kolem servisu od provozovatele levnesmartphony.cz).

Co se týče dostupností, ani jeden z prodejců zatím termín zahájení prodeje neupřesnil. Podle informací zahraničního prodejce se první modely s procesorem Snapdragon 800 (které jako jediné fungují v českých a obecně v evropských sítích) neobjeví dříve, než v listopadu. A to podle dřívějších zkušeností může znamenat i zpoždění zahájení prodeje až na začátek roku 2014.

ČLÁNKY:, ,
Obyčejná autokamera z Číny je skoro zadarmo, nestojí ani 200 Kč

Obyčejná autokamera z Číny je skoro zadarmo, nestojí ani 200 Kč

DNES  |    |  diskuze (1)

Přímo z Číny můžete každý den sehnat spoustu zlevněného zboží, ale s čím nyní přichází prodejce TomTop, je skoro až neskutečné. Obyčejnou…

Doogee je novým hráčem, jeho telefony koupíte i v supermarketu

Doogee je novým hráčem, jeho telefony koupíte i v supermarketu

DNES  |    |  diskuze (0)

Na český trh vstoupila nová značka Doogee, kterou jste si doposud mohli zakoupit jen od neoficiálních dovozců či přímo ze zahraničí. Nyní…

Doogee Mix 2: vlajková loď s obřím displejem a novou čtečkou

Doogee Mix 2: vlajková loď s obřím displejem a novou čtečkou

DNES  |    |  diskuze (1)

Minimálně po technologické stránce je nejzajímavějším telefonem od Doogee pro rok 2017 zbrusu nový vlajkový model Mix 2. Částečně sice upouští od…

Mobilní zobrazení