Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Windows Phone Store nabízí již 170 000 aplikací

  |  6 komentářů  |  autor: Tomáš Bárta

Rychlý nárůst, který v minulém roce zaznamenal obchod s aplikacemi od Microsoftu, se pomalu zpomaluje a oblíbené aplikace jako například Instagram jsou stále v nedohlednu.

Minulý rok v červnu zaznamenal Windows Phone Store překročení hranice 100 000 dostupných aplikací. Od té doby však růst značně zpomalil a v květnu 2013 obchod obsahoval 145 000 aplikací. Za poslední dva měsíce přibylo dalších 25 000 a celkový počet tedy nyní činí 170 000 dostupných aplikací.

Pro porovnání například Apple App Store, který je však na trhu již nějaký ten pátek, v současnosti nabízí 900 000 aplikací a jejich počet se stále rychle zvyšuje. Hlavním problémem Windows Phone Storu je ale nedostatek oblíbených aplikací, na které jsou uživatelé ostatních platforem zvyklí. Windows Phone Store má tedy stále co dohánět a proti konkurenčním platformám to nebude mít vůbec lehké.

Zdroj: PhoneArena

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Jura
Jura

Přijde mi to už trochu úchylné, pořád se ohánět počty aplikací v jednotlivých obchodech. Ruku na srdce. Kdo je všechny za život vyzkouší? Potřebujeme 2598 aplikací stejného druhu (např. kalkulačka) nebo stačí jedna nebo dvě ale kvalitní aplikace téhož druhu? Přijde mi, že jsme se dostali do doby, kdy se hledí jen na čísla a jde o to, kdo má více toho či onoho. Ovšem bohužel pro zákazníky jde kvalita částečně stranou.

s.s.rock
s.s.rock

zrovna tou kvalitou bych se u Marketplace moc neohanel, bo 50% z těch 170tisic jsou buď voloviny nebo nedodělky. :-(

Jura
Jura

O Marketplace jsem nepsal ani písmeno. Myslel jsem to všeobecně na všecny obchody. Jinak pokud je na Marketplace k ničemu 50% aplikací, tak věz, že např. na Google Play to je až 80% ne-li 90%.

s.s.rock
s.s.rock

Na jsou taky voloviny o tom žádná ale bude jich taky tak 50% víc ne. Android má mimochodem tolik aplikace, protože je otevřený, tak je tam 5tisíc různých launcheru, 20 živých tapet a 100 různých tématek do těch launcheru nic z toho není na woknech díky omezenosti vůbec možné. ;-)

Jura
Jura

Tvrdit, že z cca 1 000 000 aplikací je polovina perfekních a potřebných aplikací, je docela odvážné (nebo spíše vyřčeno bez rozmyšlení).
„Android má mimochodem tolik aplikace, protože je otevřený, tak je tam 5tisíc různých launcheru, 20 živých tapet a 100 různých tématek do těch launcheru“ – Někdo si koupí talefon na práci a někdo zase na hraní. Odhaduji, že 60% (ne-li více) uživatelů Androidu toto nikdy nevyužije a je jim to jedno.
Jinak psát o OS, že je omezený kvůli tomu, že z něj nejdou udělat „omalovánky“, je docela omezené.

s.s.rock
s.s.rock

Bohužel ale díky těm jak Vy říkáte omalovankam je android právě tak rozšířeny tak že řeči o tom že 60% uživatelů nikdy nepoužijete je jen Váš subjektivní názor, stačí se podívat do google play kolik je pod každým z těch 5tisic launcheru komentářů a hned člověku musí být jasné ze lidi chtějí mít telefón tak aby se přizpůsobil jim ne aby se oni prispusobovali vizi microsoftu. ;-)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Apple lidem vymění starý iPhone 6 Plus za vylepšený 6s Plus

Apple lidem vymění starý iPhone 6 Plus za vylepšený 6s Plus

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Pokud si zakoupíte telefon, který se v rámci záruční doby porouchá, máte nárok buď na vrácení peněz, opravu zařízení nebo výměnu…

Google zaplatil rekordní sumu za nalezení chyby u Androidu

Google zaplatil rekordní sumu za nalezení chyby u Androidu

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Google ocenil Guanga Gonga, bezpečnostního experta Alpha Teamu společnosti Qihoo 360 Technology, částkou 112 500 dolarů za nalezení vážné zranitelnosti u smartphonů…

LeEco Le Max 2 Pro: 2K displej, 6 GB RAM, či 21 Mpx fotoaparát

LeEco Le Max 2 Pro: 2K displej, 6 GB RAM, či 21 Mpx fotoaparát

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Vlajkový model LeEco Le Max 2 Pro disponuje ultrajemným 2K displejem, výkonným procesorem Qualcomm Snapdragon 820 se 6 GB RAM, či 21…

Mobilní zobrazení