Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Windows Phone Mango představen. Přináší spoustu změn a umí česky

  |  4 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Microsoft představil velký update s označením Mango pro Windows Phone. Aktualizace přináší více než 500 změn, mezi nejvýraznější patří čeština, multitasking, Internet Explorer 9 či celková provázanost systému. Do stávajících telefonů se dostane letos na podzim.

Microsoft pořádal tiskovou konferenci při příležitosti představení aktualizace Windows Phone Mango (zdali bude označení 7.1 či 7.5 zatím není ze strany Microsoftu jisté) hned v několika městěch po celém světě, včetně Prahy (připravili jsme tedy pro vás živé zpravodajství přímo z místa dění).

Šuškalo se, že bychom se mohli dočkat nových telefonů. Microsoft však pouze představil některá vylepšení aktualizace Mango a pochlubil se tím, že získal nové výrobce, kteří představí telefon s vylepšeným Windows Phone Mango, konkrétně Acer, Fujitsu a ZTE. Tato trojice tak doplňuje HTC, LG, Samsung a Nokii. Společnost Dell, která již uvedla svůj první telefon s Windows Phone, zatím další telefon nechystá.

Windows Phone se do podzimu konečně naučí česky

Mezi nejvýraznější změnu, se kterou přijde Windows Phone Mango, můžeme v našich končinách považovat českou lokalizaci systému. Počeštěný ale bude nejen samotný systém, dočká se i například synchronizační desktopový program Zune. To je rozhodně velmi dobrá zpráva. Například slovenština se však v této aktualizaci ještě neobjeví.

Podívejte se na vylepšené prostředí Windows Phone, jak vypadá v češtině. Jelikož však nejde o finální verzi, některé položky ještě nejsou počeštělé. Berte tedy naše video z tiskové konference zatím jen jako malou demonstraci toho, co se objeví hotové až na podzim.

Pokročilá správa spuštěných aplikací přes multitasking

Díky podpoře multitaskingu bude možné rychle přeskakovat mezi běžícími aplikacemi, podobně jako u operačního systému webOS se na obrazovce objeví malé karty s aktuálně spuštěnými aplikacemi, které lze jedním kliknutím ihnet otevřít či jednoduše ukončit.

Konverzace ve vláknech

Aktualizace Mango umožňuje přepínat mezi textovými či MMS zprávamo, chatem na Facebooku a Windows Live Messengerem v rámci jedné konverzace.

Seskupování kontaktů do skupiny

Na úvodní obrazovku s tzv. živými dlaždicemi (live tiles) si budete moci přidat dlaždice se skupinami kontaktů pro přehled o nejnovějších aktualizacích stavů. Přímo z úvodní plochy tak půjde rychle poslat SMS, MMS, e-mail či rychlá zpráva celé skupině.

Provázanost se sociálními sítěmi, přibude i Skype

Do PeopleHubu (kontaktů) budou integrovány informace z Twitteru a LinkedIn. Později se má objevit také program Skype, který bude možné stáhnout přímo z Marketplace. Vylepšený bude také klient pro Facebook, který nabídne vestavěné check-iny a nový software pro rozpoznávání obličeje. Označit osobu na obrázku tak budete moci přímo v telefonu stejně jako nyní na počítači na Facebooku.

Vylepšený přehlednější Marketplace

Marketplace také doznal změn. Kromě toho, že již v aktulizaci Mango bude standardně dostupný pro Českou republiku, se objevilo přehlednější řazení v kategoriích.

Chytřejší web díky Internet Exploreru 9

Telefony s Windows Phone získají s aktualizací Mango doslova desktopový prohlížeč Internet Explorer 9. Konkrétně Microsoft použil jádro z desktopové devítkové verze Exploreru. Těšit se můžeme na grafickou akceleraci či podporu HTML5. Naopak podpora Flash bude scházet. Je známo, že Microsoft vyvíjí svůj konkurenční Silverlight, takže Flash u Windows Phone zřejmě nemá místo. Někteří lidé to však uvítají, alespoň se jim nebudou zobrazovat všelijaké reklamy na webu.

Co jsme se dozvěděli až po oficiální části prezentace

Windows Phone Mango podporuje Wi-Fi tethering. Bude ovšem záležet na operátorech, zda jej uživateli zpřístupní. Microsoft také prozradil, že již půjde změnit vyzváněcí tón (resp. vybrat si ze svých zvuků). Další změny se objeví zřejmě až postupem času. Celkem jich má být totiž přes 500. I přesto však stále chybí plnohodnotná navigace, jelikož se čeká na zapracování Nokia Map (=Ovi Map), zatím není v plánu, že by se to stihlo do vydání Manga. Zajímavé je také téma kolem prvního telefonu od Nokie. Očekávaná první Nokia s Windows Phone by měla být na trhu do letošních Vánoc, v Nokii jsou prý optimisti, ale nic není jisté. Telefon bude klíčový a má se objevit spíše jen na větších trzích (zatím není jisto, zdali se vůbec dočkáme v Česku).

Aktualizovat bude možné všechny současné modely od Samsungu, HTC, LG a Dellu, i když složitě, nahráním jiné ROM. Podle Microsoftu je výhodné si nyní zakoupit některý ze současných modelů s Windows Phone vzhledem k jejich klesající ceně a letos na podzim zdarma získat aktualizaci Mango, která telefon podstatně vylepší.

ČLÁNKY:, ,
Maraton soutěží – Vyhrajte Samsung Galaxy A5 (2017) a další ceny

Maraton soutěží – Vyhrajte Samsung Galaxy A5 (2017) a další ceny

DNES  |  redakce  |  diskuze (1)

Unikátní maraton soutěží při příležitosti 10 let redakce Mobilizujeme.cz pokračuje tento týden s dalším povedeným smartphonem, tentokrát od Samsungu. Skvěle vybavený,…

Samsung nechá uživatele iPhonů otestovat Galaxy Note 8

Samsung nechá uživatele iPhonů otestovat Galaxy Note 8

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Samsung zahájil v domovské Jižní Koreji program Galaxy Experience, v jehož rámci mohou majitelé iPhonů otestovat konkurenční telefony Galaxy Note 8…

Jaký smartphone do 6000 Kč? Poradíme, z čeho vybírat

Jaký smartphone do 6000 Kč? Poradíme, z čeho vybírat

VČERA  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Jaký smartphone v ceně do 6000 korun vybrat v roce 2017, třeba na blížící se Vánoce? Máme pro vás několik redakčních…

Mobilní zobrazení