Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Windows Phone Blue čeká notifikační centrum či lepší multitasking

  |  10 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Další očekávaná velká verze mobilního operačního systému Microsoftu s označením Windows Phone Blue má dorazit v roce 2014. Některé z funkcí obdrží i stávající majitelé systému Windows Phone 8.

Mezi vylepšujícími novinkami v rámci Windows Phone Blue by kromě podpory čtyřjádrových procesorů a Full HD displejů mělo být i nové notifikační centrum či lepší multitasking. A majitelé současných telefonů s Windows Phone 8 by neměli přijít zkrátka, Microsoft by měl i jim přinést některá z vylepšení v podobě aktualizace zvané GDR3 (zkratka z „General Distribution Release 3″) plánované na konec letošního roku. A co se očekává? Zejména podpora čtyřjádrových procesorů a Full HD displejů, aby nadcházející tabletofony s Windows Phone 8 o úhlopříčkách typu 5″ či 6“ nebyly co do jemnosti displejů handicapované oproti konkurenci s Androidem.

Windows Phone Blue by pak příští rok měly přinést větší počet změn a vylepšení, čítající zejména nové notifikační centrum, vylepšený multitasking či změny zasahující do jádra aplikací Windows Phone. Nic konkrétnějšího se však zatím neví. My bychom například velmi ocenili, pokud by Microsoft oddělil nastavení hlasitosti pro multimédia, vyzvánění apod. Odstranění podobných záležitostí by mohlo celé platformě Windows Phone pomoci.

zdroje: The Verge, via: phonearena

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
s.s.rock
s.s.rock

Tak že opět nekompatibilata a zaříznutí ze strany MS stejně jako WP 7, pak 7.5 potažmo 7.8 tak to je mazec ještě že mám android, bo každý rok kupovat novej WP bych si fakt nemoh dovolit.

Jenda lumia 800
Jenda lumia 800

Další flame z Android funs. Za 1. o aplikacích nebyla v článku řeč. za 2. v článku je napsáno že některé funkce dostanou i stará zařízení jako multitasking a notifikace. Jak by taková Lumia 925 mohla dostat podporu Full HD k čemu by jí to bylo? Nebo 4-jádrové procesory, když má 2-jádro. Přijde nová aktualizace a ta doplní vše co bude telefon podporovat. Pouze zde zbytečně víříš vodu. A za 3. MS právě oznámil 36 měsíční podporu OS, od každého dílčího updatu(8,8.1,…..).

s.s.rock
s.s.rock

Jj, jenže tohle už tu jednou bylo, WP 7.5 taky dostal upgrade na 7.8 a stejně tam ta nekoptitilita je, tak že nechval dne před večerem. ;-)

s.s.rock
s.s.rock

Díky za ty záporný palce, nadarmo se neříká že za pravdu se každý zlobí takhle alespoň vím že jsem trefil hřebíček na hlavičku bo i záporná reakce je reakce. ;-) Mimochodem mám 2 malé děti tak že si opravdu nemůžu ty telefony pořád kupovat, to ať je android jaký chce tak alespoň ty aplikace jsou pořád kompatibilní. ;-)

michal
michal

Pokud máš dvě malé děti,tak jim přeju,ať nejsou hloupý po tobě.

Yegor
Yegor

Ty malé děti ti zřejmě znemožnují možnost číst…

Ivan
Ivan

Jojo, tím že s tebou nikdo nesouhlasí, tak to logicky znamená, že máš pravdu. Chytrý chlapec.

s.s.rock
s.s.rock

To že se mnou pár nadšenců WP nesouhlasí samozřejmě neznamená vůbec nic. Je to jako vlazt do Slávistického kotle a fandit Spartě. ;-)

Sun
Sun

WP7 pracoval na jiném jádře, proto ta zpětná ne-kompaktibilita aplikací, tady by to hrozit nemělo. Navíc, Microsoft zveřejnil podporu pro WP8 až někdy do roku 2016. O tom se může většině android telefonů, výjma snad Nexusu, jen zdát. Nejsem zastáncem ani jednoho systému, oba mají své + i – a každý ať si vybere dle svých potřeb, jen už mi vadí, jak se tady v diskuzích nesmyslně háže „špína“ z jedné strany na druhou.

Michal
Michal

Pozor, stejně bude záležet na výrobcích, kdy a jestli uvolní aktualizace, tak že kroť nadšení, v praxi se to zatím nikdy nepotvrdilo.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Na Huawei a Honor telefonech nefungují Google Play služby

Na Huawei a Honor telefonech nefungují Google Play služby

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Divíte se, proč se na vašem telefonu či tabletu přestaly zobrazovat mapové podklady v některých aplikací? Problém je u…

Ultrasonická čtečka u Honor 10: nevadí ji ani opalovací krém

Ultrasonická čtečka u Honor 10: nevadí ji ani opalovací krém

VČERA  |  Luboš Srb  |  2 komentáře

Nový smartphone Honor 10 se chlubí nejen jedinečným designem a skvělým poměrem cena/výkon, ale také některými pokročilými technologiemi. Tip: Xiaomi…

Miliony rodičů sledovaly děti přes aplikaci. Jenže té unikla data

Miliony rodičů sledovaly děti přes aplikaci. Jenže té unikla data

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Dohled rodičů nad svými dětmi je samozřejmě do určitého věku správný, nicméně miliony rodičů si chtěli zjednodušit život a…

Mobilní zobrazení