Mobilizujeme.cz

Windows Phone 8: velký update s číslovkou 3 oficiálně představen

  |  3 komentáře  |  autor:

Microsoft dnes oficiálně představil a uvedl největší novinky v očekávaném updatu s číslovkou 3 u operačního systému Windows Phone 8. Potvrzeny jsou funkce jako zámek rotace displeje, ukončování náhledů z multitaskingu či podpora větších a jemnějších displejů.

Nebojím se, když hned na úvod článku řeknu, že velký update 3 možná bude pro Windows Phone 8 přelomový. Microsoft totiž vyslechl řadu těch největších přání, která právě k jeho mobilnímu operačnímu systému směřovala, ale také komentáře od tzv. zlých jazyků, zejména ze stáje Androidu. Hodně věcí se zlepšilo, pojďme se podívat, co nového čeká jak nové smartphony, tak i některé ze současných modelů s Windows Phone 8. Přesný seznam zatím Microsoft neuvolnil, dá se však očekávat kompatibilita s těmi nejvyššími Lumiemi od Nokie či HTC 8X.

Větší displeje, vyšší rozlišení

Pro budoucí smartphony dnes představený update znamená, že mohou zařízení s Windows Phone 8 využívat displeje o větších úhlopříčkách 5″ až 6″, což je parketa pro tzv. phablety. A spolu s tím Microsoft do systému přidal i potřebnou podporu vyšších rozlišení, konkrétně až ve Full HD (1920 x 1080 px), které dnes využívají prakticky všechny nejvyšší top modely s Androidem.

Na úvodní obrazovce se díky zmíněnému posunu budou objevovat hned 3 základní sloupce s živými dlaždicemi normální velikosti (tzn. až 6 nejmenších ikonek vedle sebe).

Vyšší výkon se Snapdragonem 800

Update dále umožní použít jeden z nejvýkonnějších procesorů současnosti, Snapdragon 800 od společnosti Qualcomm. Jedná se o čtyřjádrový procesor s taktem 2,26 GHz a grafikou Adreno 330. Spolu s tímto čipsetem získají nové telefony s Windows Phone 8 ještě bleskurychlejší reakce a brutální výkon by se měl projevit hlavně u aplikací a her.

Režim do auta

Windows Phone 8 mají být bezpečnější. Pokud sednete do auta a mobil se vám automaticky spáruje přes Bluetooth s automobilem, může se vám aktivovat nové nastavení. A to například, zdali vás budou moci za jízdy rušit nová oznámení (příchozí SMS, hovory apod.) či zda naopak chcete být plně izolováni od těchto rušivých elementů. Tedy do doby, než se mobil od auta odpojí se svým Bluetooth připojením.

A v nastavení se dá také nastavit, aby se automaticky odeslala z vašeho telefonu přednastavená zpráva každému, kdo vám během řízení zavolá nebo pošle textovku. To je chytré řešení.

Konečně zámek rotace displeje!

Windows Phone bylo dlouho vytýkáno, že se nedá nikde v nastavení zamknout pozice displeje, aby se vám pořád nepřetáčel. Pokud si totiž lehnete s mobilem třeba do postele a přetočíte displej na šířku, obsah se vám hned přetočí, nedá se tak číst s hlavou položenou do strany. S příchodem velkého updatu 3 to ale již možné bude.

Vlastní vyzvánění

Novinkou je také možnost používání vlastních melodií, a to nejen pro vyzvánění, ale také pro zprávy, emaily, připomínky apod. Také se dá nově přiřadit libovolný zvuk jen k danému kontaktu.

Uzavírání náhledů aplikací v multitaskingu

Při delším přidržením klávesy zpět se dostanete do režimu náhledů spuštěných posledních aplikací. Pro lepší přehled nyní bude možné libovolně pomocí křížku náhledy zavírat. Vyhazování náhledů tak už nebude tak zmatečné, jako doposud – bylo třeba nejprve přejít do daného náhledu a poté stiskem klávesy zpět přejít na jiný náhled, přičemž předchozí se ukončil a z režimu náhledů zmizel.

Rychlejší přístup k Wi-Fi připojení

Kdo si doposud koupil telefon s Windows Phone, při prvním spuštění a nastavení účtu šla veškerá komunikace přes mobilní připojení, a tedy uživatel za to zaplatil dle svého datového tarifu u operátora. Nově budou Windows Phone 8 nabízet již v průvodci zařízením možnost připojení k Wi-Fi a až následně tak vše bude moci jít přes bezplatné Wi-Fi připojení.

A to není vše. Změn a vylepšení je podle slov Microsoftu několik stovek, i když samozřejmě ve finále pocítí a reálně postřehnou uživatelé jen malé procentu z nich. Vybrali jsme ty největší, které na první pohled asi nejvíce potěšily. Co naopak nepotěšilo, je stále absence nastavení hlasitosti pro vyzvánění, média, budík atd., o čem se zatím Microsoft nezmínil a tento nedostatek mu byl nejen v našich recenzích značně vytýkán. Také by se hodilo pokročilejší notifikační centrum, v něm má stále navrh konkurenční Android a iOS.

zdroj: oficiální Windows blog

ČLÁNKY:, , ,
Český designér vylepšil nevzhledný výřez displeje u iPhonu X

Český designér vylepšil nevzhledný výřez displeje u iPhonu X

DNES  |    |  2 komentáře

Dlouho očekávaný iPhone X představil Apple na konferenci před dvěma týdny a nikoho určitě nenechal chladným konečně nový design telefonu. Mimo jiné…

Nové Leagoo Kiicaa Mix nyní koupíte se slevou 30 dolarů

Nové Leagoo Kiicaa Mix nyní koupíte se slevou 30 dolarů

DNES  |    |  diskuze (0)

Získejte Leagoo Kiicaa Mix za pouhých 109,99 dolarů (sleva 30 dolarů) na stránkách Aliexpress. Kdy? 26. až 27. září 2017 Srovnání fotoaparátů: Kiicaa…

Apple Watch 3 na operačním sále: co všechno inženýři vymysleli?

Apple Watch 3 na operačním sále: co všechno inženýři vymysleli?

DNES  |    |  diskuze (0)

Zbrusu nová generace Apple Watch dorazí ke svým prvním zákazníkům v několika příštích dnech, zahraniční šťastlivci z oboru ji ale již mohou…

Mobilní zobrazení