Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Windows Phone 8.1: konečně oddělená hlasitost a tlačítka na displeji

  |  10 komentářů  |  autor: Vladimír Chlup

Operační systém Windows 8 byl ve své desktopové i RT verzi aktualizován na novější 8.1. U Windows Phone se na aktualizaci teprve čeká, nicméně díky uniklým screenshotům se pomalu dozvídáme, co přinese. A rozhodně toho není málo.

Aktualizace 8.1 by měla být jednou z těch větších evolučních. Alespoň to napovídá screenshot, který byl údajně pořízen na zařízení běžícím právě pod Windows Phone ve verzi 8.1. A co nás tedy čeká?

Asi jednou z nejkritizovanějších vlastností okenatého systému bylo jednotné nastavení hlasitosti zvuků pro všechny úkony. To znamenalo, že pokud jste si vypnuli zvuky v aplikacích, neslyšeli jste potom ani notifikační upozornění či budík. S tím by teď měl být konec. Alespoň podle snímku obrazovky níže.

Další zajímavostí, které si můžeme všimnout, je přítomnost softwarových tlačítek, jako máme možnost vidět už u konkurenčního Androidu verze 4.0 a novější. Když se podíváme na stav u Androidu, zjistíme, že ač jsou softwarová tlačítka jeho součástí, moc zařízení jimi disponujícími na trhu není. Vyjma řady Nexus, Xperií od Sony nebo většiny tabletů. Proto bude zajímavé sledovat tuto novinku u systému od Microsoftu, zda-li bude povinná, jako hardwarová spoušť fotoaparátu (kde si mohli samotní výrobci pracně domluvit výjimku) a nebo bude pouze na výrobci, jestli ji využije.

Třetí a pouze kosmetickou změnou, by měla být možnost zvolit si barvu pozadí, tak jako v desktopovém Windows 8.1. Změnu opět vidíme z uniklého screenshotu.

Uvidíme, které informace se nakonec potvrdí jako správné. Update by měl být dostupný pro všechna zařízení, která běží na Windows Phone 8.

Jaký je váš názor na pravděpodobné změny? Existuje něco, co byste uvítali více?

zdroj: MyNokiaBlog

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

10
Komentujte

avatar
7 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
dkazanT.Z.jardaMichal Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Kari
Kari

Pokud vím tak budík zvoní vždy :)

Lukas J
Lukas J

Ano, je to nesmysl, budik je oddeleny a zvoni vzdy.
Ososbne jedinounvec kterou bych uvital by bala moznost vybrat si klavesnici a hlavne si moct nastavit vibracni hmatovou odezvu… Stejne jako na MeeGo.
Jinak nemam problem s nicim ;-)

adis002
adis002

Chtělo by to normální klasický wallpaper jako z W8.1 na to pozadí, ne jen měnit barvičky :(

roman
roman

Vibrace i v průběhu melodie vyzvánění… ne jen na jejím začátku, to mi vadí na WP nejvíc.

Michal
Michal

U WP7 vibroval celou dobu zvonění,WP8 je v tomto krok zpět. Snad po všech aktualizacich půjde vše nastavit jako ve starem Symbianu….

roman
roman

Tak já mám jako služební Lumii 800 a ta taky zavibruje jen na začátku, WP 7.8 tam mám. Jestli to u předchozích verzí šlo, to nevím.

kazan
kazan

To nevibruje v průbehu celého zvonění?? To už se v MS uplně zbláznili?? Takový šílenosti nemá snad ani iOS.

jarda
jarda

Tyhle veci uz meli byt v systemu davno.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Obal naznačuje, že Pixel 3 XL dostane jen jeden zadní fotoaparát

Obal naznačuje, že Pixel 3 XL dostane jen jeden zadní fotoaparát

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Design modelu Pixel 3 XL od Googlu začíná být stále jasnější. Nedávno uniklé fotky „z terénu“ odhalily vzhled, který výrazně připomíná…

iOS 12 při tísňovém volání automaticky odešle vaši polohu

iOS 12 při tísňovém volání automaticky odešle vaši polohu

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (1)

S tím, jak se GPS čip v dnešních telefonech stává už v podstatě samozřejmostí, se začíná objevovat i využívání této technologie…

Unikly snímky ochranných obalů na všechny 3 chystané iPhony

Unikly snímky ochranných obalů na všechny 3 chystané iPhony

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Výrobci příslušenství pro mobilní zařízení Olixar unikly snímky zobrazující řadu iPhonů pro rok 2018 včetně 6,1″ levnějšího modelu, o němž se…

Mobilní zobrazení