Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Vyzkoušeli jsme prohlížeč Opera Mobile 10.1 beta pro Android

  |  3 komentáře  |  autor: Jindřich Srb

Android Market nabízí nově webový prohlížeč Opera Mobile ve verzi 10.1 beta, určenou pro přístroje s OS Android. Vyzkoušeli jsme jej na telefonu LG Optimus One a můžeme všem vřele doporučit.

Opera Mobile 10.1 beta je novým přírůstkem v Android Marketu (6,43 Mb). Dosud byla k dispozici pouze nižší verze Opera Mini 5.1, která nenabízela telefonům s Androidem příliš možností a spíše omezovala. Norská společnost Opera však zapracovala na verzi prohlížeče pro smartphony a přispěchala s Operou Mobile 10.1 v beta verzi. Ač se zatím jedná o beta verzi, uživatele v žádném případě neomezuje.

Opera Mini je na telefonech s Androidem velice oblíbená zejména z toho důvodu, že zaručuje vysokou úsporu dat a funguje velice rychle i na pomalejších sítích GPRS/EDGE. Opera Mobile disponuje funkcí Opera Turbo, která podle výrobce zaručuje až 80% úsporu dat, takže je stejně šetrná na datový provoz, jako Opera Mini. Umožňuje zapamatování hesel, disponuje historií stahování souborů, oblíbenými záložkami a základní obrazovkou s devíti panely s nastavitelnými odkazy s vyobrazením. Ostatně celé prostředí je přes kopírák Opera Mini.

Služba Opera Link, kterou můžete aktivovat v nastavení, slouží k synchronizaci vašich záložek, rychlého přístupu a vyhledávačů mezi vašemi počítači a telefony. Důležité je se nejprve přihlásit nebo si vytvořit účet. Prohlížeč dovolí měnit měřítko zobrazení stránek, zobrazení na celý displej či použití mobilního zjednodušenného zobrazení. Funkce Pinch-to-zoom slouží pro dokonalé zobrazení stránek na displej telefonu. Nalezneme tu také listy pro prohlížení více stránek současně.


Opera Mobile 10.1 beta – oficiální screenshoty

Doporučujeme: redakční test LG Optimus One – recenze nejlepšího LG s OS Android 2.2

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
zdenek sport
zdenek sport

Tal přidám zkušenost.Mám LG ON a samo že jsem hned zmíněnou verzi nainstaloval,sám jsem ji vždy spolu s mini používal na nočce.Musím říct že práce s touto verzí je ještě komfortnější a příjemnější než mini ale je zde jedno ale.Je to beta a je to poznat u mě zmíněná opera bohužel padá a samovolně se ukončuje bez ohlášení.A tak zatím jsem jí vymazal a jedu na mini a defaultním prohlížeči a zatím osobně radím kliďo vyzkoušet ale chce to doladit a bude fajn takto pro mě nee.

maca
maca

Jsem rozčarován ,je to mnohem pomalejší,než mini, přitom na symbianu i8910 běhala krásně rychle. Je to zatím beta,tak uvidíme.

Cejpatka
Cejpatka

Žádný zázrak, vestavěný prohlížeč je u X10 mini s Androidem 2.1 mnohem lepší. Jinak pozor, Opera Mobile zabere 20 MB paměti! Takže šup s ní pryč.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Motorola již brzy představí trojici nových modelů. Konkrétně se můžeme těšit na Moto G6 Plus, Moto G6 a Moto G6 Play.…

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (1)

Vloni Apple zaujal novátorským iPhonem X, který zboural všechny zajeté konvence fanoušků společnosti Apple; například co se týče ceny. Podle posledních…

Superphone OnePlus 6: důležité specifikace odhaleny

Superphone OnePlus 6: důležité specifikace odhaleny

VČERA  |  Tomáš Richter  |  3 komentáře

Odhalení superphonu OnePlus 6 se pomalu blíží, a tak se začínají rojit další a další úniky. Tentokrát se nám do rukou…

Mobilní zobrazení