Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Vyzkoušeli jsme ochrannou fólii ScreenShield pro mobilní telefony

  |  20 komentářů  |  autor:

V redakci jsme otestovali novinku na trhu – ochrannou fólii ScreenShield, která dokonale ochrání displej jakéhokoliv mobilního telefonu, jak dotykového, tak bezdotykového. Oproti konkurenci je jednoduší její aplikace na displej.

ScreenShield je nová ochranná fólie pro mobilní telefony, která zabraňuje poškrábání displeje. Využívá revoluční technologie, díky níž lze nejen ochránit displej před poškrábáním, ale také skrýt již vzniklé drobné škrábance či oděrky na displeji. Původně se technologie použitá při výrobě folií ScreenShield využívala jako ochrana nárazníků závodních automobilů před extrémním rizikem poškození laku při náročných soutěžích. Díky výrobci Skinzone se nyní dostává také k ochraně mobilních telefonů.

Obsah balení, první dojmy

V balení výrobce dodává kromě ochranné fólie také speciální hadřík, aplikační sprej a instalační stěrku. Vše je pěkně sbalené v kartonové krabici, žádné další pomůcky k aplikaci ochranné fólie potřebovat nebudete.

V levé vnitřní kapse krabice je schovaná ochranná fólie a speciální hadřík. Stručný a přehledný návod je též k nalezení v levé části krabice po jejím otevření. Na pravé části najdeme plastovou instalační stěrku a aplikační sprej s aplikační tekutinou, které je více než dost a odhaduji, že by postačila pro více než 10 použití.

Aplikace ochranné fólie na displej

Aplikace ochranné fólie ScreenShield na displej mobilního telefonu je velmi jednoduchá je otázkou maximálně tak jen 2 až 3 minut. Na levém víku je po otevření krabice k dispozici přehledný návod, který Vás provede jednotlivými kroky. Rozhodně doporučujeme návod přečíst a držet se pokynů v jednotlivých krocích.

Během aplikačního procesu bylo vše v pořádku, nezaznamenal jsem žádnou nepříjemnost. Oproti běžným fóliím musím vyzdvihnout jednoduchou instalaci, kdy fólii přiložíte na displej telefonu a můžete s ní chvíli ještě pohybovat, dokud nebudete naprosto spokojeni. Aplikace ochranné fólie se Vám tak vždy povede, ať už jste či nejste zruční. Nemusíte se bát ani bublinek, pomocí instalační stěrky většinu bublinek vytlačíte při aplikaci ochranné fólie, zbylé nesrovnalosti zmizí v následujících hodinách. Výrobce doporučuje ochrannou fólii nezatěžovat po dobu zhruba 12 až 24 hodin, aby se mohla fólie dokonale usadit a vyschly všechny zbytky aplikačního roztoku.

V naší redakci jsme ochrannou fólii ScreenShield aplikovali nejprve na mobilní telefon HTC Desire Z a následně také na Sony Ericsson Xperia X10 Mini. U obou telefonů fólie dokonale pasovala na jejich displeje a nijak nezhoršovala čitelnost a reakce dotykových displejů ani například světelného senzoru a senzoru vzdálenosti, které jsou umístěny také pod ochrannou fólií. O ochranné fólii tak pomalu ani nevíte, přitom plní velmi důležitou funkci – dokonale chrání displej před poškrábáním.

Závěrečné hodnocení

Ochranná fólie ScreenShield se v našem redakčním testu ukázala jako velmi kvalitní ochranný doplněk telefonu, ať už dotykového či bezdotykového. Oproti běžným fóliím zvládne aplikaci fólie ScreenShield úplně každý a po instalaci nezůstanou pod fólií ani sebemenší vzduchové bubliny. Cena 390 Kč se nemusí zdát každému zrovna nejnižší, ale musíme si uvědomit, že výrobce v balení dodává také pomůcky pro snadnou aplikaci a samotá fólie pak patří svou kvalitou ke špičce na trhu. V konečném měřítku je rozhodně lepší pořídit si fólii, než po nějaké době platit několikanásobně více za výměnu poškrábaného displeje.

Za možnost otestovat ochranné fólie ScreenShield děkujeme výrobci Skinzone. Více informací se dozvíte na stránkách ScreenShield.cz.

jednoduchá aplikace 12 až 24 hod nezatěžovat fólii
vysoká odolnost
vše potřebné v balení
cena
ČLÁNKY:,
Špičkové Samsungy dál vévodí žebříčku Consumer Reports

Špičkové Samsungy dál vévodí žebříčku Consumer Reports

DNES  |    |  diskuze (1)

Nezávislá nezisková americká organizace Consumer Reports opět ocenila duo jihokorejských telefonů Samsung Galaxy S8 a S8+. Dle jejich žebříčku jsou to aktuálně…

Telefony i počítače ohrožuje závažná chyba u Wi-Fi protokolu

Telefony i počítače ohrožuje závažná chyba u Wi-Fi protokolu

VČERA  |    |  diskuze (1)

Ve Wi-Fi kryptovacích protokolech WPA2 byla nalezena závažná bezpečnostní chyba, která dovoluje hackerům ukrást z nezabezpečených zařízení, ať už telefonů nebo i počítačů,…

Začíná doba skládací. ZTE Axon M je telefon a tablet v jednom

Začíná doba skládací. ZTE Axon M je telefon a tablet v jednom

VČERA  |    |  6 komentářů

Dnešní den se zapíše do historie. ZTE totiž jako první výrobce na světě přišlo s novodobým skládacím smartphonem – prakticky máte telefon…

Mobilní zobrazení