Mobilizujeme.cz

Vyzkoušeli jsme nový Gmail 5.0, podívejte se, co přináší

  |  16 komentářů  |  autor:

Společně s novým Androidem 5.0 se Google pochlubil novým vzhledem systému i aplikací pod takzvaným Material Designem. A ačkoliv na nový Android stále netrpělivě čekáme, Google začal pomalu uvolňovat své vlastní aplikace, které se do nového designu převlékají. Dnes se podíváme na nový Gmail, jehož pátá verze přináší i další významné změny.

 

První věcí, které si všimnete, bude již zmíněný Material Design. Ten je mnohem plošší, než jsme byli u Googlu doposud zvyklí. Změnily se také barvy, z šedších odstínů zde rázem máme jasné pastelové barvy, které aplikaci rozhodně oživily. Ať už se vám nový vzhled líbí nebo ne, budete si muset zvyknout, jelikož tímto směrem se bude ubírat i celý Android. Druhou věcí, které si okamžitě všimnete, je možnost přidat i jiný účet, než ten od Googlu. Podporované jsou protokoly POP/IMAP a Exchange. Ke stávajícímu Gmailu tak můžete připojit emailové účty od Seznamu, Microsoftu, Applu a dalších. Fungují i vlastní servery, pokud tedy využíváte podporované protokoly.

   

U každého účtu si pak můžete nastavit, jak často se má schránka synchronizovat (nikdy, nebo každých 5, 10, 15, 30 či 60 minut). Nastavit si můžete i zvuk při příchozím emailu, stejně jako vibrace. Dále nechybí možnost nastavit automatické stahování příloh k čerstvým zprávám. Nastavení podpisu je snad už dnes samozřejmostí.

   

Po úspěšném nastavení účtů již lze mezi nimi jednoduše přepínat. K tomu slouží postranní panel, který jednoduše zobrazíte tahem zleva doprava. Nahoře se zobrazí obrázek vašeho účtu, pod kterým je jeho název a adresa. Pokud máte nějaký nepřečtený email u jednoho ze svých účtů, zobrazí se u jeho obrázku ovál s číslem, jenž udává počet nepřečtených zpráv. Níže se pak dočkáte klasického seznamu všech složek, které vaše daná schránka obsahuje. Zprávy jsou seřazeny chronologicky, tahem do strany je pak odstraníte.

   

K psaní zpráv teď slouží kroužek s tužkou v pravém dolním rohu aplikace. Po jeho stisknutí hned píšete. Nechybí možnosti jako přidání přílohy, nebo změna účtu, ze kterého mail odešlete. Zde nás asi Google těžko překvapí.

Co říci závěrem? Nový Gmail se Googlu jednoznačně povedl, je přehlednější, nabízí nový design a možnost synchronizace i jiných účtů než od Googlu rovněž potěší. Oproti jiným zavedeným alternativním emailovým klientům, jako je například K-9 Mail zamrzí absence některých nastavení, například barvy notifikace při příchozím emailu, počet zavibrování, či možnost zvolit si barvu každého účtu. Na stranu druhou se jedná o maličkosti a drtivé většině uživatelů bude tento nový Gmail bohatě stačit.

Pokud vás nový Gmail 5.0 zaujal, můžete si stáhnout jeho instalační balíček na GappsEarly. Na Google Play by se měl objevit v rámci několika dní.

 zdroj: Android Authority

ČLÁNKY:, , , ,
První recenze na iPhone 8: jen pokrok v mezích zákona

První recenze na iPhone 8: jen pokrok v mezích zákona

DNES  |    |  diskuze (0)

Je nový iPhone 8 plnohodnotným nástupcem předešlé řady anebo jen pouhou iterací? Pojďme se nyní podívat, co si o tom myslí naši kolegové…

Geekbuying zlevňuje až o 20 % vybrané kategorie s elektronikou

Geekbuying zlevňuje až o 20 % vybrané kategorie s elektronikou

DNES  |    |  diskuze (0)

Přední zahraniční eshop si připravil pro své zákazníky velkou podzimní akci, ve které až do zhruba poloviny října zlevňuje vybrané kategorie s…

Nokia 9 se znovu producíruje. Zřejmě bude mít i zahnutý displej

Nokia 9 se znovu producíruje. Zřejmě bude mít i zahnutý displej

DNES  |    |  diskuze (0)

Finská legenda pod taktovkou HMD Global ještě neřekla letos poslední slovo. Po představení top modelu v podobě Nokie 8 si pro nás…

Mobilní zobrazení