Mobilizujeme.cz

Vyzkoušeli jsme nové Nokie s vylepšeným Symbianem Belle

  |  10 komentářů  |  autor:

Na úterní tiskové konferenci v pražském sídle Nokie jsme si vyzkoušeli nové chytré Nokie – modely 500, 600, 700 a 701. Všechny přináší nový operační systém Symbian Belle (model 500 by jej měl obdržet záhy po zahájení prodeje). Podívejte se.

Zástupci Nokie nám nejprve podrobně představili nové smartphony. Jen v krátkosti. Nokia 500 je sympatický nástupce populární levné Nokie C5-03, vylepšený o 1 GHz procesor a brzy po uvedení na trh také o nový Symbian Belle. Přitom cena by měla být opět lákavá. Výrobce si tak od tohoto modelu hodně slibuje na letošním předvánočním trhu.

Nokia 600 je v portfoliu výrobce postavena jen o něco málo výše než model 500. Opět nechybí 1 GHz procesor, dále telefon přináší výkonnější grafiku (4x oproti předchozím modelům), nový Symbian Belle či NFC. Hlavním lákadlem pak má být hlasitý reproduktor. Celkově nás však Nokia 600 moc nenadchla. V Česku s ní výrobce ovšem stejně zatím nepočítá.

Nokia 700 je takřka totožná s modelem 500, největším rozdílem je jen to, že je mnohem více ekologická. Uvidíme, zdali si kvůli tomu lidé za tento telefon připlatí. Nokia 701 pak je vylepšenou verzí modelu C7, opět o nový Symbian Belle, svižnější 1 GHz procesor a výkonnější grafiku. Obě Nokie 700 a 701 se dostanou do České republiky.

Ohledně novinek jsme se také dozvěděli pár velmi podstatných zajímavostí. Sice mají všechny tři nové chytré Nokie NFC čip, ale pro platby mobilem je dokáže použít jen model 600, který se ovšem jako jediný z trojice nedostane do Česka. Modely 700 a 701 využijí NFC čip jen pro sdílení souborů a párování telefonu s příslušenstvím. Jedná se o hardwarovou i softwarovou záležitost, takže bohužel nebude možné s modely 700 a 701 v budoucnu platit.

Další, tentokrát ale naopak dobrou, zprávou pro příznivce Nokie je, že všechny nově chystané modely konečně budou mít u fotoaparátu autofocus. Výrobce se prý k tomuto kroku odhodlal již dříve, po řadě negativních ohlasů, ovšem nemohl „tak rychle“ objednaný modul fotoaparátu nahradit jiným modulem s autofocusem.

ČLÁNKY:, , ,
iOS 11 je nyní dostupný ke stažení pro iPhony a další zařízení

iOS 11 je nyní dostupný ke stažení pro iPhony a další zařízení

DNES  |    |  diskuze (0)

Apple dnes podle plánu vydal dokončený nový systém iOS 11, který přináší spoustu změn a novinek na podporované iPhony, iPady a také…

Připravuje čínské ZTE krále bezrámečkových telefonů?

Připravuje čínské ZTE krále bezrámečkových telefonů?

DNES  |    |  3 komentáře

Takzvaných bezrámečkových telefonů na trhu najdeme opravdu hodně. Téměř všichni výrobci smartphonů již takový model ve svém portfóliu mají. Takový smartphone nyní…

Skutečné bezdrátové nabíjení? Nové řešení umí nabíjet až do 30 cm

Skutečné bezdrátové nabíjení? Nové řešení umí nabíjet až do 30 cm

DNES  |    |  diskuze (0)

Možná jste byli po představení novinek z Cupertina trošku zklamáni, že se nevyplnila předpověď některých webů a Apple nepředstavil skutečné bezdrátové nabíjení…

Mobilní zobrazení