Mobilizujeme.cz

Vyzkoušeli jsme funkce fotoaparátu Samsung Smart Camera

  |  komentovat  |  autor:

Do redakce se nám dostal fotoaparát Samsung NX1000, který patří do řady Smart Camera od jihokorejského výrobce Samsungu. V čem spočívá jeho „chytrost“?

Fotoaparáty z řady Smart Camera obsahují oproti ostatním fotoaparátům vestavěnou Wi-Fi, díky které vám umožní například posílat fotografie ihned na e-mail, na sociální sítě nebo například na úložiště SkyDrive. Nás však nejvíce zaujaly dvě aplikace pro propojení fotoaparátu a telefonu s operačním systémem Android nebo iOS.

První zmíněnou aplikací je MobileLink. Tuto aplikaci využijete pro kopírování fotografií a videa do vašeho telefonu. Většina uživatelů jistě ocení jednoduchost celého procesu, kdy stačí pouze aplikaci spustit na obou zařízeních a vybrat položky, které chcete poslat do smartphonu, a všechno ostatní vyřeší aplikace za vás.

 

Druhá a také zajímavější aplikace Remote Viewfinder vám poslouží jako vzdálený hledáček. Na telefonu uvidíte přesně to, co vidí fotoaparát. Nechybí samozřejmě ani možnost pořizování fotografií a další nastavení. Vytvořená fotografie se zobrazí na telefonu a aplikace vám nabídne její uložení. Jak to vše funguje, uvidíte v následujícím videu.

 

Samsung využil možnosti Wi-Fi opravdu naplno. Bezdrátové propojení ocení hlavně uživatelé, kteří nechtějí nosit různé propojovací kabely a chtějí své fotografie ihned sdílet. Drobným nedostatkem je podpora pouze jednoho cloudového úložiště a pomalejší přenos fotografií v porovnání s přenosem pomocí USB kabelu. Jaký názor máte na tyto funkce vy? Líbí se vám možnosti fotoaparátů Samsung Smart Camera?

ČLÁNKY:, , , , ,
Obyčejná autokamera z Číny je skoro zadarmo, nestojí ani 200 Kč

Obyčejná autokamera z Číny je skoro zadarmo, nestojí ani 200 Kč

DNES  |    |  diskuze (1)

Přímo z Číny můžete každý den sehnat spoustu zlevněného zboží, ale s čím nyní přichází prodejce TomTop, je skoro až neskutečné. Obyčejnou…

Doogee je novým hráčem, jeho telefony koupíte i v supermarketu

Doogee je novým hráčem, jeho telefony koupíte i v supermarketu

DNES  |    |  diskuze (1)

Na český trh vstoupila nová značka Doogee, kterou jste si doposud mohli zakoupit jen od neoficiálních dovozců či přímo ze zahraničí. Nyní…

Doogee Mix 2: vlajková loď s obřím displejem a novou čtečkou

Doogee Mix 2: vlajková loď s obřím displejem a novou čtečkou

DNES  |    |  diskuze (1)

Minimálně po technologické stránce je nejzajímavějším telefonem od Doogee pro rok 2017 zbrusu nový vlajkový model Mix 2. Částečně sice upouští od…

Mobilní zobrazení