Mobilizujeme.cz

Vyzkoušeli jsme dokovací audio stanici Samsung DA-E650. Hurá do budoucnosti.

  |  3 komentáře  |  autor:

Do redakce nám zavítala futuristická audio stanice Samsung DA-E650. Nabízí několikero možností připojení, jak k mobilu, tak k PC. Tím hlavním však ale zůstává zvuk.

Samsung představil audio stanici Samsung DA-E650 na akci Samsung European Foru 2012 v Praze. Tahle audio stanice ale není jen tak ledajaká. Vyznačuje se futuristickým designem, v redakci jsme si ji podle netradičního tvaru přejmenovali na „lesní roh 21. století“, přináší řadu možností, jak k ní připojit mobil či PC, a zaujme i, nebo spíše hlavně, zvukovým výstupem.


Audio stanice Samsung DA-E650 v sestavě s MacBookem Air a Samsungem Galaxy Nexus

Audio stanice DA-E650 má moderní vzhled s povrchovou úpravou. Co působí honosně, mívá pak po praktické stránce mouchy. Ani tenhle produkt není výjimkou. Lesklý povrch se velmi snadno upatlá od otisků prstů a dalších nečistot, zejména prachu. Neustálé leštění tak bude na místě.

Zařízení je vybaveno dvěma vestavěnými reproduktory s celkovým výkonem 40 W, které dále doplňuje subwoofer zlepšující kvalitu basových tónů. Zvukový výstup je skutečně kvalitní, můžeme si nechat normální režim nebo přes dálkový ovladač aktivovat basový režim, ve kterém pak ale většinou dochází ke ztrátě kvality a zvuk už není tak čistý.

Dokovací stanice DA-E650 je vybavena dvojicí dokovacích konektorů, přes které je možné připojit jak zařízení přes microUSB (tedy většinu dnešních telefonů), tak 30-pin proprietární konektor Applu (pro iPhone, iPod touch). Pokud připojujeme PC, můžeme využít 3,5 mm audio konektor Jack. Možné je i přímé připojení prostřednictvím USB.

Mnohem pohodlnější však je bezdrátové připojení přes Bluetooth, kdy pak například telefon slouží i jako ovladač. V jiném případě, kdy telefon umístíme do doku, pak můžeme pro ovládání použít dálkový ovladač, který je dodávaný v balení. Přes ovladač funguje vše okamžitě, v případě Bluetooth připojení si nepatrnou chvilku, řekněme jednu nebo dvě sekundy, vždy počkáme.

Ovládání stanice je ale možné nejen přes dálkový ovladač či přímo z připojeného zařízení. Výrobce nezapomněl ani na ovládání přímo na dokovací stanici. Na pravé části tak najdeme senzorová tlačítka F. (pro přepínání zdroje hudby), redukce hlasitosti a pause/play. Nutno ale říci, že mnohem pohodlnější je ovládání na dálku.

Stanice zvládá přehrávání většiny audio souborů, a to ve formátech MP3, WMA a WAV. A že to zvládá, kvalita je při střední hlasitosti velmi dobrá, při vyšší hlasitosti je slyšet, že reproduktor nestíhá úplně čistě reproduktovat některé skladby.

Jelikož se dá audio stanice připojit k telefonu a z něj pak je do stanice vysílána hudba, výrobce nezapomněl na situaci, kdy člověku na telefon někdo zavolá. V tom případě se po přijetí hovoru přehrávaná skladba pauzne a vy můžete v klidu volat. Jenže. Načasování pauznutí není úplně přesné, stalo se mi, že hovor už začal a hudba ještě hrála.

Celkově si stojí dokovací audio stanice Samsung DA-E650 velmi dobře. Vypadá moderně, má rozsáhlé možnosti konektivity jak s běžnými zařízeními, tak s produkty od Applu, a disponuje kvalitním zvukovým výstupem. Pokud vám nepřijde cena 6500 korun příliš vysoká a hledáte něco podobného, tahle audio stanice by neměla chybět ve vašem hledáčku.

Samsung DA-E650 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

futuristický vzhled viditelné otisky prstů
 kompatibilita a konektivita vyšší cena
 zvukové kvality
ČLÁNKY:,
Android 8.0 Oreo oficiálně: silnější a sladší, než kdy předtím

Android 8.0 Oreo oficiálně: silnější a sladší, než kdy předtím

VČERA  |    |  diskuze (0)

Spekulacím je konec, při dnešní příležitosti zatmění Slunce totiž Google oficiálně odhalil novou verzi svého operačního systému. I když představení jistě nebylo…

Projekt Android One ožívá. Uzavře Xiaomi s Googlem partnerství?

Projekt Android One ožívá. Uzavře Xiaomi s Googlem partnerství?

VČERA  |    |  diskuze (1)

Google si po příchodu na indický trh liboval ve vývoji levných zařízení s čistým Androidem. Projekt s názvem Android One by teď mohl…

Dostane nový Samsung Galaxy A5 (2018) duální fotoaparát?

Dostane nový Samsung Galaxy A5 (2018) duální fotoaparát?

VČERA  |    |  diskuze (0)

Modelová řada Galaxy A od Samsungu je velice oblíbená. A to hlavně díky prémiovému designu nebo kvalitní výbavě. Do představení modelů Galaxy…

Mobilní zobrazení