Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Vyzkoušeli jsme bezpečnostní řešení pro smartphony a tablety Symantec (Norton)

  |  1 komentář  |  autor: Jindřich Srb

Společnost Symantec nedávno představila produkty – Norton Tablet Security a novou verzi Norton Mobile Security. Oba jsou dostupné pro přístroje se systémem Android. My jsme si je mohli vyzkoušet už na tiskové konferenci, nicméně v klidu kanceláře došlo na důkladnější prozkoumání funkcí. Zároveň si u nás můžete roční licenci vyhrát v soutěži!

Symantec uvedl nové produkty, určené pro ochranu tabletů a smartphonů. Nesou název Norton Tablet Security a Norton Mobile Security. My jsme se s nimi mohli seznámit na tiskové konferenci společnosti Symantec, kde jsme zároveň získali pro někoho z vás i parádní cenu v podobě roční licence na ochranu smartphonu zcela zdarma! Pokud vás zajímá více, pak rozhodně pokračujte ve čtení dalších odstavců, dozvíte se více o produktech a taktéž o podmínkách soutěže.

„S moderními chytrými telefony uživatelé riskují mnohem víc, než jen ztrátu kontaktů. Mohou přijít o přístup k e-mailům, sociálním sítím, finančním institucím nebo hrozí zveřejnění osobních fotografií a videí na internetu, jako už se stalo řadě celebrit,“ říká Dave Cole, viceprezident, mobilní produkty, Norton. „Vzhledem k těmto rizikům mají uživatelé stále více důvodů chránit své životy v mobilních přístrojích. Norton Tablet Security a Norton Mobile Security chrání před fyzickými i on-line hrozbami a poskytují kvalitu jedné z nejdůvěryhodnějších značek v oblasti zabezpečení.“

Norton Tablet Security

Novinka je určená speciálně pro tablety se systémem Android a chrání zařízení, soukromí uživatelů i citlivá data před ztrátou, odcizením, viry a dalšími hrozbami:

Anti-Theft na internetu – Přihlášením přes webový prohlížeč mohou uživatelé získat přístup k funkcím proti krádeži, mezi které patří možnost na dálku zamknout ztracené nebo ukradené zařízení. Uživatelé mohou také poslat na zamčený displej zprávu, kde budou například pokyny pro vrácení přístroje. Zařízení lze i snadno lokalizovat a zobrazit jeho polohu na mapě. Pokud má zařízení na přední straně kameru, lze vytvořit na dálku fotografie zloděje nebo okolí tabletu. Zapnout lze i funkci, která dělá každých 10 minut novou fotografii.
Anti-Malware – Automaticky skenuje všechny aplikace a stažené updaty na mobilním zařízení nebo paměťové kartě.
Internetová ochrana – Technologie Norton Safe Web upozorňuje na podvodné a nebezpečné webové stránky a chrání bez zpomalení zařízení nebo přerušení.


Plná verze aplikace (v Samsungu Galaxy Note)

Norton Mobile Security

Ochrana mobilních zařízení umožňuje přístup k Anti-Theft funkcím přes webový prohlížeč a nabízí i možnost na dálku zapnout alarm, takže usnadní nalezení telefonu:

SMS chrání v případě ztráty nebo krádeže – Kromě vzdáleného zapnutí alarmu mohou uživatelé telefon na dálku najít, zamknout nebo vymazat. A to vše jen pouhým posláním zprávy z jiného telefonu. Uživatelé mohou také vytvořit seznam přátel, kteří mohou ze svého telefonu poslat speciální kód a telefon odemknout.
Webové funkce chrání v případě ztráty nebo krádeže – Uživatelé mohou na dálku lokalizovat a najít svůj telefon přes stránky https://antitheft.norton.com. Na zamčený displej lze například poslat zprávu, která vybídne nálezce nebo zloděje k navrácení telefonu. Norton Mobile Security umožňuje na dálku vytvořit přes kameru na přední straně zařízení fotografie zloděje nebo okolí telefonu. To může usnadnit nalezení telefonu.
Ochrana soukromí – Chrání osobní informace před phishingem a umožňuje uživatelům blokovat nežádoucí komunikaci (hovory i textové zprávy). Uživatelé mohou zároveň bezpečně surfovat na internetu. Norton Safe Web upozorňuje na podvodné stránky a chrání obsah telefonu proti internetovým hrozbám bez zpomalení nebo přerušení.
Anti-Malware – Automaticky skenuje všechny aplikace a stažené updaty na mobilním zařízení nebo paměťové kartě.

Aktuální cena Symantec NORTON MOBILE SECURITY 2.0 IN 1 lic. v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

    

Zkušenosti z užívání aplikace

Obě aplikace jsme si vyzkoušeli hned na místě, a to na produktech od Samsungu, konkrétně Samsungu Galaxy S II a tabletu Samsung Galaxy Tab 8.9. Právě se Samsungem navázal při vývoji této aplikace pro platformu Android Symantec užší spolupráci, díky které mohl oba produkty testovat v reálném čase na aktuálních produktech a odladit je tak do správné podoby.

Pokud budeme chtít řešení Norton by Symantec využívat, je potřeba si nejdříve stáhnout příslušnou aplikace z Android Marketu – Norton Security and Antivirus (2,29 MB), případně i další utilitku Norton Mobile Utilities and Task Killer (1,15 MB). Aplikace se bude chovat jako v trial modu, ve kterém nefungují všechny zmíněné funkce. Na vyzkoušení to však bohatě postačí. Pro rozšíření na plnou verzi stačí v aplikaci zvolit tuto možnost a pak přes Android Market uhradit poplatek 29,99 dolarů (roční licence). V naší soutěži můžete získat roční licenci zdarma, u níž je stažení aplikace přímo přes web produktu Norton, kde zadáte licenční číslo a plnou verzi aplikace tak stáhnete do mobilu.


Nabídka trial verze aplikace a možnost zakoupení licence

Osobně se mi velice líbí funkce blokace hovorů a SMS zpráv, která funguje perfektně. Stačí si nadefinovat kontakty, od nichž prostě nechcete být rušeni. Něco podobného nabízejí i nejrůznější aplikace na Android Marketu či výrobci přímo v systému. Také ochrana přes vstupem na stránky, které obsahují nežádoucí obsah, se docela hodí. Aplikace jednoduše v prohlížeči onu stránku zablokuje dříve, než se vám načte. Ochrání tak telefon přes možným nakažením či stažením něčeho, co by vám následně mohlo doslova „vykrást“ data v telefonu a odeslat na nastavený cíl. Skvělou funkcí je pak na dálku možné zamezení přístupu zloději do vašich dat či poslání polohy přístroje. I když byste přišli o přístroj, data se do rukou zloděje nedostanou.

Jelikož se v dnešní době objevuje velká spousta aplikací, které mají za cíl získat informace od uživatelů a odesílat je, Norton dokáže takové aplikace rozpoznat a včas vás upozornit. Názorným příkladem může být třeba aplikace kalkulačka, která bude při instalaci požadovat práva k přístupu na internet, vaší pozici atd. U té asi doopravdy nebude něco v pořádku. Ne každý si takové věci dokáže pohlídat.

Společnost Symantec v současnosti provozuje aplikaci pro smartphony s operačním systémem Android od verze 2.0 a vyšší, stejně tak pro tablety se stejným OS. V roce 2012 postupně plánuje uvolnění aplikace pro Symbian, iOS, BlackBerry OS či Windows Phone. Pro zajímavost, pokud vlastníte telefon Samsung, získáte stažením aplikace na Android Marketu možná také 3 měsíce plného užívání zdarma (potvrďte v diskuzi pod článkem).

TIP: chcete si zasoutěžit o roční licenci ochrany vašeho smartphonu? Máte příležitost! Stačí odpovědět správně na soutěžní otázku, umístěnou v tomto článku. Pokud zároveň budete našimi fanoušky na Facebooku, šance na výhru se znásobí.

Cena a dostupnost

Norton nabízí oba produkty po dobu 6 měsíců za speciální zaváděcí cenu. Norton Tablet Security je v prodeji za pouhých 499 Kč a Norton Mobile Security si uživatelé mohou koupit za 399 Kč.

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
David
David

To uhodli, platit i za antivir v mobilu

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Američané zuří. Kdokoliv mohl sledovat polohu všech mobilů

Američané zuří. Kdokoliv mohl sledovat polohu všech mobilů

VČERA  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Co je nedávná aféra Facebooku s Cambridge Analytica ve srovnání s tím, za čím doposud stála firma LocationSmart. Kvůli obrovské chybě…

Sluchátka Sony WH-1000XM2 přestávají po aktualizaci fungovat

Sluchátka Sony WH-1000XM2 přestávají po aktualizaci fungovat

18. 5. 2018  |  Martin Skořepa  |  diskuze (1)

Prvotřídní bezdrátová sluchátka Sony WH-1000XM2, která vyjdou na téměř 10 tisíc, ale i tak je výrobce rozdával zcela zdarma…

O telefon Honor 10 je zájem. V Evropě už hlásí vyprodáno

O telefon Honor 10 je zájem. V Evropě už hlásí vyprodáno

18. 5. 2018  |  Luboš Srb  |  7 komentářů

V některých evropských zemích se po novém telefonu Honor 10 jen krátce po oficiálním uvedení na trh a zahájení…

Mobilní zobrazení