Mobilizujeme.cz

Vývojáři: Samsung má u Androidů nebezpečná zadní vrátka

  |  2 komentáře  |  autor:

Podle vývojářské komunity Replicant tvořící modifikovaný Android má Samsung u některých svých telefonů a tabletů „chybu“, díky které lze převzít kontrolu nad daným zařízením a například vymazat či editovat data.

Vývojáři upozornili na zmíněný problém již v březnu letošního roku a doufali, že společně se Samsungem docílí odstranení údajných „zadních vrátek“ výrobce. Převzít kontrolu nad telefonem či tabletem by totiž mohl kdokoliv, nejen výrobce, což by se uživatelům zařízení značky Samsung také jistě nelíbilo, a to ani v nejmenším. Nejprve se Samsung k celé záležitosti postavil čelem a uvedl, že celou věc prozkoumá.

A výsledek? Samsung po důkladném prozkoumání oznámil, že nejde o žádné bezpečnostní riziko. Podle něj jen komunita celé záležitosti postavené na komunikaci mezi modemem a aplikačním procesorem špatně porozumněla. Konec debaty, tečka.

Zadní vrátka byla komunitou odhalena v převážně již starších modelech, konkrétně jsou na seznamu mezi „zasaženými“ smartphony: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S3, Galaxy Note, Galaxy Note II, Galaxy Nexus a Nexus S, či tablety Galaxy Tab 2 7.0 a Galaxy Tab 2 10.1. U loňských ani letošních smartphonů komunita nic nenašla, takže doufejme, že bude záležitost alespoň do budoucna již v pořádku. „Zasažená“ zařízení se možná jen Samsungu nechtěla zpětně opravovat a aktualizovat, kdo ví.

zdroj

ČLÁNKY:,
Alcatelu předčasně unikají čtyři nové telefony střední třídy

Alcatelu předčasně unikají čtyři nové telefony střední třídy

DNES  |    |  diskuze (0)

Čínský Alcatel produkuje smartphony, které svou výbavou většinou spadají do střední nebo nižší třídy. A výjimkou zřejmě nebudou ani čtyři chystaná zařízení,…

Vyměněný displej vám může hacknout telefon

Vyměněný displej vám může hacknout telefon

DNES  |    |  diskuze (1)

Rozbil se vám při prázdninových radovánkách displej vašeho smartphonu? Tak si dejte pozor, jakým displejem ten rozbitý nahradíte. Může se vám totiž…

Recenze Samsung Galaxy J5 (2017): cesta do vyšších pater

Recenze Samsung Galaxy J5 (2017): cesta do vyšších pater

DNES  |    |  diskuze (0)

Galaxy J5 patří i ve své třetí iteraci – určené pro rok 2017 – mezi nejzajímavější telefony střední třídy. Je opět o…

Mobilní zobrazení