Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Výřez u nového Huawei P20 lze jednoduše vypnout

  |  4 komentáře  |  autor: Filip Matějka

Huawei včera oficiálně představil světu své nové vlajkové modely pro letošní rok. Jak model P20 tak P20 Pro nabízejí velmi slušnou výbavu a konkurence to jednoznačně mít snadné nebude. Oba telefony také dostaly vykousnutý displej po vzoru iPhonu X, který se začíná objevovat u nejednoho zařízení. Výřez displeje vyvolává různé reakce a často bývá považován za stylový doplněk, který není tak úplně uživatelsky pohodlný. V Číně však nad tímto nedostatkem přemýšleli a přišli s možnou kompenzací.

Na první pohled se může zdát, že si Huawei doslova vzal výřez displeje od Applu. To co však Huawei přidal navíc, je funkce, která vám umožní vykousnutí displeje vypnout. Velmi primitivně toto řešení změní horní lištu na černou barvu, což efektivně maskuje výřez, který obsahuje fotoaparát a reproduktor přední části telefonu. Podle prvních ohlasů funkce není úplně bezproblémová, ale měla by splňovat svůj účel. Při vypnutém výřezu telefon vypadá, že má širší horní rámeček, ačkoli pokud se podíváte pozorněji můžete vidět, kde výřez končí a začíná obrazovka.

Tip: Huawei P20 a P20 Pro: noví vládci mezi smartphony?

Výřez displeje se obecně potýká se špatnou softwarovou podporou. Aplikace často vypadávají nebo nenabízí plný formát displeje a Google tak řeší v tomto ohledu spoustu problémů. Do jisté míry je výřez displeje poměrně „nová technologie“ a vývojáři aplikací se tak musí adaptovat na nový styl. Huawei si tak docela dobře poradil s tímto nešvarem, kdy svou novou vlajkovou loď osadil vykousnutým displejem s možností aspoň nějaké softwarové úpravy.

Zdroj: The Verge

 

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Harlo
Harlo

Najprv vyrobime telefon podla hajzlov z Applu s vykusnutym displejom a potom nechame googlu spinavu robotu optimalizacie toho zmrdu, aby to fungovalo. Tlieskam!

Yegor
Yegor

TOlik nenávisti. Vy, bezvýznamné nuly a socky nikdy nezkjlamete..

pet
pet

Pod vyrazem vypnout bych si predstavil ten vyrez do displeje odstranit a displej mit az nahoru a ne si ho jeste zmensit a ramecek zvetsit :-)))))))))) To asi udela malokdo. To je jako Prijit o nohu, dostat umelou a tu zahodit :-)))))

abc
abc

Tak rámeček ti zůstane jak jde vidět stejný tak nebo tak, akorát máš ty notifikační ikony buď na bílem nebo černém podkladu.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Samsung nabízí pojištění náhodného poškození za 159 Kč měsíčně

Samsung nabízí pojištění náhodného poškození za 159 Kč měsíčně

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Známe to asi všichni – stačí chvilka nepozornosti, telefon nám vypadne z ruky a následuje řada starostí a zařizování. Samsung jde…

Telefon Google Pixel 3 na prvním renderu? Vypadá úchvatně

Telefon Google Pixel 3 na prvním renderu? Vypadá úchvatně

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Známý grafik Ben Geskin připravil render očekávaného telefonu Google Pixel 3, který by měl dorazit letos na podzim. Tip: 7+1…

OnePlus 6 už dostává první poměrně důležitou aktualizaci

OnePlus 6 už dostává první poměrně důležitou aktualizaci

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (1)

Model OnePlus 6 dostává první aktualizaci systému, a to poměrně důležitou. Společně s ní získáte možnost skrýt výřez displeje a…

Mobilní zobrazení