Mobilizujeme.cz

Trendy: zpravodajství z MWC 2018 | jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Výkon nové Tegry K1 vezme dech a konkurenci nechá daleko za sebou

  |  3 komentáře  |  autor: Vladimír Chlup

Nvidia si na své řadě Tegra dosti zakládá. Letos představila Nvidii K1 a to hned ve dvou variantách, 32-bit verzi se 4 jádry a 64-bit verzi s 2 jádry. Už ze specifikací vyčteme, že Tegra K1 bude nabízet obrovský výkon. Jak moc velký náskok to ale udělá před úřadujícími králi v podobě Snapdragonu 800 a 805, jsme nevěděli.

Už při představení Tegry K1 jsme věděli, že se tento čip postaví na samotný vrchol, nicméně jsme viděli i několik nedostatků (více se o nové Tegře dozvíte v tomto článku – Tegra K1: nejen 64-bitů a 192 grafických jader v akci), rozhodně však mezi ně nepatří absence výkonu. A teď to máme černé na bílém.

Na internetu se objevilo skóre obou variant tohoto čipsetu ve velice oblíbeném benchmarku AnTuTu. Dvoujádrová varianta „Ká jedničky“ dosáhla na úctyhodné skóre 43 617 bodů. Čtyřjádrová varianta dosáhla ještě o kousíček výš respektive na 43 851 bodů, takže můžeme říct, že jsou si obě verze více či méně rovnocenné. Oba procesory tak nechaly svou konkurenci za sebou, a to i výkonný Snapdragon 805. Ještě uvidíme s čím se Qualcomm vytasí pro druhou polovinu roku 2014, nicméně letos bude boj opravdu tvrdý.

V tomto testu nám však jedna věc nesedí, dvoujádrová varianta zde disponuje taktem rovných 3 GHz, což je mírně zarážející, jelikož Nvidia uváděla na své tiskové konferenci takt 2,5 GHz.

Zvýšení taktu by mohlo mít dvě možnosti. Buďto nějaký výrobce experimentuje s tímto čipsetem nebo Nvidia v rámci zachování konkurenceschopnosti takt zvýšila.

Tak či tak, máme se na co těšit a my v redakci se na zařízení s novou Tegrou K1 těšíme, abychom je pro vás mohli řádně otestovat.

Co říkáte vy na nový počin od Nvidie? Věříte v toto řešení nebo jste spíše skeptiky?

zdroj: Cult of Android

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Zdeněk
Zdeněk

Pokud výkon nebude na úkor spotřeby, což je pro mobilní zařízení stěžejní, tak proč ne. Další otázkou je využití takového výkonu v současné době.

JaroB
JaroB

Ale však o tom to je, že to má brutálnu spotrebu /60W!!!/ takže je v mobilných zariadeniach k hovnu…ale o tom sa tu v článku nedočítaš….hlavne , že nechá za sebou konkurenciu v nejakých drblých testoch….ale to, že to museli chladiť aktívnym ventilátorom väčším ako v PC to sa neráta….

Pastelka
Pastelka

To, že jsou někteří schopni odvodit spotřebu ze štítku na zdroji připojeném k demo sestavě, je za hranicí seriózního argumentu a fakt, že citujete podobné zdroje bez potřeby si fakta ověřit, vyznívá také nelichotivě :|
Nvidia čip prezentuje se spotřebou 5W, což je pro mobilní segment sice hodně, ale nevypovídá to nic o možnostech a návrhu čipu. Je-li konstruován na širokou škálu možného využití, pak je jen dobře, že návrh umožňuje využít vysoký rozsah napájení. Určitě si umíte představit situaci, kdy mobilní zařízení připojíte do doku a ono se přepne na výkonnější profil. A nemusí být řeč zrovna o telefonech.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Chystá Samsung nové modely Galaxy A6 a A6+?

Chystá Samsung nové modely Galaxy A6 a A6+?

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Řada A pro rok 2018 přinesla mnoho změn. Předně se dostalo na moderní Infinity displej, který má však poměrně…

Android je prý srovnatelně bezpečný jako konkurenční iOS

Android je prý srovnatelně bezpečný jako konkurenční iOS

VČERA  |  Jakub Foltýn  |  3 komentáře

David Kleidermacher, šéf oddělení bezpečnosti Androidu, Chrome OS, a Google Play, v nejnovější výroční bezpečnostní zprávě uvádí, že Android…

Sony Xperia XA1, XA1 Plus i XA1 Ultra dostávají Android 8 Oreo

Sony Xperia XA1, XA1 Plus i XA1 Ultra dostávají Android 8 Oreo

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Japonské Sony je opravdu ukázkovým výrobcem, alespoň co se týče rychlosti aktualizace na aktuální verzi operačního systému. Což dokazuje…

Mobilní zobrazení