Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Vyjádřete nesouhlas s cenami volání, SMS a internetu mobilních operátorů

  |  8 komentářů  |  autor: Jindřich Srb

Už nehodláte dál snášet předražené ceny volání, SMS, internetu či telefonů českých operátorů? V neděli 17. července můžete podpořit iniciativu Nechceme předražené mobilní volání a služby, která sbírá příznivce na Facebooku. Stačí na dvě hodiny symbolicky vypnout mobilní telefon.

Prostředí operátorů v Česku by se dalo přirovnat k ráji, nicméně pro uživatele mobilních služeb je to pořádná džungle s přemrštěnými cenami vůči západu a mnohdy i východu. Nejsme specifický trh, jak stále slyšíme od velké trojky GSM operátorů, ale necháváme si příliš mnoho líbit, jsme líní něco se situací podniknout. Možná právě z tohoto důvodu vznikla jedna z iniciativ na Facebooku, označená „Nechceme předražené mobilní volání a služby„, která dává jasně najevo, co si o částkách za služby, poskytované operátory, myslí.

V neděli 17. července proto plánuje dvouhodinovou stávku, spočívající ve vypnutí mobilních telefonů, a to v době od 17 do 19 hodin. V současnosti má stránka na Facebooku přes 7 tisíc příznivců (z toho přes 1 500 se akce zůčastní), další se o akci dozvědí právě z podobných článků, který jsme se rozhodli zařadit na naše stránky i my. Situace nám není lhostejná, jsme pro adekvátní řešení. Pokud vám také přijde směšné, že český občan platí za služby nesrovnatelně vyšší částky, byť bere nesrovnatelně nižší plat, než státy na západ od nás, pak se k symbolickému protestu můžete přidat.

Organizátoři akce vysvětlují akci takto: „Cílem akce není poškodit operátory. Cílem je vyvolat diskuzi, upozornit média a širokou veřejnost na problém vysokých cen v ČR“.

Nedá se přitom očekávat, že by operátor zaznamenal výraznějších poklesů příjmů, vzhledem k množství lidí, kteří si telefon v neděli opravdu vypnou. Je to však teprve začátek, a tak se dá očekávat, že se situace bude přiostřovat. Nelze přeci do nekonečna být v pozici „dojných krav“ a mít na českém trhu regulátora, který stojí na straně operátorů.

Pokud bude schválen návrh EU o zavedení jednotných cen v domácí síti a roamingu, pak od roku 2015 nastane i v Česku konečně situace, na kterou léta marně čekáme. Dovedete si představit, co pak tahle trojka zmůže v konkurenci s levnějšími operátory?

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
aege
aege

I když se asi nic moc nezmění za jednou,ale třeba se regulační úřad (ČTÚ) zamyslí.Také se připojím!
V jiných zemích žádný operátor neprodělává a ceny mají nízké oproti nám,tak proč nás tady tak oškubávají???

adis002
adis002

protože ČTÚ, protože můžou

blue.sun
blue.sun

Zajímalo by mne, kolik z toho nízkého volání jim doplácíme my. Ono to asi moc nebude, ale ty zisky operátorů jsou opravdu enormní.

Michal
Michal

Neděle je k ničemu. Chtělo by to o pracovní den ve špičce. To by pak operátor poznal.

Lukáš
Lukáš

Právěže nepoznal (pokud se tedy bude vypínat počet telefonů vrámci tisíců).

Ve špičce je „online“ hrozně moc telefonů, takže by pár vypnutých nic neznamenalo. Takhle by to mělo být alespoŇ trochu vidět.

malej.jarda
malej.jarda

Mám tři mobily, tak je vypnu všechny. Jeslti to poznaj je mi jedno, jednoho dne se jim jejich nenasytnost vymstí.

JoJo
JoJo

Pocin zajimavy, ale bude to asi akce nejakeho operatora-nepruhledna akce bez konecneho vysledku. Mazou tam jakoukoliv zminku o obdobnych akcich.
Doporucuji peticni akci s jiz konkretnimy vysledky viz. tady:
http://www.stopdrahemuvolani.cz/petice.php
http://www.facebook.com/pages/Pridej-se-k-Petici-Proti-Drahemu-Volani/113657688704050?sk=wall

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Huawei Y5 Prime (2018): lidový telefon v moderním kabátku

Huawei Y5 Prime (2018): lidový telefon v moderním kabátku

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Nový smartphone Huawei Y5 Prime (2018) je jen další nepatrně pozměněnou variací, která používá již známé komponenty, ale s…

7 telefonů Nokia už se chlubí nejnovější bezpečnostní záplatou

7 telefonů Nokia už se chlubí nejnovější bezpečnostní záplatou

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Společnost HMD Global pokračuje v příkladné uživatelské podpoře, pokud jde o aktualizace. Tentokrát však uživatelé nedostávají nové funkce, ale…

Xiaomi prý oslaví 8 let existence speciálním telefonem

Xiaomi prý oslaví 8 let existence speciálním telefonem

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (1)

Populární čínský výrobce letos slaví 8 let své existence, a tak se možná dočkáme speciálního telefonu s tou nejlepší…

Mobilní zobrazení