Mobilizujeme.cz

Vybíráme telefon pod stromeček od 5.000 do 7.000 Kč (Vánoce 2012)

  |  8 komentářů  |  autor:

Vánoce jsou za dveřmi, a proto jsme si pro vás připravili další již 3. díl našeho vánočního speciálu, ve kterém vám pomůžeme s výběrem telefonu pod stromeček.

Dnes se podíváme na telefony v cenové kategorii od 5 000 do 7 000 Kč. Tuto kategorii opět ovládají chytré telefony s operačním systémem Android. Smartphony většinou nabídnou podobné parametry a liší se pouze v drobnostech, ale i taková maličkost, jako je například chybějící podpora technologie NFC, může rozhodnout. Proto jsme ke každému telefonu přidali přehlednou tabulku s jeho největšími přednostmi, ale i zápory. Který z nich je tedy pro vás nejlepší?

Nepřehlédněte: 

Samsung Galaxy Ace 2: cena 6 190 Kč

Druhá generace velmi oblíbeného smartphonu se dočkala oproti svému předchůdci velkých změn. Zaujme dostatečně výkonným dvoujádrovým 800 MHz procesorem, 768 MB operační paměti RAM, interním úložištěm o velikost 4 GB a grafikou Mali-400, kterou můžeme nalézt například v loňské vlajkové lodi, Samsungu Galaxy S II. Vylepšení se dočkal i displej. Ten vyrost na pro většinu uživatelů ideální velikost 3,8“ a nabídne rozlišení 800 x 480 pixelů. Chybět nemůže ani 5 Mpx fotoaparát s automatickým ostřením, LED blesk, kamerka pro videohovory nebo například podpora technologie NFC. Samsung Galaxy Ace 2 osloví hlavně zájemce, kteří hledají kvalitní a bezproblémový smartphone s odladěným operačním systémem Android.

 vysoký výkon zatím starší Android 2.3
 odladěný operační systém
 NFC

 

Samsung Galaxy S Advance: cena 6 990 Kč

Tento smartphone sdílí většinu parametrů se svým stájovým kolegou, Galaxy Ace 2. Oproti němu však nabídne větší 4“ displej s rozlišením 800 x 480 px, který je navíc vyroben technologií Super AMOLED (vyniká větším kontrastem a sytě černou barvou), a rychlejší dvoujádrový 1 GHz procesor. Potěší také 8 GB interní úložiště. Investice v řádu sto korun oproti Galaxy Ace 2 se vám tedy rozhodně vyplatí, ale samozřejmě záleží na vkusu a požadavcích každého uživatele.

 vysoký výkon zatím starší Android 2.3
 displej
 velká interní paměť
 NFC

 

HTC Desire X: cena 6 795 Kč

Zástupce střední třídy od tchajwanského výrobce HTC nabídne 4“ displej s rozlišením 800 x 480 pixelů, dvoujádrový 1 GHz procesor, 768 MB operační paměti RAM, 4 GB interního úložiště a grafiku Adreno 203. Nechybí opět ani 5 Mpx fotoaparát s autofocusem, přisvětlovací LED dioda a kamerka pro videohovory. Oproti smartphonům od Samsungu zaujme HTC Desire X novější verzí operačního systému Android 4.0 Ice Cream Sandwich a hlavně velmi atraktivním vzhledem. Líbit se bude především mladším uživatelům, kterým umožní například díky certifikaci Beats Audio kvalitnější poslech hudby.

 design chybí NFC
 odladěné prostředí natočené video pouze v WVGA rozlišení
 Android 4.0

  

LG Optimus L7: cena 5 800 Kč

Dalším velmi elegantním, a po stránce designu velmi podařeným smartphonem, je LG Optimus L7. Za příznivější cenu svým budoucím majitelům nabídne 4,3“ displej s rozlišením 800 x 480 pixelů, jednojádrový 1 GHz procesor, grafiku Adreno 200, operační paměť o velikosti 390 MB a 2,7 GB interní úložiště. Potěší také 5 Mpx fotoaparát s automatickým ostřením a LED bleskem, přední VGA kamerkou pro videohovory a novější verze operačního systému Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

 hranatý design slabší výkon oproti konkurenci
 Android 4.0 video pouze VGA
 NFC malá operační paměť RAM

 

Sony Xperia Go: cena 6 599 Kč

Pro vášnivé dobrodruhy je určena Xperia Go, která upoutá pozornost svou odolností. Vydrží běžné pády, přežije ponoření do vody a nezalekne se ani prachu. Uvnitř odolného těla se skrývá ale i výkonný smartphone v čele s dvoujádrovým 1 GHz procesorem, 3,5“ displejem s rozlišením 480 x 320 pixelů, 512 MB operační pamětí RAM, 8GB interním úložištěm a grafikou Mali-400. Fotografie budete moci pořizovat 5 Mpx fotoaparátem s autofocusem a přisvětlovací LED diodou. Pokud hledáte odolný smartphone, je Xperia Go výbornou volbou.

 vyšší odolnost nižší rozlišení displeje
 výkon chybějící NFC
 8 GB úložiště
 aktualizace na Android 4.0

Huawei Honor: cena 6 095 Kč

Huawei Honor zaujme především svou výdrží. Obsahuje totiž na poměry této kategorie baterii s vyšší kapacitou 1930 mAh, která telefon udrží při životě i několik dnů. Druhou zbraní proti konkurenci je 8 Mpx fotoaparát s automatickým ostřením a LED bleskem. Dále je telefon vybaven 4“ displejem s rozlišením 854 x 480 pixelů, jednojádrovým 1,4 GHz procesorem, 512 MB operační pamětí RAM, grafikou Adreno 205, kamerkou pro videohovory a 4GB interního úložiště. Pro uživatele, kteří nechtějí nabíjet svůj smartphone každý den, je Huawei Honor ideální a troufám si tvrdit, že i jedinou volbou v této cenové kategorii.

 delší výdrž vyšší hmotnost
 fotoaparát chybějící NFC
 aktualizace na Android 4.0

Sony Xperia Sola: cena 6 299 Kč

Xperia Sola je zajímavý smartphone, a to nejen co se designu týče. Za příznivou cenu nabídne 3,7“ displej s rozlišením 854 x 480 pixelů, dvoujádrový 1 GHz procesor, 512 MB operační paměti RAM, grafiku Mali-400 a 8GB úložiště. Nechybí ani 5 Mpx fotoaparát s autofocusem a bleskem nebo podpora technologie NFC. Mezi její výhody patří také funkce Floating Touch, díky které budete moci telefon ovládat bez dotyků na obrazovce. Zklamáním pro někoho může být nevyměnitelná baterie a absence kamerky pro videohovory. I přesto se však stále jedná o kvalitní smartphone.

 výkon nevyměnitelný akumulátor
 aktualizace na Android 4.0
 NFC
 funkce Floating Touch

Sony Xperia U: cena 5936 Kč

Tento smartpohne zaujme především mladší generaci, a to hlavně díky barevnému designu a podsvětlenému průhlednému pruhu pod displejem. Potěší také kvalitní 3,5“ displej s rozlišením 854 x 480 pixelů, dvoujádrový 1 GHz procesor, 512 MB operační paměti RAM, grafika Mali-400, 5 Mpx fotoaparát s autofocusem a přisvětlovací LED diodou, NFC a kamera pro videohovory. Jediným zklamáním je pouze 8 GB vnitřní úložiště (z toho je však jen necelých 6 GB skutečně k dispozici) bez možnosti rozšíření pomocí microSD karet. Pokud vám však tato paměť postačí, bude Xperia U dobrým společníkem.

 design malá vnitřní paměť
 svítící pruh pod displejem chybějící slot pro microSD karty
 aktualizace na Android 4.0
 NFC

Nokia Lumia 710: cena 5 895 Kč

Pokud by vám z nějakých důvodů nevyhovoval operační systém Android, je zde finská Nokia se svým modelem Lumia 710 a operačním systémem Windows Phone 7.5. Smartphone je vybaven 3,7“ displejem s rozlišením 800 x 480 pixelů, jednojádrovým 1,4 GHz procesorem, 512 MB operační paměti RAM a 5 Mpx fotoaparátem s automatickým ostřením a LED bleskem. Svá data budete moci ukládat na 8 GB interní úložiště bohužel bez možnosti dalšího rozšíření pomocí microSD karet. Lumia 710 zaujme převážně ženy svým elegantním designem a pestrými barvami.

 odladěné a plynulé prostředí chybějící slot na micro SD karty
 displej menší možnost přizpůsobení
 offline mapy zdarma chybí NFC
 méně dostupných aplikací

Nepřehlédněte: 

ČLÁNKY:, ,
Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

24. 9. 2017  |    |  diskuze (0)

Špičkové parametry zabalené do levné škatulky – kdo by odolal? Že ani čínský původ už není na závadu? Elephone P8 vypadá tak zázračně,…

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

DNES  |    |  2 komentáře

Dávat telefon už malému dítěti odborníci nedoporučují. Co je ovšem jednoznačně vhodné, jsou různé hračky. A pokud nechcete zůstat jen u těch…

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

DNES  |    |  7 komentářů

Při pohledu na zadní kryt nového iPhonu 8 a 8 Plus musí každého bezpodmínečně zaujmout jeho lesk. Už jen při pomyšlení, že…

Mobilní zobrazení