Mobilizujeme.cz

Vybíráme ideální telefon se čtenáři Mobilizujeme.cz (9. díl – Ideální telefon!)

  |  23 komentářů  |  autor:

Pokud si dnes chcete koupit telefon, máte na výběr z obrovského množství telefonů. Od těch nejlevnějších po ty nejdražší, od zavedených výrobců po neznámou exotiku z Číny. I přesto si dovolím tvrdit, že neexistuje dokonalý telefon, ale kdybychom si měli vybrat z několika již dostupných, který by to byl?

Vítejte u předposledního devátého dílu našeho seriálu. V uplynulých osmi týdnech jste mohli hlasovat o podobě „ideálního telefonu,“ který jsme s pomocí vás, našich čtenářů, nakonec vytvořili. A jak by měl tento „ideální telefon“ vypadat?

Nejvíce se mezi čtenáři líbil designový styl OmniBalance od japonského Sony. Vzhled telefonu by se tedy měl nést v duchu Xperíí řady Z, telefon tedy bude voděodolný díky certifikaci IP68. Nicméně telefon by měla vyrobit finská Nokia, která je nyní v područí Microsoftu. Úhlopříčka LCD displeje by měla být v rozmezí 4.3 – 4.6 palce, což je úhlopříčka, na níž je dostačující minimálně HD rozlišení, tedy 1280 x 720 pixelů.

Sony se design řady Z opravdu povedl, což jste ostatně potvrdili i vy v anketě.

Na zádech telefonu bychom měli najít technologii PureView od finské Nokie. Jelikož se nechceme nikterak omezovat, 41 Mpx snímač by byl totožný s tím, který můžeme nalézt na Nokii Lumii 1020. Nesmíme opomenout ani výkonný xenonový blesk.

Tento fotoaparát u vás sklidil největší úspěch.

Co se týče softwarové stránky telefonu, můžeme se těšit na absolutně čistý Android tak, jak jej nalezneme například v zařízeních řady Nexus.

Telefon by měl pohánět Snapdragon 805 od Qualcommu taktovaný na 2.7 GHz doprovázený grafickým akcelerátorem Adreno 420. Sekundovat mu budou 3 GB RAM, jelikož chceme to nejlepší. Celé zařízení bude při životě držet baterie, jejíž kapacitu bychom chtěli vidět co nejvyšší, každopádně kapacitu okolo 3000 mAh bychom viděli jako dostatečnou pro dva dny výdrže při vyšší zátěži. Ty pohodlnější z nás potěší podpora bezdrátového nabíjení.

Mezi další výbavou nalezneme podporu i nejrychlejších sítí 4. generace LTE Advanced. Za standard považujeme Bluetooth 4, NFC či Infraport pro ovládání domácích spotřebičů. Potěší i microUSB konektor ve verzi 3.1. Na zadní straně telefonu pak nalezneme čtečku otisků prstů. Telefon bude dostupný ve třech verzích 32/64/128 GB vnitřního úložiště, přičemž bude možné rozšířit paměť telefonu o dalších 128 GB díky paměťovým kartám.

Bohužel tento telefon asi navždy zůstane pouze na papíře. Pokud nás tedy nečte vývojové oddělení Nokie a nevyrobí jej.

Jak se vám líbí finální podoba našeho „ideálního telefonu?“ Souhlasíte s výsledným výběrem a pořídili byste si jej? Podělte se s námi v diskuzi pod článkem, příští týden můžete očekávat bonusový 10. díl!

ČLÁNKY:, , ,
Samsung a Lego spolupracují na speciálním dětském tabletu

Samsung a Lego spolupracují na speciálním dětském tabletu

DNES  |    |  diskuze (0)

Máte doma dítě, které je fanouškem nestárnoucího lega, ale zároveň ho semlela doba plná techniky, takže u vás každou chvíli škemrá, ať…

Zenfone 5 a spol. jsou již v přípravě, potvrdil šéf Asusu

Zenfone 5 a spol. jsou již v přípravě, potvrdil šéf Asusu

DNES  |    |  3 komentáře

Před nedávnem tchaiwanský výrobce Asus představil šestici smartphonů spadající do modelové řady Zenfone 4, ve které si může vybrat téměř každý. Společnost…

Do rukou se nám dostala rušička signálu. Jak vlastně funguje?

Do rukou se nám dostala rušička signálu. Jak vlastně funguje?

DNES  |    |  diskuze (0)

Do rukou se nám dostala rušička signálu, se kterou prakticky přestanou fungovat všechny mobilní telefony v nejbližším okolí. Její použití nám však…

Mobilní zobrazení