Mobilizujeme.cz

Vodafone Turbo Internet: LTE v mobilu do konce roku 2014 v celé ČR

  |  6 komentářů  |  autor:

Vodafone má velké plány, do konce března 2014 chce rozšířit pokrytí rychlým mobilním internetem s využitím technologií 3G a LTE na více než polovinu území ČR. Do konce příštího roku pak má být tento Vodafone Turbo Internet pro většinu populace ČR.

Červený operátor začne s rychlým mobilním internetem Vodafone Turbo Internet (3G a LTE) nejprve na venkově, kde rychlý mobilní internet zcela chybí, a půjde směrem k městům. Do března 2014 chce Vodafone přinést rychlý mobilní internet více než na polovinu území ČR, do konce roku 2014 pak pro téměř celou populaci ČR – zde je nutné říci, že tak pravděpodobně vynechá některá neobydlená či méně obydlená místa, snad již nepůjde o důležité trasy, po kterých naopak větší počet lidí cestuje.

Nejrychlejší technologie LTE bude dostupná na frekvenci 900 MHz v úseku 3 MHz, který má operátor k dispozici. LTE využijí všichni zákazníci operátora Vodafone s mobilním internetem, tedy nebudou zde vytvářeny žádné speciální tarify pro rychlejší připojení. Co prozatím operátor testoval, s LTE dosáhl přenosové rychlosti zhruba shodné s 3G sítí (konkrétně s nejvyšší HSPA+), tedy kolem 15 Mb/s při downloadu, v případě uploadu zde operátor naměřenou rychlost neuvádí.

Rozšířená technologie LTE umožní zákazníkům využívat jak hlas, tak SMS a datové služby. Díky tomu mohou LTE služby na frekvenci 900 MHz využít zákazníci nejen v modemech, tabletech, noteboocích, ale i s chytrými telefony, které podporují LTE na zmiňované frekvenci. Většina nových chytrých zařízení podporuje LTE v pásmech 800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz a současně 2G a 3G, čímž je zajištěno jejich dlouhodobé využití.

Turbo Internet mohou využít zákazníci, kteří využívají jakékoliv datové služby Vodafonu, vlastní LTE SIM kartu a zařízení podporující LTE na frekvenci 900 MHz. Jako příklad kompatibilních zařízení lze uvést například smartphony: Sony Xperia Z, Nokia Lumia 925, Samsung Galaxy Express 2, Samsung Galaxy Note 3, Samsung Galaxy S4, Samsung S4 mini, tablety Sony Xperia Tablet Z a Samsung Galaxy Tab 3 10.1 či modem Vodafone K5150.

ČLÁNKY:,
Meizu M6: výbava střední třídy za přijatelnou cenu

Meizu M6: výbava střední třídy za přijatelnou cenu

DNES  |    |  diskuze (0)

Čínské výrobce u nás možná nepatří k největším hráčům, přesto dokáže vyprodukovat kvalitní smartphony za rozumnou cenu. Jedním takovým je i nové…

Budou mít v roce 2018 všechny iPhony čtečku tváře i otisků?

Budou mít v roce 2018 všechny iPhony čtečku tváře i otisků?

DNES  |    |  diskuze (0)

Přední Apple analytik Ming-Chi Kuo se opět vyjádřil na adresu budoucích iPhonů, tentokrát o zatím ještě velmi tajemné generaci pro příští rok. A…

Předobjednejte si Xiaomi Mi A1 za lepší cenu a ve všech barvách

Předobjednejte si Xiaomi Mi A1 za lepší cenu a ve všech barvách

DNES  |    |  diskuze (0)

Jeden z překvapivě nejzajímavějších smartphonů Xiaomi posledních let se blíží. Od začátku tohoto týdne si nové Xiaomi Mi A1 můžete předobjednat třeba…

Mobilní zobrazení