Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Vodafone nově po překročení FUP limitu rovnou zastaví připojení k internetu (aktualizováno)

  |  11 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Vodafone vydal nové podmínky poskytování datových služeb, které vejdou v platnost 25. května 2012. Podle nich nově operátor zákazníkovi zcela zastaví připojení k internetu, pokud si vyčerpá svůj FUP limit. Dosavadní snížení rychlosti na nepoužitelných 20 Kb/s již nebude uplatňováno.

(Aktualizováno 16:30) Vodafone rychle reaguje a na základě zvedlé nevole z řad zákazníků podmínky mění zpátky. Po překročení FUP limitu se tedy pouze sníží rychlost na 20 Kb/s, jak tomu bylo doposud. Dnešní situace ukazuje, že také čeští zákazníci mají společně sílu a mohou ovlivnit trh, pokud chtějí a jednají. Nebylo by naškodu, kdyby k podobným situacím docházelo častěji. Trh by se začal formovat více k obrazu zákazníka.

(Původní text) Operátor Vodafone se odhodlal k dosti překvapivému a veřejností odsuzovanému kroku. Svým zákazníkům od 25. května 2012 místo snížení přenosové rychlosti po překročení FUP limitu zcela zastaví připojení k internetu, pokud si nebudou chtít dokoupit další datový balíček. Druhou možností, která je v nových podmínkách poskytování datových služeb Vodafonu uvedena, je nastavení automatického doobjednání nového balíčku dat.


3.4.    Vyčerpání základního objemu dat

O postupu vyčerpávání základního objemu dat je uživatel informován pomocí SMS zpráv nebo v Internetové samoobsluze, v sekci Detailní chytrý přehled. Po vyčerpání základního objemu dat dochází k jedné ze dvou situací, a to dle nastavení zákazníka:

  • K automatickému zakoupení dodatečného objemu dat
  • K zastavení datových služeb (datové služby budou obnoveny zakoupením dodatečného objemu dat nebo první den následujícího zúčtovacího období)

.. celé podmínky pak najdete zde na stránkách Vodafonu.


Jak se ke zmíněné změně v podmínkách poskytování datových služeb Vodafonu stavíte vy? Pokud vám klesne rychlost po překročení FUP limitu na 20 Kb/s, používáte internet dále? Nebo raději počkáte na další měsíc? Zdá se vám současná politika operátorů omezovat uživatele místo navýšení nesmyslně nízkých FUP limitů jako správná? Prostor pro diskuzi máte pod článkem.

via: Lupa.cz

ČLÁNKY:

Diskuze

11
Komentujte

avatar
7 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
last manJosef TichýMadoxthegridstan Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
stan
stan

Takže po tomhle ahoj Vodafone a od května mněním operatora.

thegrid
thegrid

Otázka je ke komu, já mám o2 a po překročení týdenního limitu žádných 20kbit rozhodně nejede, jestli to je tak 5kbit reálných, jsem rád :-((Mimochodem, u T-debilů mi i při placeném paušálu na internet naúčtovali za prohlížení jednoho videa na youtube 800kč (před třemi roky), tak si udělej obraz, kdo je větší grázl

stan
stan

jo jo Tm mně tak taky obral do fup se počítala jen některá připojení jiná šla zvlášť.taky chytré -udělal jsem jim pá pá. No moc jsem si nepomohl. :)

thegrid
thegrid

asi tak taky jsem si nepomohl :/

stan
stan

Tak potvrzeno od operátora, platí i pro předplacené karty. Mimochodem o této akci tam nikdo neměl ani tušení a operátorka se za to omluvila -to nezní že věří na zkvalitnění služeb co? Rozloučil jsem se že s nima končím. Tak Pokud se nás ozve dost třeba si to s tím oholením nás ovcí až do hola ještě rozmyslí ne?

MK
MK

Jo už si to rozmysleli po negativní’odezvě a zůstane to tak, jak to je.

stan
stan

Ano údajně je to zrušeno ale infolinka o tom opět nic netuší. Šlo zřejmě o pokus co zákazník ještě snese. Počítám že teď to zkusí nějak jinak.

Madox
Madox

A co takhle zavest treba datovy trezor,kdyby se napr.za 2 mesice nespotrebovaneho balicku,nebo nekdy i zadneho surfovani by se onech usetrenych dat prevedlo do tretiho mesice??
Taky by me zajimalo co se deje s nespotrebovanymi daty,ktera zakaznici nevyuziji v danem mesici??at mi nikdo z Vodafonu netvrdi,ze vzdy vsichni zakaznici kazdy datovy balicek spotrebuji do 0…

Josef Tichý
Josef Tichý

Vážení,od 9.11.2012 patřím jako další k řadě zdravě naštvaných klientů VOD.Bez upozorění jsem za 9 dní 11.měsíce spotřeboval celý limit pro mobilní internet.Za roky provozu se to ještě nestalo a videa a filmy neprovozuji,nic nestahuji!!! Za 450Kč mi nabídli v Pardubicích dokoupení!Děkuji,nechci,ale na to zpomalení se nedá dívat.Za 9dní jsem to nemohl vyčerpat,nikdo neporadí!!!

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Motorola Moto Z3 Play bude představena již 6. června

Motorola Moto Z3 Play bude představena již 6. června

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Společnost Motorola letos představila několik povedených modelů a na záčatek června plánuje uvést další. Řeč je o telefonu Moto…

Zapomeňte na pokémony. Nyní přichází chytání dinosaurů

Zapomeňte na pokémony. Nyní přichází chytání dinosaurů

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Jedna z nejpopulárnějších her posledních let, Pokémon Go, po dvou letech konečně dostává přímou konkurenci. Tip: Za chytání pokémonů v kostele…

LG V35 ThinQ se nám poodhaluje na prvním reálném úniku

LG V35 ThinQ se nám poodhaluje na prvním reálném úniku

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Společnost LG avizovala, že do budoucna nehodlá každý rok na trh uvádět plnohodnotnou vlajkovou loď, ale že půjde spíše…

Mobilní zobrazení