Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Vodafone a Raiffeisenbank propojují mobilní a bankovní služby

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Vodafone a Raiffeisenbank zahájily spolupráci v propojování mobilních a finančních služeb. V první fázi Raiffeisenbank a Vodafone nabídnou partnerskou kreditní kartu, zároveň se na vybraných pobočkách Raiffeisenbank objeví prodejní stánky Vodafone. Oba partneři budou dále spolupracovat na výraznějším propojování mobilních a bankovních služeb.

Prvními výsledky vzájemné spolupráce skupiny Raiffeisen a Vodafone jsou partnerská kreditní karta a umístění prodejen Vodafone na pobočky Raiffeisenbank v Brně a Plzni. Kreditní karta klientům kromě standardních výhod přináší i možnost telefonování zdarma.

„Ve srovnání s podobnými kartami je karta ojedinělá tím, že klientům přináší okamžitě přímý benefit, nemusejí tudíž sbírat žádné body nebo využívat jinou formu věrnostního programu,“ vysvětlil člen představenstva Raiffeisenbank Jan Kubín. Za každých 2000 Kč utracených kartou tak klient v následujícím měsíci získá volání v síti Vodafone po celý víkend zdarma. „Pokud tedy kartou utratí měsíčně více než 8000 Kč, má v následujícím měsíci každý víkend volání zdarma,“ dodal.

Získání karty je zdarma, její vedení je zdarma v případě, že klient utratí s Vodafone kreditní kartou měsíčně alespoň 5 000 korun. Pokud by neutratil 5 000 korun, je mu účtován poplatek za vedení účtu ve výši 45 Kč za měsíc. Nadstandardní je i délka bezúročného období, která pro bezhotovostní platby činí 60 dnů, po jejím uplynutí je úroková sazba 2,09 % p.m. (25,08 % p.a.). Maximální výše úvěrového limitu dosahuje 200 tisíc korun. „Karta má v sobě navíc i ekologický prvek, za každou vydanou a poprvé použitou kartu a za 10 tisíc utracených korun měsíčně vysadíme strom. Stromy vysazujeme v oblastech, kde to příroda nejvíce ocení, zejména v chráněných krajinných oblastech,“ dodal Jan Kubín.

Obě společnosti zároveň začínají propojovat své prodejní sítě. Na vybraných pobočkách Raiffeisenbank tak bude možné řešit všechny služby, které klienti standardně získají v prodejnách Vodafone, ať už se jedná o pořízení mobilních služeb, nákup telefonů, servis apod. V tuto chvíli jsou v rámci pilotního projektu otevřeny první dva stánky na pobočkách Raiffeisenbank v Plzni (Americká ulice) a Brně (Česká). „Při postupném rozšiřování prodejních míst Vodafone nebudeme vidět jen na pobočkách Raiffeisenbank, ale uvažujeme také o využití obchodních míst Raiffeisen stavební spořitelny,“ uvedl manažer nepřímého prodeje Vodafone Ondřej Tomeš.

Raiffeisenbank i Vodafone chtějí dlouhodobě rozvíjet mobilní bankovní služby, kreditní karta a prodejní stánky Vodafone na pobočkách Raiffeisenbank jsou tak jen prvními výsledky budoucí spolupráce.

Detaily o Vodafone kreditní kartě z tiskové konference

Na tiskové konferenci v Praze, které jsme se zúčastnili, padlo také několik zajímavých informací, a to nejen o nové kreditní kartě. Začněme ale nejprve kreditní kartou. Ta je k dispozici jak pro paušální zákazníky Vodafonu, tak i předplacenkáře. Do výše měsíční úhrady se započítávají všechny bezhotovostní transakce (tj. včetně platby na internetu) nejen v ČR, ale i ve světě. Odměnu přidělí Vodafone v nejbližším zúčtovacím období a klient je o aktivaci odměny informován notifikační SMS zprávou. Bezplatné volání se vztahuje postupně od prvního víkendu dále, uživatel si nemůže vybrat, který víkend by rád zvýhodnění využil. Kartu může používat pouze majitel daného účtu u Vodafonu, ale obě společnosti již plánují du budoucna možnost darování kreditní karty rodinnému příslušníkovi.

TIP: Vše o Vodafone kreditní kartě najdete na stránkách www.vodafone.cz/rb

Mobilní platby přes NFC

Spolupráce Vodafonu s Raiffeisenbank vyvolává předzvěsti o možné budoucí spolupráci na poli mobilních plateb přes NFC. Podle zástupců obou společností je však největší šance v zavedení mobilních plateb v Česku se společností Mopet CZ, kterou založily firmy O2 a Vodafone společně s několika bankami. Vlastní řešení tedy Vodafone a Raiffeisenbank nechystají, bude to v rámci firmy Mopet CZ, ve které jsou obě společnosti akcionáři. Časově je plánováno komerční spuštění mobilních plateb společností Mopet CZ na druhou polovinu roku 2011. Na tiskové konferenci zaznělo, že to může být klidně v červenci, ale stejně tak až v září či říjnu. Přesné datum je zatím těžké odhadnout. Důležité však je, že se na spuštění nové metody placení pracuje a její komerční spuštění se rychle blíží.

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Máte moc peněz? Kupte si Galaxy Note 9 s kilogramem zlata

Máte moc peněz? Kupte si Galaxy Note 9 s kilogramem zlata

VČERA  |  Daniel Fousek  |  diskuze (1)

Ruská společnost Caviar se rozhodla, že základní cenovka za telefon Galaxy Note 9 není odvážná. Nyní ho vylepšila kilogramem zlata,…

Moto One bylo spatřeno při testování se Snapdragonem 625

Moto One bylo spatřeno při testování se Snapdragonem 625

VČERA  |  Dominik Hlásný  |  diskuze (0)

Testy v GeekBench vyzradily, jaké parametry můžeme u Motoroly Moto One čekat. Motorola tento týden uveřejnila nový smartphone Moto P30 cílený…

Australský teenager se opakovaně naboural do sítě Applu

Australský teenager se opakovaně naboural do sítě Applu

18. 8. 2018  |  Daniel Fousek  |  7 komentářů

Co jste dokázali v šestnácti letech vy? Nabourat se do sítě Applu se rozhodně podaří málokomu. Jenže mladík z Melbourne byl podle…

Mobilní zobrazení