Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Vodafone 945 – recenze smartphonu z dílny ZTE s imitací kovu

  |  68 komentářů  |  autor: Jindřich Srb

Vodafone 945 dorazil do Česka. Recenze na sebe nenechala dlouho čekat. Podívejme se, jak si vede telefon s OS Android 2.1, 5 Mpx fotoaparátem s bleskem, 600 MHz procesorem a standardními konektory. Dokáže oslovit plastovými kryty se stříbrnou imitací hliníku?

Mobilní telefon Vodafone 945 do recenze zapůjčil český Vodafone.

Zájemci si na nový Vodafone 945 počkali opravdu dlouho. Původní termín listopad se protáhl až na konec prosince 2010. Vodafone tak celkem slušně prohospodařil předvánoční prodej telefonu. V prodeji se objevuje stříbrná verze telefonu, představená černá varianta tak Česko oklikou míjí (nebo jste na ni narazili?). Vyplatí se koupit levný Android Vodafone 945 se solidní výbavou, nebo raději zvolit např. LG Optimus One či Sony Ericsson Xperia X8?


Vodafone 945 – oficiální fotografie

Základní parametry Vodafonu 945

Rozměry109,1 x 55,9 x 14,1 mm
Hmotnost130 g
DisplejTFT, rozlišení WQVGA (240 x 400 px), 262 tisíc barev, úhlopříčka 3,2“
Paměť162,5 MB + paměťové karty microSD až 32GB
Operační systémAndroid 2.1-update1
Fotoaparát5 Mpx (2560 x 1920 px), autofocus, LED blesk
nahrávání QVGA videa
Obsah balenínávod, baterie, nabíječka, stereo headset, datový USB kabel
Cena a dostupnost4 377 Kč, od prosince 2010

Krátké postřehy z testování Vodafonu 945

Co se nám líbilo: povedený design telefonu, dobré dílenské zpracování, standardní 3,5 mm konektor Jack a microUSB, podpora rychlých dat včetně Wi-Fi, GPS s Google mapami (5.0 na Android Marketu), Android Market s tisíci aplikacemi zdarma, podpora až 32GB microSD karet, dotykový kapacitní displej, fotoaparát s autofocusem a LED bleskem, podpora Multitouch, otevírání Office souborů, skvělá hodnota benchmarku bez i při dotyku, možnost vrácení telefonu do 30 dnů ode dne zakoupení (podmínky Vodafone).

Co se nám nelíbilo: zahřívání baterie a nedostatečná výdrž, horší rozlišení displeje, pomalejší reakce, nepříliš odolný plastový kryt telefonu imitující hliník, tlačítko zapnutí na horní hraně je titěrné a špatně stlačitelné, kvalita fotoaparátu dost pokulhává za očekáváním, nahrávání pouze QVGA videa, odpojování Wi-Fi při vypnutém displeji, vypnutý telefon nespustí budík, u SMS chybí vícenásobný výběr.

TIP: Pro podrobné parametry telefonu Vodafone 945 navštivte katalog mobilů.

Obsah balení: sluchátka, 2GB karta

Balení s telefonem má vyobrazenu černou verzi telefonu, byť se prodává v Česku ve stříbrném provedení. Šetřilo se tedy i na výrobě obalu, kde se pouze dopsalo, že se vyobrazený produkt může barevně lišit. V krabici je umístěn návod, záruční list, nabíječka, USB kabel a pecková sluchátka s 3,5 mm konektorem Jack (avšak bez molitánků). Přímo ve slotu pro kartu má telefon od výrobce přidánu 2GB microSD kartu.

Vzhled a konstrukce: pevné zpracování a hliníková faleš

Vodafone 945 se objevuje jako přímý nástupce telefonu Vodafone 845. Nabízí neotřelý design a očekávané funkce. Konstrukce sestává z plastových krytů, připomínajících zbarveným hliník. Dokonale však lícují a nedovolují vrzání. Pád telefonu na zem z výšky by nicméně znamenal obrovský malér.

Telefon má na přední straně 3,2“ dotykový displej, pod ním zápich oddělující trojici funkčních tlačítek. Směrem k hranám telefonu je viditelné zkosení. Na horní hraně telefonu je umístěn 3,5 mm konektor Jack a tlačítko pro zapnutí/vypnutí displeje a celého telefonu. Toto tlačítko je však tak miniaturní a ještě téměř nenadzvednuté, že jeho stisk dá zabrat.

V ruce se telefon drží příjemně díky matnému povrchu. Na levém boku má zasazen microUSB port a tlačítka určená k ovládání hlasitosti, která jsou vystouplá nad povrch tak, jak se patří. I z toho důvodu mě mrzí, jak výrobce naložil s tlačítkem na horní hraně, to odbyl. Pravý bok nese tlačítko fotoaparátu a výrazné červené tlačítko, určené k vyhledávání. Na dolní hraně je miniotvor se zabudovaným mikrofonem.

Zadní kryt nese logo operátora a má v sobě otvor, do něhož zapadá kovový rám fotoaparátu s LED diodou a reproduktor ukrytý pod proděrováním. Při sejmutí krytu je potřeba vynaložit značkou sílu. Slot na SIM kartu i microSD kartu se nachází pod baterií.

 

Displej a ovládání: na rozlišení se šetřilo

Vodafone 945 se částečně poučil z chyby předchůdce, Vodafonu 845, a nese WQVGA displej (240 x 400 px) místo zastaralého QVGA displeje. Na druhou stranu, i zvolený WQVGA displej už v současnosti není nejvhodnějším a raději bychom u telefonu viděli HVGA displej či lepší. Úhlopříčka displeje 3,2“ je ideální, k tomu zobrazení 262 tisíc barev, senzor jasu pro automatickou úroveň podsvícení, akcelerometr pro přetočení na levou boční hranu a proximity senzor pro vypnutí displeje při přiblížení k uchu (při volání).

Displej je nepatrně zapuštěn pod úroveň předního krytu, avšak doporučil bych ho rozhodně nějak chránit. Na slunci je čitelnost celkem přijatelná, pokud si přidáte jas na maximum. Interval vypnutí obrazovky lze nastavit od 15 s do 30 min. Ovládání telefonu závisí na trojici funkčních tlačítek pod displejem, v pořadí zleva návrat do základní obrazovky, menu volby a návrat zpět. Vyhledávací tlačítko bylo přesunuto na bok telefonu, kde by se však více hodil zámek telefonu, který na horní hraně telefonu je poměrně daleko pro stisk prstem pravé ruky. Stisk tlačítek doprovází zavibrování, stejně jako dotyk na displeji, což lze v nastavení potlačit. Ovládání displeje prsty je přesné, okamžité. Můžete použít i stylusy pro kapacitní displeje (nemají hrot, ale oblý gumový konec).

Baterie a výdrž: v zimě zahřeje, v létě ochladí?

S baterií má Vodafone 945 jeden velký problém – zahřívá se. Tento jev je naprosto náhodný a mnohdy nezáleží ani na množství spuštěných aplikací, tedy potažmo zatížení procesoru. V zimě se to uživateli může líbit. Uznávám, že mít v kapse zahřátý telefon až na úroveň 50’C (povedlo se mi 49’C), je příjemné. Zároveň mám velké obavy, aby telefon v ruce neexplodoval. Bude tento problém výrobce řešit? Vypadá to, že nikoliv.

Baterie výrobce ZTE mají kapacitu 1500 mAh a zřejmě jich je mnoho vadných, což se projevuje zahříváním. Výdrž telefonu tak kolísala, že sdělit přesnou hodnotu výdrže je takřka nemožné. Běžně mi však telefon více než den a půl bez nabíjení nevydržel. Za vinu to dávám především zahřáté baterii, při které procenta baterie mizela před očima po minutách. Vyplatí se také vypínat spuštěné aplikace, a to Task Managerem, staženým z Android Marketu. V telefonu s Androidem 2.1 bohužel možnost vypínání aplikací v jejich správě chybí.

Pokud zbývající hodnota výdrže klesne pod 15%, začne blikat dioda umístěná pod středovým funkčním tlačítkem a nepřestane, dokud telefon nepřipojíte k nabíječce. Paradoxně tak sama telefon dál vybíjí. Pod 10% pak telefon nedovolí spuštění některých aplikací či dokonce fotoaparátu. LED dioda bliká taky v případě přijetí SMS, zmeškaného volání či konverzace v aplikacích jako ICQ či Skype.

Prostředí telefonu: Android 2.1-update1 ze září 2010

Vodafone 945 od výrobce ZTE má procesor ARMv6 s taktem 600 MHz. Operační paměť RAM ukazuje aplikace Elixir pouhých 414,9 MB, i když se dlouho otevřeně hovořilo o 512 MB RAM. Ústupek je znát v rychlosti, občas telefon není zdaleka tak svižný a velký problém mu činí hry, kde se dokáže natvrdo zaseknout. Vnitřní paměť telefonu má hodnotu 162,5 MB a pouze na ní lze instalovat veškeré aplikace (s rootem i na kartu, ale neoficiální cestou). Výrobce uvádí podporu až 32GB microSD karet (microSDHC). Přidaná 2GB paměťová karta se hodí na fotografie či hudební soubory, aplikace z telefonu na ni ukládat nelze (až ve verzi Android 2.2). Ostatně aktualizace systému na verzi 2.2 Froyo je jedním z předních témat, o kterých se majitelé telefonu baví. Co na to Vodafone? Zatím bez odezvy.


RAM paměť výrobce dlouho tajil, už víme proč

V telefonu je tedy naprosto identická verze OS Android 2.1-update1, jako u předchozího modelu 845, (verze základního pásma P727AB01, verze jádra 2.6.29, číslo sestavení VF945-MSM7227 a verzi softwaru V002d-SEP-172010-Vodafone-CZ). Můžeme spekulovat, zda výrobce přeci jenom nemohl do telefonu dát verzi 2.2, kterou podporuje daleko větší počet aplikací či her. Zároveň se mi protiví omezení, kdy nelze v telefonu prostřednictvím aplikací spouštět LED diodu či vytvářet sdílení sítě přes Wi-Fi. Vyřešil by to root systému, po němž tato nesmyslná blokace práv nebude.


přesný výčet parametrů telefonu z aplikace Quadrant Standard

Pokud se vám podaří aktivovat displej miniaturním tlačítkem na horní hraně telefonu, pak upřímně gratuluji. Budete s ním však válčit po celou dobu užívání telefonu. Systém Android ve verzi 2.1 nemá jakoukoliv nadstavbu prostředí, jedná se o holý systém s uživatelsky důvěrně známými možnostmi pěti po sobě jdoucích domovských obrazovek s přidáváním libovolných widgetů, aplikací, úpravy pozadí atd. Posun po obrazovkách je poměrně plynulý, stačí se prstem lehce posouvat v daném směru.

Prostřední obrazovka má standardně nastavený panel s rychlým spuštěním Wi-Fi, Bluetooth, GPS, dat a úpravy jasu displeje. Spodní část displeje má čtveřici ikon, zleva vstup do menu, zprávy, emaily a volání. Tlačítka pod displejem jsou určena pro návrat zpět (vpravo), nastavení (uprostřed) a návrat do základní obrazovky (vlevo). V menu jsou ikony řazeny dle názvu a nelze je tak jednoduše přesouvat dle volby. Při delším přidržení ikonky se přeneseme do základní obrazovky, kde lze danou ikonku umístit. Při větším počtu aplikací se v menu budete zdárně ztrácet.

Telefonování a zprávy: konverzace, emaily a volání

SMS zprávy se řadí dle příjemců do konverzací. Přijetí zprávy je doprovázeno světelnou signalizací prostředního tlačítka pod displejem. Na SMS lze ihned odpovědět, přičemž poslouží klasická Android klávesnice v režimu na výšku i šířku displeje. Případně můžete doinstalovat různé další klávesnice se speciálními metodami zadávání včetně Swype. Do zprávy je možno přidat multimediální obsah (fotografie, videa, zvuky, prezentace). Při psaní se hodí nabídka smajlíků a Quick Textu (běžně používané fráze).

Zprávy si dovedou dle nastavení sami hlídat určený počet, po kterém se automaticky vymažou, nastavit lze potvrzení o doručení a přečtení, oznámení o přijaté zprávě ve stavovém řádku, vyzváněcí tón a vibrace. Přijaté zprávy nesou miniaturní ikonku kontaktu (buď defaultní, nebo přiřazené foto). U SMS zpráv výrazně postrádám mnohonásobný výběr u konverzací, které by se tak odstraňovaly naráz, nikoliv po jedné. Vyzvánění (SMS, volání, atd.) nejjednodušeji nastavíte prostřednictvím aplikace Ringdroid (z Android Marketu).

Číselnou klávesnici na volání vyvoláme ikonkou v pravém dolním okraji displeje. Zde jsou také položky Hovory, Kontakty a Oblíbené. U kontaktů lze nastavit mnoho dodatečných údajů, avšak třeba narozeninové datum s upozorněním nikoliv. Automatická synchronizace kontaktů skrze nastavené emailové účty je vítaným ulehčením. Zobrazit pak lze třeba jen kontakty v telefonu, na SIM kartě i ty dle emailových účtů. Doporučuji si taktéž kontakty zálohovat na microSD kartu, předejdete tak nenadálým situacím. Při volání je funkční proximity senzor, který automaticky uzamyká displej při přiblížení k hlavě. Bohužel sem tam dojde k zaseknutí a těžko se pak třeba vypne hovor, pokud byste jen prozváněli.

Fotoaparát: růžové prokletí, špatná kvalita

Jestli se u Vodafonu 845 otevřeně hovořilo o nedostatečném fotoaparátu, pak Vodafone 945 následuje v jeho šlépějích. To, co dokáže 5 Mpx fotoaparát s autofocusem a LED bleskem, se dá nazvat propadákem. Kvalita fotografií výrazně pokulhává a s videem to není rozhodně lepší. Prostředí fotoaparátu zobrazuje posledně pořízený snímek, přepínání mezi fotoaparátem a videokamerou a tlačítko pro zaostření a focení. Panel s nastavením vyvoláme dotykem na levý okraj displeje nebo tlačítkem menu. V něm je volba režimu blesku, vyvážení bílé, anti Bandung, barevný efekt, úložiště, ISO, velikost fotografií (max. 2560 x 1920 px), režim zaostření, ostrost, kontrast, sytost. Zakázat geotagging (přidávání polohy ke snímkům) jde v nastavení, kde zrušíte fajfku u „zaměření přes bezdrátové sítě“, „použít satelity GPS“ a „použít systém A-GPS. Poté se vám už nikdy nemůže stát, že by se telefon samovolně připojoval přes operátora a vám se tak účtovala data.

Fotografie mají patrný šum a zejména růžový opar je doslova odpuzující. Video v maximálním rozlišení QVGA (320 x 240 px) s 18 snímky za vteřinu na tom není vůbec lépe. Od telefonu jsme po stránce fotoaparátu čekali více. LED dioda přitom nelze použít ani jako funkční svítilna, jelikož všechny aplikace stažené z Android Marketu nemají potřebné právo v telefonu, což zaručuje tato verze OS od Vodafonu. Pomohl by leda root, ale jste ochotni se tomu neoficiálně podrobit?

Zkušební fotografie a video – Vodafone 945


Vyvážení bílé – zleva automaticky, denní světlo a zataženo

Zkušební video natočené Vodafonem 945 (rozlišení 320 x 240 px, 18 snímků/s, 3GP, velikost cca 1 MB)

Hudební přehrávač, multimédia, hry: reproduktor beru

Telefon mě překvapil poměrně hodně slušným reproduktorem, vzhledem k jeho cenové hladině. Porovnával jsem s LG Optimus One a Chic, přičemž Vodafone si z nich poradil nejlépe, a to i při nejvyšší hlasitosti (mohla by být i vyšší). Klasický přehrávač v telefonu ovšem sráží skutečnost, že u něj chybí ekvalizér, takže hudba vám může lehce přijít plochá. To odstraníte stažením jiných přehrávačů z Marketu. Mě se osvědčil PowerAMP přehrávač, ve kterém je množství hudebních stylů s manuálními úpravami třeba i basů. Každý z přehrávačů dovede hrát s opakováním a náhodným výběrem. Přehrávaná skladba zobrazuje v klasickém přehrávači svůj název, autora a album, stejně tak obal CD. Během přehrávání je možnost nastavení dané skladby jako vyzváněcí tón. Podržením např. názvu alba při spuštění skladby můžete rovnou vyhledávat daný výraz na internetu či YouTube. Telefon si poradí s hudebními formáty MP3, AAC+, WMA, WAV.

Výrobce ZTE dodává v balení běžná pecková sluchátka (bez molitánků), jejichž kvalita také není nízká, naopak! Připojují se přes klasický 3,5 mm konektor Jack. Video přehrávač v telefonu doporučuji hned od začátku nahradit povedenějšími z Marketu, a to třeba yxplayer či rockplayer. Přehrávač yxplayer se chlubí schopností přehrávat MPEG 1/2/4, DivX/Xvid a WMV. Zvládl i titulky k filmu. Přehrávání DivX videí je v běžném přehrávači dokonce možné bez konverze, avšak s viditelnými záseky. Rozhodně se tedy vyplatí raději video převést do nižšího rozlišení, ve kterém si užijete sledování tak, jak se patří.

Aplikace, nástroje a hry jsou ke stažení na Android Marketu. Jeho otevření a stahování obsahu je vždy závislé k vašemu připojení k internetu, tedy v případě Wi-Fi vás to nic nestojí, v případě přenosů přes operátora váš domluvený datový tarif. Položky v Marketu jsou zdarma nebo s nutností uhradit částku. V telefonu jsou předinstalovány hry Guitar Hero 5, Uno Trial, Tetris Trial, WWTBAM 2010, Monopoly Here. Další stahujte na Android Marketu. Překvapila mě grafická akcelerace u telefonu, na druhou stranu záseky při hraní např. Angry Birds z následným výpadkem zvuku nebyly moc příjemné. Otestovali jsme samozřejmě benchmark telefonu a zde uvádíme jeho hodnotu – bez dotyku 428, s dotykem 395.

Pokud byste rádi stažené aplikace z telefonu odstranili, budete potřebovat např. aplikaci Uninstaller (zdarma na Android Marketu). Standardně dodávané aplikace v telefonu bohužel odebrat nelze.

GPS, mapové podklady, navigace: přesná a rychlá GPS

Vodafone 945 si vede dobře po stránce navigační. Jeho vestavěná GPS zaměří polohu velmi rychle (do 30 sekund) především na volném prostranství, jinde pomůže A-GPS (stažení přibližné pozice přes operátora, účtována data, pokud nemáte datový balíček). V nastavení telefonu, v sekci „poloha a zabezpečení“ určování pozice trvale zakážete nebo povolíte. Doporučil bych si v době nevyužívání GPS funkci vypnout a budete mít klid.

K určení pozice a vyhledání trasy poslouží nejnovější Google mapy 5.0, avšak bez funkcí jako 3D zobrazení budov či otáčení dvěma prsty. Na druhou stranu v nich funguje multi-touch pro přibližování či oddalování dvěmi prsty, dle pozice můžete najít nejrůznější body ve vašem okolí (restaurace, hotely, čerpací stanice, bankomaty, atd.). Po zvolení se zobrazuje také provoz, vrstvy terénu, hlášky, satelitní snímek či Latitude. Ve spojení s kompasem dokáže telefon ukázat správný směr, avšak trvá mu to nepochopitelně dlouho. Dle uživatelů i nás vychází v tomto ohledu nejlépe aplikace Google Sky Map, která se zorientuje o dost dříve. Vyzkoušeli jsme i C:Geo pro vyhledávání cache, která s ukázáním směru poněkud váhá. Aplikací je v Android Marketu mnoho, stačí zapátrat.

Organizační a datové funkce: omezení v uložení

Možnosti připojení jsou u telefonu vhodné, vždyť je zaručena podpora datových přenosů přes operátora GPRS, EDGE i rychlá data HSDPA (download až 3,6 Mb/s). Bezdrátové Wi-Fi 802.11 b/g však trpí zásadním problémem – při vypnutí displeje (uzamknutí) se Wi-Fi odpojí, což může být při zapnutém ICQ či Skypu absolutně k naštvání. Částečně lze problém odstranit aplikací Blade Wifi Fix, staženou z Android Marketu. Čekal bych i brzké řešení od výrobce, ale ten se k problému ani nevyjádřil. Vodafone na odstranění problému také nikterak nelpí, jinak by už opravu jistě urgoval. Wi-Fi je přitom také slabší, než v jiných telefonech a často se odpojuje i tam, kde mám s jinými telefony polovinu signálu. Wi-Fi Tethering není v telefonu standardně podporován, avšak pokud provedete root systému a stáhnete si např. aplikaci Barnacle Wi-Fi, pak vám už nic ve sdílení připojení bránit nebude. O tom, jak provést root, si povíme v samostatném článku.


aplikace Barnacle Wi-Fi – jedním stiskem aktivujete sdílení

Další možností připojení je Bluetooth 2.1 s podporou A2DP profilu pro stereo poslech. Připojení nabíječky a USB kabelu je možné přes microUSB konektor. Proč je v balení USB kabel a zvlášť nabíječka s USB zakončením? ZTE zřejmě nemá potřebu šetřit. U telefonu mi také scházela možnost se prostřednictvím USB či Bluetooth skrze telefon připojit na internet na počítači. PC Suite, které by to dovolovalo, je k tomuto telefonu téměř nemožné sehnat. Vodafone i ZTE poněkud neuvažovali tímto směrem, přestože je telefon schopen využití jako modem.

Přístup na internet obstarává prohlížeč WebKit (Android), se kterým si prohlédnete většinu běžných stránek bez komplikací a k tomu třeba i YouTube videa skrze přehrávač. Podpora plnohodnotného Flash není a nebude. Z běžných funkcí jsou v telefonu poznámky, kalendář s připomínkami, kalkulačka s pokročilými funkcemi, budík s opakováním (pozor, nezvoní při vypnutém telefonu!), záznam zvuku a prohlížeč souborů. Výrobce nezapomněl ani na podporu Office souborů (Docs To Go, verze 2.005c). Spouštět lze soubory s příponami PPTX, DOCX a XLSX, nechybí ani PDF. Po vytvoření účtu na webu výrobce a zakoupení plné verze produktu je možné vytvářet a upravovat soubory. Předinstalovaná verze je tedy značně omezená, pouze ke čtení.

Závěr recenze Vodafonu 945

Vodafone 945 plní svůj účel, avšak jeho schopnosti jsou značně omezené hardwarem. Výrobce ZTE použil verzi OS Android 2.1-update1, tedy stejnou jako u modelu Vodafone 845. Narostl počet megapixelů u fotoaparátu, nicméně kvalita snímků snad ještě více upadá, nemluvě o LED blesku, který občas naprosto nepomáhá. Slušný chod systému zajišťuje 600 MHz procesor, k tomu paměť RAM o hodnotě lehce nad 400 MB. Na běžné úkony to stačí, ve hrách je to znát, čas od času se zaseknou či vypadne zvuk.

Co mě však hodně mrzí, je selhání výrobce ohledně dodávaného softwaru. Pouze Sandisk Manager k přenosu hudby či fotografií je málo, vždyť s ním nelze využít internet v telefonu a připojit se přes něj (jako modem). Alternativa? Oficiální? Neznámá! Problém se zahříváním baterie na prodejnosti taktéž nepřidá. Mnoho majitelů trpí tímtéž problémem – prudký nárůst teploty a rapidní pokles výdrže, i když zrovna telefon nekoná složité úkony.

Mezi největší konkurenty Vodafonu 945 řadím LG Optimus One, s cenou jen nepatrně vyšší, ale funkčností o několik tříd výše. Dále také Samsung Galaxy 550 a Sony Ericsson Xperia X8, oba se stejnou verzí OS Android (u X8 po aktualizaci). Vzhledem k tomu, že je možno do 30 dnů telefon vrátit, pak máte dostatečný čas si ho sami osahat a zjistit, zdali s ním budete náležitě spokojeni a ponecháte si ho.

3,2“ dotykový displej zahřívání baterie
kvalitní dílenské zpracování podprůměrný fotoaparát
3,5 mm Jack rozlišení displeje
HSDPA, Wi-Fi odpojování Wi-Fi
přesná a rychlá GPS 
2 GB karta v balení 
ČLÁNKY:, ,

Diskuze

68
Komentujte

avatar
41 Comment threads
27 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
41 Comment authors
Vendulamilosmirounpavelstanda Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Milan Dolejší
Milan Dolejší

k té výdrži a baterce, zatím jsem větší teplotu, než 40 stupňů nezaznamenal, ale je opravdu strašná

Petr
Petr

Hezká recenze. No, ten telefonek tedy po přečtení recenze kupovat nebudu. Skočím si pro Samsunga Galaxy 550.

tomas
tomas

k tomu opojovani wifi se mi zda ze se to na lg stava nekdy taky pri zapnutem icq pri zamknutem displeji se nekdy odpojuje a pak vam stejna zprava prijde i 3x. A ramka u optima pres elixir ukazuje 418Mb takze stejna jako u 945, ale jinak je LG OO super mobil.

Sigurd
Sigurd

Zdravím, kvalitní recenze, jen tak dál…
Mám zájem o Android, ale preferuji dobrý foťák, mohl by mi někdo poradit, který Android se vyrovná nebo předčí mou N82? A aby měl verzi min. 2.2, diplej 3,2″ a větší a rozlišení min. HVGA a cena do 15 tisíc kč.
Děkuji za Váš čas

davda
davda

samsung galaxy s 2

Eliska
Eliska

Telefon mám od úterý, za cenu 2177 korun jsem zázraky nečekala :) Ale zatím jsem příjemně překvapená, telefon mi připadne vcelku svižný a pro mé účely dostatečný. Na focení mám normální foťák, mp3 poslouchám taktéž z přístroje na to určeného. Velmi spokojená jsem s mapama, oproti OVI mapám na nokii E66 neporovnatelný posun k lepšímu. Wifi jsem zatím nezkoušela, mám datový tarif a přístup na internet je velmi svižný, telefon se mě třikrát nezeptá, jak se chci připojit, jestli se chci připojit atd… Aplikace z Android marketu jsou šikovné, ale někdy velmi zbytečné. Velmi mi chybí možnost koupit si silikonový… Číst vice »

Milan Dolejší
Milan Dolejší

Ano souhlasím, prohlížeč jsem ihned stáhl operu :)

cyrix
cyrix

Ja si na prohlizec nestezuji, opera mini pozivam jen kdyz nemam pristup k 3g siti.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Xiaomi představí Redmi 6 Pro a Mi Pad 4 již 25. června

Xiaomi představí Redmi 6 Pro a Mi Pad 4 již 25. června

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Po oznámení Redmi 6 a Redmi 6A přijde vrchol nabídky a to největší z trojice – model Redmi 6 Pro. Těšit…

Motorola Moto One Power se ukazuje na prvních fotkách

Motorola Moto One Power se ukazuje na prvních fotkách

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Před nedávnem jsme informovali o úniku specifikací pro chystaný telefon Motoroly s názvem Moto One Power. Dnes se nám do rukou…

Známe podobu chystaného telefonu Xiaomi Mi Max 3

Známe podobu chystaného telefonu Xiaomi Mi Max 3

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Posledních několik dní se na internetu objevuje stále více spekulací o chystaném modelu Xiaomi Mi Max 3. Včera jsme se dokonce…

Mobilní zobrazení