Mobilizujeme.cz

Trendy: zpravodajství z MWC 2018 | jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Vodafone 945 má údajně Wi-Fi s nežádoucím odpojováním

  |  14 komentářů  |  autor: Jindřich Srb

Vodafone 945 z produkce ZTE, stejně tak ZTE Blade a další brandované telefony mají údajně chybu u Wi-Fi, která zapříčiňuje odpojování při uzamknutí či zhasnutí displeje telefonu. Opravit to má Blade Wifi Fix.

Doporučujeme: čtěte Vodafone 945 – recenze smartphonu z dílny ZTE s imitací kovu.

Vodafone 945 se do prodeje dostal teprve krátce před Vánoci, přičemž v nabídce Vodafonu byl už od listopadu. Evidentní zpoždění zhatilo předvánoční prodej. První uživatelé telefonu však začínají přicházet s problematikou samovolného odpojování od Wi-Fi sítí v případě, kdy dojde k uzamčení či vypnutí displeje. Stejný nešvar postihl např. Nexus One, Samsung Vibrant či ZTE Blade.

Problém má vyřešit aplikace Blade Wifi Fix, kterou naleznete na Android Marketu. První ohlasy po instalaci jsou sice kladné, nicméně stále prý není možné zaručit nepřetržité Wi-Fi spojení v případě vypnutého displeje. To je nepříjemné např. při nutnosti mít neustále zapnutý Skype či ICQ.

TIP: přečtěte si Proč se (ne)vyplatí koupit Vodafone 945 (srovnání).

Telefon v těchto dnech začínáme testovat, takže se na zmíněný problém určitě zaměříme. Někteří pak hovoří také o značném zahřívání telefonu a spíše kosmetické funkci LED diody u fotoaparátu. I na to budeme směrovat náš test.

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Vector
Vector

Zdravím.
WiFi se skutečně odpojuje, je to na pár facek.
Dioda u foťáku má tendenci svítit před tím, než se fotí, což je dost k ničemu. Pokud se aplikace zasekne, pak trvale bliká, do další ho restartu. Je to vrzavej krám nahnutej. Existuje updatovaná verze firmware, pro tuším vodafon.de, každopádně má jazyky EN,DE. Fotoaparát s ní funguje normálně.
Momentálně se snažím vysledovat, co způsobí poměrně časté zahřátí a téměř okamžité vucucnutí baterky.

maja90
maja90

pokud nepoužíváš něco jako Flash Task Killer, tak velmi doporučuju. Všechny programy zůstávají tak nějak zapnuté a pak telefon funguje jako solidní příruční odhřívač stehen.

ladinsen
ladinsen

Vrátil jsem ho za tři dny. Zamrzá, odpojuje wifi, blbě fotí, nesmyslně bliká, málo zvoní, málo budí, málo hraje,blbě se probouzí přihlouplým tlačítkem power atd. Koupil sem jinej android, dražší, ale sem spokojenej.

Nick:
Nick:

Též sním nejsem spokojenej.Nikde tam není možnost vypnout GPS a to mi vadí.Páč internet využívám zřídka.A u focení mi to GPS vadí.A zbytečně bere kredit za net.Foťák kvalita na 5 mpx teda hrůza. To už Sansung Soul 5 MPX má 100krát lepší fotky Hudba slabá.Nejdou ani nastavit svoje vlastní zvuky.A to nepočítám ten malej rámeček na sms.Což mi taky dost vadí.Dost mě ten telefon zklamal. A lituju jeho koupě. Na dotek musím říct že reaguje dobře a rychle.Mě se naštěstí neseká a nezamrzá

Milan Dolejší
Milan Dolejší

Pletete si pojem GPS s GPRS :)

Milan Dolejší
Milan Dolejší

Nastavit svoje zvuky taktéž jde, byť trošku nepřímou cestou.
Na vyzvánění např. ze správce souborů, na sms či alarm je potřeba nahrát soubor na SDkartě do složky notifications nebo využít programů typu Ringdroid (není to jediný telefon, který má tento problém).

Milan Dolejší
Milan Dolejší

K problému wifi – skutečně Blade wifi fix pomohl, resp. zatím to funguje :).
A taktéž doufám, že český vodafone přijde s upgradem firmwaru, řada chyb se tím dá doladit.

jamara
jamara

Poradil bych, nejdříve zkontrolovat nastavení

Nastavení -> Bezdrátové sítě a připojení -> Nastavení Wifi -> (stisknout MENU) -> Pokročilé -> Zásady využívání sítě v režimu spánku -> Nikdy

kasic
kasic

zkusil jsem, nastavil jsem a je po problému. Díky

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Chystá Samsung nové modely Galaxy A6 a A6+?

Chystá Samsung nové modely Galaxy A6 a A6+?

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Řada A pro rok 2018 přinesla mnoho změn. Předně se dostalo na moderní Infinity displej, který má však poměrně…

Android je prý srovnatelně bezpečný jako konkurenční iOS

Android je prý srovnatelně bezpečný jako konkurenční iOS

VČERA  |  Jakub Foltýn  |  2 komentáře

David Kleidermacher, šéf oddělení bezpečnosti Androidu, Chrome OS, a Google Play, v nejnovější výroční bezpečnostní zprávě uvádí, že Android…

Sony Xperia XA1, XA1 Plus i XA1 Ultra dostávají Android 8 Oreo

Sony Xperia XA1, XA1 Plus i XA1 Ultra dostávají Android 8 Oreo

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Japonské Sony je opravdu ukázkovým výrobcem, alespoň co se týče rychlosti aktualizace na aktuální verzi operačního systému. Což dokazuje…

Mobilní zobrazení