Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Vodafone 860 Smart II – recenze levné vstupenky do světa smartphonů

  |  7 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Vodafone věří levným smartphonům. Přichází tak s nástupcem loňského modelu 858 Smart. Jak se nový Vodafone 860 Smart II povedl? To ukáže dnešní recenze.

Kapitoly článku:

» Úvod, technické parametry, video, obsah balení
» Design a konstrukce, baterie, výdrž
» Displej a ovládání, prostředí, telefonování a zprávy
» Hudební a video přehrávač, GPS navigace, fotoaparát
» Organizační a datové funkce, zhodnocení

Design a konstrukce: kolibřík dospěl

Smart II se na první pohled oproti loňskému modelu Smart příliš neliší. Opět vidíme malý smartphone s příjemně zakulacenými hranami, připomínající kolibříka. Letos ale tento kolibřík dospěl. Tělo Smartu II disponuje kvalitnějšími materiály a zpracováním. Po obvodu přední strany se táhne kovový rámeček, notně přidávající na honosnosti telefonu, díky čemuž může nejednoho zákazníka vyvést z omylu, že jde o telefon za více než 2 600 korun.

Za změnou k lepšímu stojí výměna samotného výrobce telefonu. Zatímco loňský Smart vyráběla pro Vodafone společnost Huawei, letošní Smart II má pod taktovkou čínská společnost TCL vlastnící původní světoznámý Alcatel. Reinkarnovaný Alcatel se chopil příležitosti a můžeme říci, že s Vodafonem 860 Smart II příjemně překvapil, a to nejen po stránce designu a konstrukce. O tom ale budou další odstavce recenze.

Jak už jsem zmínil, rozměrově je na tom Smart II takřka stejně, jako jeho předchůdce. Rozměry konkrétně činí 109 x 58 x 12,35 mm. Hmotnost pak narostla o 16 gramů na však stále přijatelnou hodnotu 120 gramů. Menší rozměry, od kterých se odvíjí také menší velikost displeje, mají výhodu v jednoduchém ovládání telefonu jednou rukou. Palcem obsáhnete bez problémů celou úhlopříčku displeje. Platí to i pro menší ruce u něžného pohlaví.

A nyní už přejděme k prvkům, které na těle telefonu najdeme. Nad displejem je to senzor vzdálenosti, viditelný i při běžném pohledu do pravé horní části, který automaticky vypíná displej při zahájení hovoru. Nad ním je pak umístěno takřka neviditelný senzor osvětlení, který má za úkol automaticky regulovat jas displeje. V horní části nad displejem nechybí ani reproduktor pro hovory.

Pod displejem je umístěna čtveřice senzorových kláves, stejně jako u předchůdce, tedy zleva: domů, možnosti, zpět a vyhledat. Z praktického hlediska bych uvítal, kdyby výrobce vynechal tlačítko vyhledat, které stejně prakticky jen málokdo využívá a zbytečně tak ubírá na lepší ovladatelnosti zbývající trojice kláves. Systémová tlačítka jsou podsvícena s dostatečnou intenzitou, ovšem nerovnoměrně. V pravé části pod displejem ještě najdeme otvor s mikrofonem.

Na pravém boku si všimneme kláves pro regulaci hlasitosti a tlačítko spouště fotoaparátu. Jsme rádi docela dost rádi, že ještě na Androidu mechanická spoušť úplně nevymřela. Levý bok pak žádný prvek nepřináší. Spodní strana skýtá jen zdířku s microUSB portem.

Na horní straně je toho o poznání více: 3,5 mm Jack, vypínací klávesa a jakýsi záhyb pro snazší odstranění zadního krytu. Zadní strana je pak poměrně jednoduchá, v horní části je umístěn fotoaparát s bleskem a reproduktor, vhodně zakomponovány do kovového plíšku se vzorem.

Baterie a výdrž: malý vytrvalec

Dodávaná Li-Ion baterie s kapacitou 1200 mAh se může na první pohled zdát jako nedostatečná. Když ale vezmeme v úvahu velikost telefonu, malý displej a procesor s nižším taktem než mají supervýkonné smartphony, uvidíme, že tahle menší kapacita není vůbec špatná.

V běžném redakčním testu nám při běžném používání Smart II vydržel kolem 2 dnů. Denně jsme uskutečnili hovory o celkové délce kolem 10 minut, poslali desítku zpráv, pořídili několik snímků fotoaparátem, brouzdali kolem půl hodiny na internetu přes Wi-Fi a 3G na střídačku a zhruba půl hodiny poslouchali hudbu přes sluchátka. Nutno ještě dodat, že data jsme měli vypnutá, pokud zrovna nebyla používána. S další úsporou, jako je snížení jasu, se dá dostat i na výdrž ke 3 dnům.

Kapitoly článku:

» Úvod, technické parametry, video, obsah balení
» Design a konstrukce, baterie, výdrž
» Displej a ovládání, prostředí, telefonování a zprávy
» Hudební a video přehrávač, GPS navigace, fotoaparát
» Organizační a datové funkce, zhodnocení

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
dare
dare

Ihned po zakoupení šel tento telefon na reklamaci, při pokusu o rozbalení horní stavové lišty tak došlo k pádu aplikace.
Po reklamaci už funguje, ale co mi hrozně vadí, že vyzvánění je opravdu velmi potichu a vibrace nevýrazné…
Měla redakce také vyzvánění znatelně tišší než např. Samsung Galaxy Mini?

Marek
Marek

Prý je nějaká aplikace na zvýšení hlasitosti ( booster?? )

Není důležité
Není důležité

Prosím, neporadil byste mi někdo kde koupit ještě další kryty??? na email kryt.na.smart@seznam.cz

Laďa
Laďa

Nemá prosím někdo zkušenost s tímto mobilem a v něm kartou mikro SD??? Původní je 2GB a po vložení karty 8GB se tato hlásí jako zaplněná. Je možné, že tento mobil kartu 8GB nebere??

Jiří Věrný
Jiří Věrný

Já tam mám 16 GB a bez problému.

DANIELA
DANIELA

Tento telefon nepoporucuji mam ho 2 mesice a je po druhe na reklamaci!!!!! Vecne nefunguje WIFI totalni aušus 14 dni mi slapal a pak byl 14 na reklamaci a ted je to rekord tri dydny slape ale uz jede zas na reklamaci :) no křáp hadr!!!

Jiří Věrný
Jiří Věrný

Máté tam chybu, vyzvánění lze uložit i ke konkretnímu kontaktu.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Sharp Aquos S3 mini aneb Essential Phone za lidovou cenu

Sharp Aquos S3 mini aneb Essential Phone za lidovou cenu

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Je to tak, výkroje prostě vládnou světu mobilních telefonů. A v případě nejnovějšího zástupce střední třídy od společnosti Sharp to platí dvojnásob.…

HTC U12+ se producíruje na podrobných renderech

HTC U12+ se producíruje na podrobných renderech

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Před nedávnem se na internetu objevil první render, který nám ukazoval, jak bude vypadat chystaná vlajková loď HTC U12+. Nyní se…

iOS 11 má vážnou chybu. Siri přečte zprávy i bez odemknutí

iOS 11 má vážnou chybu. Siri přečte zprávy i bez odemknutí

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Období chyb a problémů u Applu stále nekončí, ba naopak. Navíc nejnovější chyba objevená u iOS 11.2.6, resp. také beta verze…

Mobilní zobrazení