Mobilizujeme.cz

Vodafone 860 Smart II – nový pestrobarevný chytrý kolibřík

  |  5 komentářů  |  autor:

Vodafone v červenci uvede na trh nástupce levného smartphonu 858 Smart, novinku Vodafone 860 Smart II. Stejně jako jeho předchůdce se bude snažit zákazníkům nabídnout maximum funkcí smartphonu za co nejnižší cenu. Dostupný bude v pestrých barvách, uživatel dokonce v balení dostane hned 4 různé kryty.

Červený operátor s novinkou Vodafone 860 Smart II znovu cílí na méně zkušené osazenstvo, které má před sebou teprve první krůčky se smartphonem. Vodafone vsází na jistotu, operačním systémem bude Android v současnosti v nejpoužívanější verzi 2.3 Gingerbread.

Velikostně je na tom Vodafone 860 Smart II podobně, jako jeho předchůdce. Jeho rozměry činí kompaktních 109 x 58 x 12,35 milimetrů a hmotnost 120 gramů. Na přední straně se zvětšil TFT displej z 2,8″ na 3,2″, to samé platí pro rozlišení – z QVGA (240 x 320 px) je nyní HVGA (320 x 480 px).

Vodafone 860 Smart II a barevné kombinace

Také fotoaparát prošel omlazovací kůrou a rozlišení narostlo z 2 Mpx na 3,2 Mpx, přičemž nově je k dispozici LED blesk, autofocus naopak stále chybí. Ve výbavě dále najdeme rychlá mobilní data 3G (HSDPA až 7,2 Mb/s), Wi-Fi, GPS s navigací Google Mapy a baterii s kapacitou 1150 mAh.

TIP: Pro podrobné parametry Vodafonu 860 Smart II navštivte katalog mobilů.

Výkon obstará jednojádrový procesor poměrně neznámé značky, Broadcom 21552, s taktem 832 MHz. Oproti předchůdci, modelu 858 Smart, jde rozhodně o krok vpřed, takt totiž narostl z 528 MHz na 832 MHz, což by mělo být v případě dobré optimalizace zcela dostatečné. Operační paměť také narostla, z 178 MB na 512 MB RAM. Vnitřní paměť zůstává obdobných 150 MB, rozšiřitelných pomocí paměťových karet.

V balení spolu s telefonem operátor dodá kromě běžného příslušenství i 2 GB paměťovou kartu microSD a štědře pak hned 4 různé barevné kryty (černá, modrá, limetová, růžová).

Více informací včetně dostupnosti a ceny smartphonu Vodafone 860 Smart II na českém trhu bude k dispozici podle vyjádření operátora nejpozději koncem června.

ČLÁNKY:, ,
LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

VČERA  |    |  4 komentáře

Na český trh oficiálně míří očekávaný a poměrně dost zajímavý smartphone jihokorejského výrobce. Nové LG Q6 přináší zejména prémiový bezrámečkový design –…

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

VČERA  |    |  diskuze (0)

Svůj modulární telefon má již několik společností. Patří mezi ně například Motorola nebo LG. Oba výrobci přišli s odlišným řešením modularity. Některé…

Microsoft se opět snaží "modernizovat" Skype pro iPhone

Microsoft se opět snaží „modernizovat“ Skype pro iPhone

VČERA  |    |  diskuze (0)

Nedávno jsem zkritizoval Microsoft za jeho přístup ke Skypu. Jak je pro redmondského giganta typické, dokud se tento jednoduchý a populární komunikační…

Mobilní zobrazení