Mobilizujeme.cz

Vodafone 858 Smart – nepředčí Vodafone 945, ale potlačí cenu

  |  10 komentářů  |  autor:

Vodafone pokračuje v podpoře systému Android. Po modelech Vodafone 845 a Vodafone 945 uvede během léta Vodafone 858 Smart. Výbava však zůstala žalostná, prakticky na úrovni modelu 845, a tak se předpokládá, že tento telefon spíše narazí, než že by prorazil mezi uživatele.

Vodafone 858 je dalším rebrandovaným počinem od výrobce Huawei (modelu U8160), který rozšiřuje běžně dostupnou řadu levných modelů s Androidem. Tloušťka telefonu je 12,6 mm, hmotnost 104 gramů. Konstrukce má oblé hrany a celkově působí jako oblázek, bohužel opět v plastovém provedení, ze kterého přímo čpí asijský původ. Telefon nese 2,8″ QVGA displej s kapacitní dotykovou technologií, což je oproti té rezistivní u modelu 845 příjemná změna. Zakrnělost však dokládá procesor Qualcomm MSM7225, taktovaný na 528 MHz a grafický čip Adreno 200. RAM paměť pro jistotu uvedena není, předpokládá se kolem 256 MB.

TIP: pro parametry telefonu Vodafone 858 navštivte katalog mobilů.

Zadní strana telefonu nese dokonce jen 2 Mpx fotoaparát (zřejmě bez autofocusu). Potěší podpora rychlých dat HSDPA (až 3,6 Mb/s), 3,5 mm konektor Jack, microUSB 2.0, Bluetooth a GPS. Slot na microSD karty načte až 32GB. Displej využívá akcelerometr, proximity senzor a senzor jasu.

Telefon má operační systém Android 2.2 Froyo bez dalších nadstaveb prostředí. Vnitřní paměť 130 MB nemusí zdaleka dostačovat pro instalaci oblíbených aplikací či her, zde se výrobce neponaučil. V prodeji se objeví černá a bílá verze telefonu. Cena v zahraničí je stanovena na hranici 80 liber. Jste ochotni dát kolem 2600 korun za tento telefon? Potom vyčkejte do léta, kdy se objeví v nabídce tuzemského Vodafonu.

Aktuální cena Vodafone 845 v českých e-shopech:
(Zdroj: Heureka.cz, )

Za hranicemi Česka však Vodafone 858 Smart příliš šancí na úspěch nemá. Třeba ve Velké Británii se prodává jen o zlomek ceny dráž Orange San Francisco (ZTE Blade), jehož výbava je oproti tomuto telefonu až neskutečná. Nevěříte? Přečtěte si naši recenzi telefonu ZTE Blade.

Doplněno: přečtěte si již naši recenzi Vodafonu 858 Smart.

ČLÁNKY:, ,
HomTom S8: okopírovaná "es osmička" za pouhé 4 tisíce

HomTom S8: okopírovaná „es osmička“ za pouhé 4 tisíce

VČERA  |    |  2 komentáře

Za originální smartphone s bezrámečkovým designem, Samsung Galaxy S8, dáte v českých obchodech přes 20 tisíc korun. Pokud se vám ale nechce…

Apple iPhone 8 se objevil v nové reklamě na McDonald's

Apple iPhone 8 se objevil v nové reklamě na McDonald’s

VČERA  |    |  diskuze (0)

Pokud ještě i přes všechny nepotvrzené úniky visí nad novým iPhonem 8 nějaký otazník, týká se pravděpodobně displeje, jehož podoba – na…

Bude takto vypadat nový bezrámečkový telefon Xiaomi Mi Mix 2?

Bude takto vypadat nový bezrámečkový telefon Xiaomi Mi Mix 2?

VČERA  |    |  2 komentáře

Čínský výrobce již usilovně pracuje na novém telefonu Xiaomi Mi Mix 2. Předchozí řada zaznamenala úspěch, a to hlavně díky pokrokovému bezrámečkovému…

Mobilní zobrazení