Mobilizujeme.cz

VMK uvádí na africký trh nový smartphone a tablet

  |  komentovat  |  autor:

Africký stát Kongo se dočkal prvního smartphonu, který je určen speciálně pro místní trh. Ačkoliv nenabízí nejvýkonnější procesor, ani displej s Full HD rozlišením, rozhodně se dá mluvit o povedeném produktu, kterého doprovází slibně vybavený tablet.

Model elikia, který znamená v překladu „naděje“, přináší poměrně zajímavý design, od kterého by se mohla inspirovat nejedna přední firma. VMK elikia nabízí 3,5-palcový displej s rozlišením 320 x 480 obrazových bodů, operační systém Android 2.3 Gingerbread, procesor s taktem 650 MHz, operační paměť 512 MB RAM a kapacitu pro ukládání vlastních dat o velikosti až 126 MB.

vmk-elikia vmk-elikia-2

Naštěstí je k dispozici slot pro micro SD kartu, takže si uživatel může původní paměť rozšířit. Smartphone lze připojit k WiFi, a díky kapacitě baterie 1 300 mAh vydrží při hovoru skoro 9 hodin.

Tablet pod názvem Way-C, který znamená „světlo hvězd“, přináší 7-palcový displej s rozlišením 800 x 480 pixelů, operační systém Android 2.3 Gingerbread (stejně jako smartphone elikia), procesor běžící na frekvenci 1,2 GHz, operační paměť 512 MB RAM, kapacitu 4 GB pro ukládání vlastních souborů, a v neposlední řadě slot pro micro SD kartu.

vmk-wayc-2 vmk-wayc

Way-C také disponuje WiFi modulem a baterií s kapacitou 4200 mAh, která jej udrží při stálém využívání až 6 hodin. Jak už bylo zmíněno, nejedná se o nic převratného, co by zapříčinilo nějaké změny na trhu s technologiemi. Každopádně musíme pochválit design, který se vývojářům nadmíru povedl.

zdroj: PhoneArena.com

ČLÁNKY:, , ,
Netflix přidal podporu HDR obrazu v aplikaci pro iPhone a iPad

Netflix přidal podporu HDR obrazu v aplikaci pro iPhone a iPad

DNES  |    |  diskuze (0)

Apple v letošním roce přechází na pokročilejší HDR obraz, ať už jde o novou 4K Apple TV, nové iPhony 8 & 8…

Víte, co je antigravitační pouzdro? Jde o šikovnou vychytávku

Víte, co je antigravitační pouzdro? Jde o šikovnou vychytávku

DNES  |    |  diskuze (0)

Antigravitační pouzdro je nová vychytávka, která sice váš telefon nezbaví gravitace jako takové, ale dokáže překvapivým způsobem přichytit smartphone na sklo či…

Apple v nové reklamě vysvětluje, proč máme iPhone 8 milovat

Apple v nové reklamě vysvětluje, proč máme iPhone 8 milovat

DNES  |    |  5 komentářů

Zhruba před dvěma týdny představila kalifornská společnost nové iPhony. Konkrétně se jedná o iPhone 8, 8 Plus a výroční iPhone X. První…

Mobilní zobrazení