Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Virtuál Tesco Mobile: mezi rohlíky a mlékem si dobijete kredit a pořídíte telefon

  |  1 komentář  |  autor: Jakub Vrbický

Tesco pro většinu z nás znamená jen obchod, kde nakoupíme rohlíky či mléko. Toto tvrzení je ale daleko od pravdy. V Tescu je totiž možné nechat se také pojistit a funguje též jako virtuální mobilní operátor.

Tento článek je prvním ze série podrobných pohledů na aktuální nabídky virtuálních operátorů na českém trhu.

Služby Tesco Mobile bylo možné dříve provozovat třeba ve Velké Británii či v sousedním Slovensku. Od letošního května však provozuje své služby v sítích plnohodnotného operátora Telefónica O2 i u nás. A jaké služby to vlastně jsou?

V základní tarifikaci, kterou nabízí Tesco Mobile TARIF, najdeme volání v rámci Tesco Mobile za 1,50 Kč a volání do ostatních sítí za 2,90 Kč. Zúčtování se též provádí technikou 60+1, tedy první započatá minuta se platí celá a dále je účtováno po vteřinách. Co se týče zpráv SMS, do všech sítí je možné je posílat za 1,50 Kč, MMS zprávy potom přijdou na 5 korun.

slide20130526-2

Další možností je balíček Clubcard. V tomto případě si zaplatíte na jedno zúčtovací období, které trvá 30 dní, 300 korun. Za tuto cenu dostanete volání v Tesco Mobile zdarma, SMS v Tesco Mobile zdarma a k tomu ještě 120 minut a 60 SMS do ostatních sítí.

Jedinýma dvěma neduhy tohoto tarifu jsou poměrně málo „esemesek“ a nutnost svázat své číslo s věrnostní kartou Tesco Clubcard. Což znamená další zbytečné zařizování. Tarif je však možné plně zřídit v internetové či hlasové samoobsluze, kterou Tesco nabízí.

Co se internetu týká, Tesco na něj samozřejmě nezapomnělo. Je možné vybírat hned ze tří variant. INTERNET 150 nabídne 150 MB za 150 Kč na 30 dnů o stahovací rychlosti 8 Mb/s a odesílací 2 Mb/s. Balíček INTERNET 250 pak nabídne 400 MB na 30 dnů za 250 korun. To vše při stahovací rychlosti 20 Mb/s a odesílací 2 Mb/s. Největší balíček pak nabídne 1000 Mb internetu za 350 korun se stejnou rychlostí jako u verze INTERNET 250.

slide20130526-3

Je také možné si objednat internet na jeden jediný den. Stojí 20 Kč a balíček má velikost 50 MB při stahovací rychlosti 8 Mb/s a uploadu 2 Mb/s.

Výhodou je, že je možné zakoupit kartu SIM na prodejnách Tesco a Žabka. Na stejných místech je možné je i dobít, tento úkon je též proveditelný na terminálech Sazky. Kartu SIM je též možné objednat přes internet a nechat si ji dovézt do lokality, kam Tesco zaváží nákupy. Dobíjet je možno přes platební kartu, bankovním příkazem či na vybraných čerpacích stanicích a trafikách.

Pro majitele Clubcard Tesco Mobile dále nabídne velmi příjemnou službu. Je tím zdvojnásobení kreditu při nabití, při kreditu za 200 tedy dostanete 400 Kč, za 300 Kč máte 600 a za 500 Kč kredit za tisícovku.

slide20130617-1

Tesco Mobile nabídne též telefony, které prodává ve své nabídce. Můžeme se těšit na Nokii 300, Nokii 203, Sony Xperia Tipo, Huawei G7220, Sony Xperia E Dual, Samsung Galaxy S III mini, Nokia 100 a seniorský telefon Zio Premium P3. Jejich ceny ale nejsou nikterak dotovány.

Když se komplexně podíváme na celou nabídku, zjistíme, že portfolio služeb není zrovna největší. Na druhou stranu je ale velmi jednoduché a podle mého si v něm spousta lidí vybere tarif na míru. Vzhledem k integraci služeb s obrovským řetězcem může nabízet zajímavé akce či programy k nalákání zákazníků. Dobíjení kreditu pro důchodce je pak přece jen o něco jednodušší. Ceny Mobilu by se ale samozřejmě daly stlačit níže, musíme si však uvědomit, že je u nás teprve na začátku.

ČLÁNKY:, , ,
Špičková Nokia 9 se objevuje na dalších fotografiích

Špičková Nokia 9 se objevuje na dalších fotografiích

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Společnost HMD Global před nedávnem představila další model značky Nokia, tentokrát s označením 7. Nyní se na fotografiích můžeme podívat na nadcházející…

Xiaomi Redmi 5A seženete v předprodeji jen za 2 400 korun

Xiaomi Redmi 5A seženete v předprodeji jen za 2 400 korun

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (1)

Nejnovější cenově nejdostupnější smartphone od Xiaomi už se dá předobjednat u předního zahraničního eshopu Geekbuying. A cena je velmi sympatická, vzhledem k…

Podle DxOMark patří fotoaparát Huawei Mate 10 Pro mezi špičku

Podle DxOMark patří fotoaparát Huawei Mate 10 Pro mezi špičku

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  8 komentářů

Společnost DXOmark již několik let testuje fotoaparáty v mobilech. Tentokrát se jim do rukou dostal model Mate 10 Pro. Stal se novým…

Mobilní zobrazení