Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Velký Woz vyzdvihuje Windows Phone nad Android, ale iPhone u něj stále vede

  |  6 komentářů  |  autor: Jakub Vrbacký

Když si šel Steve Wozniak, spoluzakladatel Applu, zakoupit novou Nokii Lumia 900, říkal, že chce vědět, co tento telefon a operační systém vlastně umí. Po nějaké době v rozhovoru pro server aNewDomain.net odtajnil zajímavé názory.

Velký Woz, neboli Steve Wozniak, spoluzakladatel společnosti Apple se zařadil k lidem, kteří už měli tu čest s Nokií Lumia 900. Na svém Twitteru prohlásil, že si pro ni jde, aby o ní a o operačním systému Windows Phone zjistil více. Po nějaké době se velký Woz podělil se serverem aNewDomain.net o svoje zkušenosti.

Narozdíl od jednotlivých táborů, které (mnohdy až nepochopitelně) obhajují ten svůj „správný systém“, vyjadřuje velký Woz obdiv ke všem systémům, a dokáže velmi objektině zhodnotit jejich pozitiva i negativa.

TIP: přečtěte si, v čem je podle Woze Android lepší než iOS.

V čem se mu tedy Lumia 900 s Windows Phone tolik zalíbila? „V otázce vzhledu a krásy je rozhodně Windows Phone lepší systém, než Android. Je intuitivní, jednoduchý a krásný. Máte pocit, jako byste byli s přítelem, ne s věcí. Také aplikace zde vypadají lépe než na androidu, či dokonce iOS.“ Tolik k názoru člověka, který dokáže pomluvit i svůj „správný systém“. Přes všechna tato tvrzení je však jeho nejoblíbenějším telefonem stále iPhone. No a zajímavost na závěr: po tomto prohlášení se k původnímu tweetu vyjádřil i šéf Nokie Stephen Elop. Jak, to najdete na obrázku níže.

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

6
Komentujte

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ACZtobi96swenakPiiitranywh Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
anywh
anywh

ještěže většina lidí nesleduje hloupý marketing a Android potvrzuje svoji vládu a nejlepšost :)

Piiitr
Piiitr

Popravdě si velice vážím lidí, kteří jsou schopni se na mobilní telefony dívat objektivně…škoda, že jich je strašně málo a když už jsou, tak se většinou neučástní těchto komentářů….a vůbec se tomu nedivím. Tyhle žabomyší války jsou fakt otravný :-)

swenak
swenak

Jak bych to řekl. Bez ohedu na to, kde je pravda, tak si myslím, že objektivita za jeho vyjádřenim být nemusí. Já, být vlastníkem akcii Apple v takovém počtu, asi bych se vyjadřoval podobně. Podpořil bych něco nové a s minimálním podílem (WP) a „hanil“ bych něco, co mi může snížit cenu akcií a zároveň tvrdil, že to „mé“ je nejlepší. Brát to extrémisticky, tak díky tomuto vyjádření se budou pořád dobře prodávat Apple produkty, začnou se lépe prodávat zatím bezvýznamná WP a méně Androdid :-) Ale to je jen extrém. PS: Vlastním Apple produkty :-)

Piiitr
Piiitr

To že je schopnej se bez urážek vyjádřit o více než jedné platformě z něj dělá (na poměry českých webů a fór) objektivního člověka :-)

tobi96
tobi96

a co symbian ? :D :D

ACZ
ACZ

Velká čest Wozovi, ale ruku na srce, je potřeba to brát s velkou rezervou. „Včera“ vyzdvihl Android na iOS, přestože ve skutečnosti hovořil o aplikacích, které samy o sobě nemají s OS mnohé společného, dnes vyzdvihuje WPhone nad Android, aniž by vůbec smysluplně konkretizoval proč (vyjma vzhledu), cokoliv vždy podtrhuje věrnou láskou k iPhone a co bude zítra? To ví jen Woz :-) Díky jeho mimořádně silné pozici „nad věcí“ už ve skutečnosti není schopen skutečně hodnotného posuzování.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Velká 64GB microSD karta za pakatel, ale jen do konce měsíce

Velká 64GB microSD karta za pakatel, ale jen do konce měsíce

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (1)

Úložné prostory ve smartphonech, tabletech a zařízeních se stále rok od roku zvětšují, ale velká microSD karta není nikdy k zahození.…

Nové Samsungy řady A mohou přinést OS Tizen

Nové Samsungy řady A mohou přinést OS Tizen

DNES  |  Daniel Fousek  |  diskuze (1)

Samsung si podal v EU přihlášku na pět nových ochranných známek v řadě A. Zajímavé je to, že označení modelů jsou nově dvoučíselná…

Google Chrome dostane notifikace s možností rychlé odpovědi

Google Chrome dostane notifikace s možností rychlé odpovědi

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Google Chrome se zase posune o level výše. Brzy by měl posílat notifikace ze stránek s možností rychlé odpovědi. To znamená,…

Mobilní zobrazení