Mobilizujeme.cz

Trendy: zpravodajství z MWC 2018 | jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Velký Woz vyzdvihuje Windows Phone nad Android, ale iPhone u něj stále vede

  |  6 komentářů  |  autor: Jakub Vrbacký

Když si šel Steve Wozniak, spoluzakladatel Applu, zakoupit novou Nokii Lumia 900, říkal, že chce vědět, co tento telefon a operační systém vlastně umí. Po nějaké době v rozhovoru pro server aNewDomain.net odtajnil zajímavé názory.

Velký Woz, neboli Steve Wozniak, spoluzakladatel společnosti Apple se zařadil k lidem, kteří už měli tu čest s Nokií Lumia 900. Na svém Twitteru prohlásil, že si pro ni jde, aby o ní a o operačním systému Windows Phone zjistil více. Po nějaké době se velký Woz podělil se serverem aNewDomain.net o svoje zkušenosti.

Narozdíl od jednotlivých táborů, které (mnohdy až nepochopitelně) obhajují ten svůj „správný systém“, vyjadřuje velký Woz obdiv ke všem systémům, a dokáže velmi objektině zhodnotit jejich pozitiva i negativa.

TIP: přečtěte si, v čem je podle Woze Android lepší než iOS.

V čem se mu tedy Lumia 900 s Windows Phone tolik zalíbila? „V otázce vzhledu a krásy je rozhodně Windows Phone lepší systém, než Android. Je intuitivní, jednoduchý a krásný. Máte pocit, jako byste byli s přítelem, ne s věcí. Také aplikace zde vypadají lépe než na androidu, či dokonce iOS.“ Tolik k názoru člověka, který dokáže pomluvit i svůj „správný systém“. Přes všechna tato tvrzení je však jeho nejoblíbenějším telefonem stále iPhone. No a zajímavost na závěr: po tomto prohlášení se k původnímu tweetu vyjádřil i šéf Nokie Stephen Elop. Jak, to najdete na obrázku níže.

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
anywh
anywh

ještěže většina lidí nesleduje hloupý marketing a Android potvrzuje svoji vládu a nejlepšost :)

Piiitr
Piiitr

Popravdě si velice vážím lidí, kteří jsou schopni se na mobilní telefony dívat objektivně…škoda, že jich je strašně málo a když už jsou, tak se většinou neučástní těchto komentářů….a vůbec se tomu nedivím. Tyhle žabomyší války jsou fakt otravný :-)

swenak
swenak

Jak bych to řekl. Bez ohedu na to, kde je pravda, tak si myslím, že objektivita za jeho vyjádřenim být nemusí. Já, být vlastníkem akcii Apple v takovém počtu, asi bych se vyjadřoval podobně. Podpořil bych něco nové a s minimálním podílem (WP) a „hanil“ bych něco, co mi může snížit cenu akcií a zároveň tvrdil, že to „mé“ je nejlepší. Brát to extrémisticky, tak díky tomuto vyjádření se budou pořád dobře prodávat Apple produkty, začnou se lépe prodávat zatím bezvýznamná WP a méně Androdid :-) Ale to je jen extrém. PS: Vlastním Apple produkty :-)

Piiitr
Piiitr

To že je schopnej se bez urážek vyjádřit o více než jedné platformě z něj dělá (na poměry českých webů a fór) objektivního člověka :-)

tobi96
tobi96

a co symbian ? :D :D

ACZ
ACZ

Velká čest Wozovi, ale ruku na srce, je potřeba to brát s velkou rezervou. „Včera“ vyzdvihl Android na iOS, přestože ve skutečnosti hovořil o aplikacích, které samy o sobě nemají s OS mnohé společného, dnes vyzdvihuje WPhone nad Android, aniž by vůbec smysluplně konkretizoval proč (vyjma vzhledu), cokoliv vždy podtrhuje věrnou láskou k iPhone a co bude zítra? To ví jen Woz :-) Díky jeho mimořádně silné pozici „nad věcí“ už ve skutečnosti není schopen skutečně hodnotného posuzování.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Chystá Samsung nové modely Galaxy A6 a A6+?

Chystá Samsung nové modely Galaxy A6 a A6+?

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Řada A pro rok 2018 přinesla mnoho změn. Předně se dostalo na moderní Infinity displej, který má však poměrně…

Android je prý srovnatelně bezpečný jako konkurenční iOS

Android je prý srovnatelně bezpečný jako konkurenční iOS

VČERA  |  Jakub Foltýn  |  2 komentáře

David Kleidermacher, šéf oddělení bezpečnosti Androidu, Chrome OS, a Google Play, v nejnovější výroční bezpečnostní zprávě uvádí, že Android…

Sony Xperia XA1, XA1 Plus i XA1 Ultra dostávají Android 8 Oreo

Sony Xperia XA1, XA1 Plus i XA1 Ultra dostávají Android 8 Oreo

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Japonské Sony je opravdu ukázkovým výrobcem, alespoň co se týče rychlosti aktualizace na aktuální verzi operačního systému. Což dokazuje…

Mobilní zobrazení