Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

V některých nákupních centrech můžete zaplatit parkovné přes SMS

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Společnost ComGate Interactive zprovoznila službu Parking SMS, která umožňuje zaplacení parkovného jednoduše pomocí SMS, v již čtvrtém velkém obchodním centru. 

Služba Parking SMS byla spuštěna v nákupních centrech Galerie Vaňkovka (Brno), Palác Flóra (Praha) a Arkády Pankrác (Praha) na přelomu let 2010 a 2011. Na základě úspěšnosti této služby se počátkem srpna přidalo i OC Chodov (Praha) a vzhledem ke kladnému ohlasu obchodních center i jejich zákazníků se dá očekávat její další rozšíření.

Služba si získala oblibu především kvůli své jednoduchosti. Při vjezdu na parkoviště obdrží zákazník standardně parkovací lístek, a pokud přečerpá případnou dobu parkování zdarma, před výjezdem zašle SMS s unikátním kódem uvedeným na parkovacím lístku. Cena parkovného je mu pak stržena z kreditu nebo je součástí měsíčního vyúčtování. Problémem není ani daňový doklad, získat jej lze na www.parking-sms.cz.

„Zákazníci si už na pohodlnost placení parkovného přes SMS začali zvykat a tento trend určitě ještě dále poroste,“ uvedl autor úspěšného projektu Vojtěch Špáňa ze společnosti LaSpezie.

Od spuštění služby Parking SMS se ve všech zapojených obchodních centrech vybralo na parkovném pomocí SMS již téměř 500 000 Kč. Podle statistik využívají zákazníci tuto službu nejvíce mezi16. a 18. hodinou a nejvíce plateb se uskuteční v úterý. Téměř desetina zákazníků hradí formou SMS i parkování delší než 8 hodin.

Pro provozovatele jsou parkovací SMS výhodné především proto, že snižují nároky na počet platebních terminálů, čímž klesají i náklady na jejich provoz. Neopomenutelný je také marketingový význam – parkovací lístky lze využít i jako reklamní nosič, tzv Parking AD. Obchodní centrum tak může zákazníky snadno informovat o různých slevových akcích či věrnostních programech. V současné době tuto formu komunikace využívají všichni naši mobilní operátoři.

„Služba má potenciál i pro další odvětví. Vzniká zde totiž platforma pro platby za služby v místech, kde se zdržují potenciální zákazníci – řidiči, jednotliví nakupující i celé rodiny. Tito zákazníci často rotují mezi nákupními areály a je možné je cíleně zasáhnout a motivovat. To může být základ pro věrnostní program opírající se o nákupní chování zákazníků v čase,“ dodává Honza Hanzlík, jednatel společnosti ComGate Interactive.

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Xiaomi Mi Max 3 přinese bezdrátové nabíjení a čtečku duhovky

Xiaomi Mi Max 3 přinese bezdrátové nabíjení a čtečku duhovky

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (1)

Nejočekávanějšími smartphony od Xiaomi pro letošní rok jsou jistě vlajkové modely Mi Mix 2S a Mi 7. Ale ne každý chce…

První zařízení s Android Go jsou na spadnutí, přijdou již příští týden

První zařízení s Android Go jsou na spadnutí, přijdou již příští týden

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Jedna z velkých nevýhod Androidu je ta, že starší zařízení se kvůli jeho náročnosti zpomalují a stávají se takřka nepoužitelnými. Minulý…

Konec zlatých časů? Prodeje telefonů začínají stagnovat

Konec zlatých časů? Prodeje telefonů začínají stagnovat

VČERA  |  Tomáš Richter  |  5 komentářů

Před několika dny jsme přinesli informaci, že Apple v posledním čtvrtletí loňského roku jasně dominoval. A to i navzdory meziročnímu poklesu…

Mobilní zobrazení