Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

V Austrálii se uskutečnil „Wake Up“ protest proti Applu. Viníkem je RIM! (aktualizováno)

  |  6 komentářů  |  autor: Jakub Vrbacký

Před jedním z Apple storů v Austrálii se uskutečnil protest proti Applu. Z velkého černého autobusu vyskákala hromada lidí s cedulemi „Wake Up“, a začali s nimi lehce mlátit o sklo Apple storu. Většina lidí usuzuje, že za akcí stojí Samsung.

(aktualizováno 1. května) Z úst společnosti RIM se nám dnes dostalo potvrzení, že za touto kampaní skutečně stojí australská pobočka RIM. Tato protestní akce je součástí dalších zážitkových akcí, které se konají po celém Melbourne a Sydney, a mají za úkol vyprovokovat celonárodní diskuzi o tom, co pro australany znamená „being in business“. Hromadné vyústění celé akce se prý bude konat 7. května.

(aktualizováno 30. dubna) Nové skutečnosti ukazují, že by za títmto protestem nemusel stát Samsung, ale společnost RIM. Tyto spekulace vypluly na povrch poté, co chlapíci ze serveru MacUser zapátrali hlouběji ve zdrojovém kódu stránky Wake Up Australia. Podle jistých identifikačních kódů, které zde našli, je Google nasměroval k oficiálním webovým stránkám australské pobočky RIM. Stejně tak Blunty, člověk, který mluví na začátku níže přiloženého videa, dříve pracoval pro BlackBerry.

Ovšem, jaký smysl by to dávalo? Spekulace se shodují na jediném. Že by zde mohlo být nějaké pojítko na BlackBerry World Conference, která začíná 1. května, a kde se možná dočkáme nějakých novinek o BlackBerry 10 OS. Také vývojáři prý mají dostat až 2000 kusů telefonů s tímto novým OS na testování. Uvidíme, třeba se časem BlackBerry k tomuto nějak vyjádří.

(aktualizováno 28. dubna) Samsung k tomuto protestu včera vydal oficiální prohlášení: „Samsung Electronics Australia nemá co do činění s kampaní Wake Up.“ Nyní se nabízejí dvě otázky: Je to jenom matení veřejnosti, a za akcí skutečně stojí Samsung, ne však jeho australská odnož, ale třeba vyšší vedení? A pokud ani to ne, kdo to tedy má na svědomí?

(původní text z 27. dubna) Celou situaci se podařilo zachytit jednomu australskému bloggerovi, který vše natočil. Jeho video najdete na konci článku. Za protestem stojí marketingová agentura Tongue, ovšem celá situace působí dojmem, že hybatelem všeho je společnost Samsung. Nebylo by to porvé, co se takto vyzbrojila proti svému největšímu konkurentovi. Za pachatele je Samsung označován také proto, že byla vytvořena stránka Wake Up Australia, na které běží odpočet do představení Samsungu Galaxy S III. Nyní už slibované video. Co na něj říkáte? Je opravdu pachatelem Samsung?

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
T.Z.
T.Z.

Bude následovat další žaloba od Applu tentokrát si bude dělat nárok na písmena v abecedě. bitch please

JaBR
JaBR

T.Z. – ty to mas slusne vyndaný. To je vtipny asi jako tahle trapokampan od Samsungu.
Kazdopadne na Galaxy S III se tesim ale timhle se u me uz Samsung dotyka pomyslneho marketingove dna

MK
MK

A ty jsi taky pěkně vypatlanej, kde jsi vzal, že s tim má co dělat samsung? Něco se napíše a ty tomu hned věříš.Jak lehké s tebou manipulovat.

mikis
mikis

Myslím že obě dvě firmy to dělají zcela záměrně a vůbec bych se nedivil kdyby to bylo i po vzájemné domluvě. Od doby co začali tyhle jejich rádoby patentové spory a vzájemné reklamní napadání se mluví převážně jen o Applu a Samsungu a koukněte se na jejich finanční výsledky a je jasné že tyhle mediální kampaně jim jdou k duhu! Je to vše jen hra velkých firem kterou jim zaplatíme mi zákazníci!

Petr
Petr

Přesně moje řeč. Já jsem sice zastáncem samsungu a v tomhle jim fandím, ale mám o této reklamní kampani stejný názor.

Jukio Edano
Jukio Edano

Osobně bych typoval , podle uhlazenosti celé akce , že se jedná o reklamní kampaň samotné společnosti Apple , můj odhad je že po uplynutí odpočítávání bude představen nějaký noví produkt , nejspíš další generace iphone , vždyť co je lepší reklama pro Apple než záhadná demonstrace , (s transparenty , oblečením lidí a autobusem vše vyvedeném ve firemních barvách , tedy černá bílá a šedá ) před její prodejnou , spojená s odpočítáváním příchodu něčeho neznámého , celí Steve Jobs

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Android a iOS již mají 99,9 % podíl, ostatní systémy jsou mrtvé

Android a iOS již mají 99,9 % podíl, ostatní systémy jsou mrtvé

DNES  |  Luboš Srb  |  4 komentáře

Gartner ve své nejnovější zprávě potvrzuje, že v roce 2017 zemřely všechny zbývající operační systémy, které chtěly konkurovat dvojici Android a…

Land Rover Explore: odolný smartphone od britské automobilky

Land Rover Explore: odolný smartphone od britské automobilky

VČERA  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Výrobce poměrně robustních aut, které se nezaleknou ani horšího terénu či počasí, nyní přichází s ekvivalentem na poli smartphonů. Land Rover…

Doro 8040: smartphone ušitý na míru těm nejstarším

Doro 8040: smartphone ušitý na míru těm nejstarším

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Smartphone už nemusí být pro vaše prarodiče sprosté či přinejmenším nepříjemné slovo, které by v nich vyvolávalo obavy. Švédský výrobce dostal…

Mobilní zobrazení