Mobilizujeme.cz

V Austrálii se uskutečnil „Wake Up“ protest proti Applu. Viníkem je RIM! (aktualizováno)

  |  6 komentářů  |  autor:

Před jedním z Apple storů v Austrálii se uskutečnil protest proti Applu. Z velkého černého autobusu vyskákala hromada lidí s cedulemi „Wake Up“, a začali s nimi lehce mlátit o sklo Apple storu. Většina lidí usuzuje, že za akcí stojí Samsung.

(aktualizováno 1. května) Z úst společnosti RIM se nám dnes dostalo potvrzení, že za touto kampaní skutečně stojí australská pobočka RIM. Tato protestní akce je součástí dalších zážitkových akcí, které se konají po celém Melbourne a Sydney, a mají za úkol vyprovokovat celonárodní diskuzi o tom, co pro australany znamená „being in business“. Hromadné vyústění celé akce se prý bude konat 7. května.

(aktualizováno 30. dubna) Nové skutečnosti ukazují, že by za títmto protestem nemusel stát Samsung, ale společnost RIM. Tyto spekulace vypluly na povrch poté, co chlapíci ze serveru MacUser zapátrali hlouběji ve zdrojovém kódu stránky Wake Up Australia. Podle jistých identifikačních kódů, které zde našli, je Google nasměroval k oficiálním webovým stránkám australské pobočky RIM. Stejně tak Blunty, člověk, který mluví na začátku níže přiloženého videa, dříve pracoval pro BlackBerry.

Ovšem, jaký smysl by to dávalo? Spekulace se shodují na jediném. Že by zde mohlo být nějaké pojítko na BlackBerry World Conference, která začíná 1. května, a kde se možná dočkáme nějakých novinek o BlackBerry 10 OS. Také vývojáři prý mají dostat až 2000 kusů telefonů s tímto novým OS na testování. Uvidíme, třeba se časem BlackBerry k tomuto nějak vyjádří.

(aktualizováno 28. dubna) Samsung k tomuto protestu včera vydal oficiální prohlášení: „Samsung Electronics Australia nemá co do činění s kampaní Wake Up.“ Nyní se nabízejí dvě otázky: Je to jenom matení veřejnosti, a za akcí skutečně stojí Samsung, ne však jeho australská odnož, ale třeba vyšší vedení? A pokud ani to ne, kdo to tedy má na svědomí?

(původní text z 27. dubna) Celou situaci se podařilo zachytit jednomu australskému bloggerovi, který vše natočil. Jeho video najdete na konci článku. Za protestem stojí marketingová agentura Tongue, ovšem celá situace působí dojmem, že hybatelem všeho je společnost Samsung. Nebylo by to porvé, co se takto vyzbrojila proti svému největšímu konkurentovi. Za pachatele je Samsung označován také proto, že byla vytvořena stránka Wake Up Australia, na které běží odpočet do představení Samsungu Galaxy S III. Nyní už slibované video. Co na něj říkáte? Je opravdu pachatelem Samsung?

ČLÁNKY:, ,
Samsung Galaxy Note 8 oficiálně: návrat zašlé slávy?

Samsung Galaxy Note 8 oficiálně: návrat zašlé slávy?

DNES  |    |  diskuze (0)

Samsung si na dnešek připravil dlouho očekávanou konferenci Unpacked 2017, na které světu představil nejnovější model řady Galaxy Note s pořadovým číslem…

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

DNES  |    |  2 komentáře

Mnozí z vás jistě mají v paměti kauzu, kdy na internet hackeři vypustili velice intimní fotografie celebrit, ke kterým se dostali kvůli…

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

DNES  |    |  diskuze (1)

U Samsungu najdeme řadu zajímavých a chytrých vychytávek, jednou z nich je rozhodně i produkt nazvaný DeX. Jedná se o inteligentní dokovací…

Mobilní zobrazení