Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Už se nebojte o své děti: jak je mít stále pod kontrolou?

  |  komentovat  |  autor: sponzorovaný obsah

Jakmile se dítě nedostaví na smluvené místo ve smluvený čas, hned rodičům v hlavě běhá hollywoodský scénář o únosu. Malé zpoždění ale rozhodně nemusí znamenat hned to nejhorší, děti jsou často zapomětlivé a pozdě přijdou raz dva. Jak tedy předejít panice a unáhlenému strachu? Řešením jsou chytré mobilní aplikace a služby na lokalizaci osob.

Ještě než se rozhodnete své dítě špehovat, měli byste vědět, že u ratolestí starších 15 let je nutný jejich souhlas. O tom, že je chcete mít pod kontrolou, je proto informujte. U mladších dětí je jen na vás, zda jim povíte, že budou pod vaším drobnohledem či nikoliv. 

Pokud si nepřejete, aby dítě vědělo, že je vámi hlídáno, můžete mu pořídit speciální lokátor s GPS zařízením, který je ukryt například v hodinkách nebo klíčenkách. Díky tomu se o sledování nedozví ani případný únosce. 

Je libo výhodný rodinný tarif, nebo hlídací aplikace?

Nejčastěji rodiče k hlídání svých dětí využívají mobilní telefon. Sjednají si výhodný rodinný tarif a s ratolestmi komunikují hned několikrát denně. Vyžadují od nich, aby se pravidelně hlásily, když přijdou do školy, když dorazí na kroužek, když jsou doma.

Pokud ale patříte k těm rodičům, kteří se pouze s telefonátem či s SMS nespokojí, můžete vsadit na „hlídací“ aplikace, kterými jsou například ZoeMob Family Locator, FamilyWatch nebo Family GPS Tracker Kid Control. Pro všechny tyto aplikace je nutné mít data v mobilu a GPS. 

V oblibě rodičů jsou i služby NajduTě a Neztraťse

Další alternativním řešením, jak mít děti stále v hledáčku, jsou služby NajduTě a Neztraťse. První zmiňovaná funguje ve spolupráci s Policií ČR a Ministerstvem vnitra. Jakmile nebudete vědět, kde se vaše ratolest nachází, stačí zavolat na operační centrum a během deseti sekund vám dítě bude lokalizováno. Služba je dostupná 24 hodin denně 7 dní v týdnu a zaplatíte za ní za měsíc od 148 Kč. Velkou výhodou je, že k jejímu využití nepotřebujete žádnou speciální aplikaci a ani internet v mobilu.

U druhé aplikace Neztraťse už mobilní tarif s daty budete potřebovat. V aplikaci si nastavíte zóny, ve kterých se dítě může pohybovat, a zároveň také okruh, který dítě nesmí opustit. Jakmile se váš raubíř dostane mimo nastavení, ihned vám přijde na mobilní telefon upozornění. Cena aplikace začíná na 99 Kč za měsíc, abyste zjistili, zda vám bude vyhovovat, můžete využít týden testování zadarmo.

Pomocí telefonu můžete hlídat i vaše nejmenší

Na trhu aplikací najdete také ty, které plně suplují drahé chůvičky. I bez ní si můžete posedět na terase nebo se v klidu podívat na oblíbený film. Stačí, když dítěti do postýlky dáte smartphone nebo tablet a sami si vezmete druhé zařízení k sobě. Zapnete jednu z aplikací, jako jsou Chůvička 3G, Baby Monitor nebo iSitter, a můžete sledovat aktivitu vašeho miminka. 

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Chytré hodinky Oukitel W1: základní hodinky pro nenáročné

Chytré hodinky Oukitel W1: základní hodinky pro nenáročné

VČERA  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Chytré hodinky se krátce po svém nástupu na trh staly naprostým hitem. Je trendy mít hodinky s displejem, které vám…

Mobilní hra PUBG zaznamenala 100 milionů stažení

Mobilní hra PUBG zaznamenala 100 milionů stažení

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (1)

Tato populární hra má za sebou masivní úspěch na PC, a teď drtí rekordy i na smartphonech. Tip: První vlna…

Jaké smartphony dostanou nový Android 9 Pie?

Jaké smartphony dostanou nový Android 9 Pie?

VČERA  |  Jakub Fišer  |  5 komentářů

Google nezahálel ani letos a po celkově vydařeném Androidu 8.0 Oreo se předvedl s úplně novou verzí svého operačního systému.…

Mobilní zobrazení